X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мінерально-сировинні ресурси"

Завантажити презентацію

"Мінерально-сировинні ресурси"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мінерально-сировинні ресурси корисні копалини, які видобувають із надр Землі і використовують у різних галузях виробництва

Слайд 2

\ Україна добре забезпечена багатьма мінерально-сировинними ресурсами. Тут відомо понад 90 видів корисних копалин, відкрито близько 8000 родовищ.Однак видобуваються мінерально-сировинні ресурси не завжди раціонально — в надрах часто залишається і втрачається 20-80% корисних копалин.

Слайд 3

Мінерально-сировинні ресурси поділяють на три великі групи: паливні (горючі), рудні (металеві), нерудні (неметалеві).

Слайд 4

У межах України зосереджено великі запаси марганцевих, залізних руд, урану, коксівного вугілля, каолінів, вогнетривких глин, самородної сірки, кухонної та калійної солей, цементної сировини. За масштабами і якістю цих мінерально-сировинних ресурсів Україна посідає помітне місце серед країн світу і може значну їх кількість експортувати. У перспективі можливе виявлення нових родовищ кольорових і рідкісних металів.

Слайд 5

 Україні виявлено великі поклади паливних ресурсів. Серед них провідне місце належить кам'яному та бурому вугіллю, промислові запаси якого становлять 45,8 млрд т. Основні поклади кам'яного вугілля зосереджені в Донецькому (98%) та Львівсько-Волинському (2%) басейнах. Найбільшим і найважливішим є Донецький кам'яновугільний басейн. Вугілля тут добувають з XVIII ст. Нині загальна площа Донецького кам'яновугільного басейну становить 50 тис. км кв, промислові запаси — 43,2 млрд т. Тут виявлено коксівне (на його частку припадає близько 30% загальних запасів), газове і енергетичне вугілля — антрацити.

Слайд 6

Львівсько-Волинський вугільний басейн знаходиться на північному заході країни на межі Львівської і Волинської областей. Перші шахти басейну почали працювати в 1952 р. Площа Львівсько-Волинського басейну 10 тис. км кв, на коксівне вугілля припадає близько третини усіх запасів басейну. Паливо залягає на глибинах 300-700 м, майже горизонтально.

Слайд 7

Дніпровсько-Донецький нафтогазоносний регіон знаходиться на північному сході України. Розвідування покладів нафти у цьому регіоні розпочалося у середині 30-х років XX ст., а їх експлуатація — в повоєнні роки. Найбільша глибина залягання нафтових горизонтів тут становить понад 5 тис. метрів. Це головний нині район видобутку нафти і газу в Україні. Він дає 57% нафти і 90% газу України.

Слайд 8

Передкарпатський нафтогазоносний регіон знаходиться на південному заході України в межах Львівської, Івано-Франківської і Чернівецької областей. Це один з найдавніших центрів нафтовидобутку. Примітивне (колодязне) видобування нафти тут відоме з XVII ст., промислове — з другої половини XIX ст. Нафта і газ залягають на глибинах 150-3000 м. Найбільшими нафтовими родовищами є Битків-Бабчинське, Долинське, Орів-Уличнянське, газові — Дашавське, Калуське, Рудківське, Опарське, Більче-Волицьке та ін. Промислові запаси природного горючого газу через тривалість і великі обсяги видобутку в роки перебування України в складі СРСР на Передкарпатті практично вже вичерпані. Для розвідки нових родовищ потрібні значні кошти

Слайд 9

Причорноморсько-Кримський нафтогазоносний регіон охоплює територію суходолу і прилеглих до нього акваторій Чорного моря на півдні України. У цьому регіоні запаси нафти становлять 3 %, газу — 6 % від загальноукраїнських. Найбільші родовища газу —Джанкойське, Глібівське, Голицинське. Оскільки південна частина України ще недостатньо вивчена на нафто- і газоносність, то в майбутньому тут (включаючи шельф Чорного і Азовського морів) можуть бути виявлені нові ресурси рідкого і газового палива. На півночі Кіровоградської та півдні Черкаської областей виявлено великі поклади горючих сланців. Горючі сланці Бовтиського родовища можуть бути ймовірним джерелом палива для теплових електростанцій, цінною сировиною для хімічних виробництв.

Слайд 10

Дякую за увагу! Роботу виконала учениця IV-В класу Ткачик Оксана Вчитель географії Леда Галина Мирославівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія