X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімія у створенні нових матеріалів та побуті

Завантажити презентацію

Хімія у створенні нових матеріалів та побуті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хімія у створенні нових матеріалів та побуті

Слайд 2

Хімія у побуті елек Одяг і взуття із синтетичних тканин та штучної шкіри. Приваблюють своїми кольоровими барвами, які дає хімія.

Слайд 3

Хімія у побуті

Слайд 4

Хімія у побуті Нескінченна множина речей робиться з допомогою хімії.

Слайд 5

елек Хімія створила матеріали із яких будують літаки та автомобілі, електронно-вичислювальні машини і синхрофазотрони, протези суглобів і кровоносних судин. Створила можливість міжпланетних польотів, дала ракетам і космічним кораблям паливо і конструкційні матеріали.

Слайд 6

Органічний синтез Органічний синтез — розділ органічної хімії, вивчаючий різні способи добування органічних сполук, а також сам процес добування речовин. - вуглеводні - спирти - альдегіди - кетони - кислоти - ефіри - аміни Органічні сполуки, що містять - Хлор, - Бром, - Фосфор, - Силіцій Більшість з них іде на виробництво пастмас, хімічних волокон, синтетичних каучуків, лаків і фарб, мийних засобів і отрутохімікатів

Слайд 7

Розвиток синтезу В 1982 році в “Радянській енциклопедії” зазначалося про існування 3 млн. хімічних сполук. На сьогодні відомо, що кількість хімічних сполук, більша за 10 млн, 96% яких є органічними.

Слайд 8

Роль хімії Серед усіх галузей природничих наук хімія тому є особливою наукою, бо створює і такі хімічні речовини, яких немає у природі і яких людина у минулому не могла собі уявити. Тому хімії можемо прогнозувати велике майбутнє і бути впевнені в тому, що завтрашній світ буде ще більш хімізованим світом.

Слайд 9

Матеріали – це речовини, що використовуються для виготовлення будь-якого фізичного тіла.

Слайд 10

Німецький хімік Герман Штаудінгер висунув теорію, згідно якої невеликі молекули можуть об’єднуватися в ланцюги, що містять десятки тисяч атомів. Почався синтез штучних речовин, які в природі не зустрічалися.

Слайд 11

Штучні: віскоза; ацетат; целюлоза. Синтетичні: - поліамідні; поліефірні; поліакрилонітриль- ні. Хімічні волокна

Слайд 12

(-NH-(CH2)6-N-C-(CH2)4-C-)n H O О (-NH-(CH2)6-C-)n О Поліаміди (-C-NH-(CH2)5-)n О Капрон Нейлон-7 (енант) Нейлон (анід) Нейлон знайшов щонайширше вживання в різних областях, зокрема, в електротехніці Нейлонові нитки використовується у складі різної пряжі для поліпшення її споживчих якостей. З капрону виготовляють канати, риболовні сіті ,а також штапельні тканини, панчохи і інші побутові товари.

Слайд 13

Лавсан Поліефіри Застосовується лавсан у виробництві: волокон і ниток для виготовлення трикотажу і тканин різних типів; плівок, бутлів, пакувального матеріалу і др.; транспортних стрічок, канатів, електроізоляційних і фільтрувальних матеріалів; Торгівельна назва – трилен, дакрон, тетерон, елана, тергаль, тесил, поліестер.

Слайд 14

Поліакрилонітрильні волокна Властивості: близьке до шерсті, стійке до світла Застосування: виготовлення верхнього одягу та білизняного трикотажу, килимів, тканини. Основна торгівельна назва: нітрон, орлон, акрилан, куртель, драпон. [-CH2-CH-(CH)-]n

Слайд 15

- Поліетилен (-CH2-CH2-)n -Поліпропілен CH3 - Полістирол (-CH2-CH-)n C6H5 - Тифлон (-CF2-CF2-)n - Полівінілхлорид (-CH2-CH-)n Cl (-CH2-CH2-)n Пластмаси - Бакеліт

Слайд 16

Значним успіхом у синтезі нових матеріалів став синтез у 1931 р. за методом С.В. Лебедєва бутадієнового каучуку. ізопреновий - міцний,зносостійкий; хлоропреновий - стійкий до дії світла, тепла,розч. бутадієностирольний - має високу мех. міцність. бутадієн-нітрильний - стійкий до (- CH2 – CH = C – CH2 -)n CH3 (- CH2 – CH = C – CH2–)n Cl (- CH2 – CH = CH – CH2 – CH2 - CH - )n C ≡ N (- CH2 – CH = CH – CH2 – CH2 - CH - )n Каучуки: агрес. середовища

Слайд 17

В літаку ТУ–104 – близько 9 тис. гумових деталей загальною масою 2,5 т. Із синтетичного каучуку одержують 50 тис. різних виробів: авіаційні, велосипедні шини, шланги, прокладки, іграшки.

Слайд 18

Побутова хімія косметика та парфуми синтетичні мийні засоби засоби особистої гігієни фармакологія

Слайд 19

GALA миє скло до блиску, не залишаючи розводів.

Слайд 20

МІСТЕР МУСКУЛ швидко і без зусиль зробить роботу, яку ви терпіти не можете.

Слайд 21

Щоб долоні залишались ніжними, використовуємо різноманітні зволожуючі креми на основі гліцерину.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія