X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімія .Ізомери в природі .Александров

Завантажити презентацію

Хімія .Ізомери в природі .Александров

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Голуби – птахи мира, чи проблема великого міста Александров Ігор Андрійович, Чумак Ярослав Володимирович, 1 курс, група 1-Т-1, ДКЗТ та ТI .

Слайд 2

Мета роботи: Вивчити кількісний склад і виявити екологічну роль голубів.

Слайд 3

Задачі, які ми хотіли вирішити: Виявити шляхи походження популяції голубів в місті; Оцінити місця найбільшого скупчення локальних угруповань голубів в місті; Вивчити ставлення мешканців міста Дніпра до існуючих локальних угруповань голубів; Визначити практичне значення і екологічну роль голубів в місті.

Слайд 4

Методи дослідження Аналіз наукової літератури та інформаційних джерел; Кількісний облік птахів і розрахунок щільності їх населення; Методика фотозвіту; Метод усного опитування населення.

Слайд 5

В результаті аналізу інформаційних джерел і власних спостережень, ми виділили дві причини появи сизих голубів в нашому місті: Виникнення популяції на основі здичавілих домашніх голубів; Виникнення популяції в ході розселення голубів з південних регіонів нашої країни.

Слайд 6

В день: 1039 особин; Увечері: 789 особин. В результаті розрахунку середня приблизна чисельність голубів на 1 кв. км склала:

Слайд 7

Результати опитування мешканців міста:

Слайд 8

Результати опитування жителів міста:

Слайд 9

Користь від голубів в тому, що вони виконують певну санітарну функцію, підбираючи різне сміття і відходи, - каже кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Дніпровсько-Орільського природного заповідника Олександр Пономаренко. - Крім того, важливо те, що городяни їх люблять. Це момент спілкування з живою природою.

Слайд 10

Однак через стайного характеру і постійної присутності в місті голуби можуть бути потенційними рознощиками деяких небезпечних для людини інфекцій. Не кажучи вже про їхню здатність «прикрашати» своїми екскрементами міські пам'ятники, балкони і підвіконня будинків.

Слайд 11

Вважаю, що для голубів просто потрібні природні регулятори чисельності їх популяції, адже відстріл цього птаха важко собі реально уявити. Такими регуляторами можуть бути хижі птахи і в першу чергу - яструб великий, який добре «підчищає» голубині зграї, вибираючи для видобутку насамперед хворі і ослаблені особини. Залученню цього хижака може сприяти насадження в місті таких деревних порід, як дуби і клени.

Слайд 12

ЯКІ ХВОРОБИ ПЕРЕНОСЯТЬ ГОЛУБИ І ЧИ НЕБЕЗПЕЧНІ ВОНИ ДЛЯ ЛЮДИНИ

Слайд 13

Голуби можуть стати причиною появи серйозних захворювань у людини: пситтакоз, або орнітоз; гостре кишкове інфікування, або сальмонельоз; кишкова інфекція кампілобактеріоз; інфекційний лістеріоз; гостра вогнищева інфекція туляремія; псевдотуберкульоз, або ієрсиніоз.

Слайд 14

Гостра вогнищева інфекція (туляремія) Голуби можуть переносити це захворювання і при цьому не відчувати його неприємних симптомів. Як можна заразитися: через контакт з хворим голубом; через їжу і питво, які опинилася інфікованими. Підвищена температура, біль у скронях, втрата апетиту є симптомами туляремії. При ній можуть з’являтися висипка на обличчі і слизових, набряклість. Шкідливі бактерії знищуються курсом антибіотиків. Туляремія практично безпечна для голубів, але люди переносять її набагато гірше.

Слайд 15

Кишкова інфекція (сальмонельоз) Одним з найбільш поширених захворювань, яким можна заразитися від голуба, називають сальмонельоз. Бактерії сальмонели містяться в посліді. Як можна заразитися: при недотриманні особистої гігієни – через немиті руки; при використанні в їжу їжі, яка готується поза домом. При сальмонельозі у хворого спостерігається розлад органів ШКТ. У хворого, немов ножем, ріже живіт, його мучать блювотні позиви, діарея, самопочуття різко погіршує висока температура. У стільця з’являються зеленуватий відтінок і неприємний запах. Сальмонельозом можна заразитися, якщо не дотримуватися правил особистої гігієни і споживати продукти харчування на вулиці.

Слайд 16

Інфекційний лістеріоз Люди досить рідко підхоплюють це захворювання, але іноді таке трапляється. Хвороба передається через слиз, що виділяється голубом, і фекалії. Шляхи можливого зараження: фекально-оральний; повітряно-пиловий; контактно-побутовий. Симптоми лістеріозу нагадують алергію. Іноді з’являється висип на шкірі, може спостерігатися збільшення лімфатичних вузлів. При ураженні бактеріями нервової системи іноді розвивається менінгіт або енцефаліт. Через запізніле лікування захворювання можливий летальний результат. При своєчасній терапії лістеріозу неприємних наслідків вдалося уникнути. Інфекційний лістеріоз рідко вражає людей, а його симптоми схожі з звичайної алергією.

Слайд 17

Слід зазначити, що небезпеку становлять лише хворі птахи. Їх відрізняє мала рухливість та надмірне випадання пір’я. Птах є хворий, коли: він виглядає млявим і безпорадним; пір’я голуба надто взъерошено чи пошкоджено; очі голуба сльозяться; птах відмовляється від їжі; його хвіст вимазаний рідким послідом.

Слайд 18

Як вберегти себе від інфікування Можливо годування пернатих друзів, але тільки не з рук, а насипаючи крихти або зернятка в годівниці, або кидаючи їх на землю або асфальтовані доріжки. Гірше годування з людських рук може бути тільки годування голуба з рота. Ні в якому разі не рекомендується чіпати хворих пернатих. Лікувати їх можуть тільки спеціально навчені люди. В цілях профілактики зараження важливо пам’ятати: бажано уникати занадто близького спілкування з вуличними голубами; не рекомендується вживання їжі або води в той же час, коли відбувається годування пернатих друзів на вулиці; слід захищати дитину від занадто близького контакту з голубом, не дозволяти годування птиці з рук; після годування голубів необхідно дотримуватися правил особистої гігієни; щоб уберегти себе від зараження пташиними хворобами повітряно-крапельним шляхом, рекомендують прочищати використовувані в побуті та особистому транспорті кондиціонери. А найголовніше, що обов’язково важливо пам’ятати, щоб уникнути неприємних наслідків, пов’язаних з хворобами, переносниками яких є голуби, — в першу чергу потрібно дотримуватися правил особистої гігієни.

Слайд 19

Водночас небезпечними голуби є не лише для людей. Через велику кількість цих птахів потерпають і пам’ятки архітектури, яким по кілька сотень років.  Найнебезпечніший для пам’яток — голубиний послід. Особливо він шкодить горищам, де ці птахи гніздяться. Послід є токсичним і фактично знищує дерев’яні перекриття. А їхня чистка складна й дорога. Послід руйнує як натуральний – вапняк, пісковик і мармур, так і штучний камінь – романський цемент. Достатньо року, щоб розпочався процес руйнування. В Європі з цією проблемою борються за допомогою спеціальних запобіжників у вигляді шпильок. Їх цілеспрямовано ставлять на карниз, підвіконня, щоб туди не сідали голуби і не утворювалися груди посліду.

Слайд 20

БОРОТЬБА З ГОЛУБАМИ В Європі вже давно стала звичною. У Відні майже всі внутрішні дворики та частину фасадів пам’яток затягнено спеціальними сітками, які птахи не можуть перелетіти чи сісти на них. У болгарському місті Руса, щоб не пустити птахів на центральну площу, використовують спеціальний ультразвук. Людське вухо його не чує, а для пернатих це звук небезпеки, до якого вони не наближаються. Натомість у сусідній Польщі чи не найпопулярнішим способом відлякування небажаних птахів стали стрічки з дротиками. 

Слайд 21

Без зміни громадської думки проблему не побороти Треба закривати горища, щоб зменшити кількість гніздування. Потрібно розробити певні правила поводження з харчовими відходами. Зараз голуби мають доступ до смітників. Вони розпорпують мішки, де є хліб, каші, крупи. Усі смітні контейнери повинні бути закриті. Це не дає можливості добиратися до голубам. Є ще один метод зменшення популяції птахів – біокорми. Біокорм не шкодить голубам, але впливає на функції їх розмноження.

Слайд 22

Позитивне значення голубів в екології міста: Голуби можуть використовуватися як індикатор загального стану міського ландшафту; Птахи покращують звукове середовище, добре впливають на настрій людей, викликають позитивні емоції; Птахи - зручний об'єкт екологічного виховання та освіти.

Слайд 23

Негативне значення голубів в екології міста: Голуби пошкоджують енергетичні установки, архітектурно-історичні пам'ятки, індустріальні споруди, повітряно-транспортні засоби; Переносять різних кліщів, бліх, клопів; Переносять хвороби: пташиний грип, гістоплазмоз, торулоз, орнітоз.

Слайд 24

Якщо дотримуватися певних правил, ризик підхопити якусь хворобу від голубів мінімальний. Сподіваємося, що ці птахи і надалі будуть прикрашати наше місто. АДЖЕ ГОЛУБИ Є СИМВОЛОМ ЩАСТЯ І БЛАГОПОЛУЧЧЯ.

Слайд 25

висновки: Архітектурні споруди та теплові мережі надають голубам зручні місця для гніздування; Для регулювання чисельності популяції голуба потрібно підвищити рівень санітарного стану міста.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія