X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізичні та хімічні властивості речовин. Способи вивчення хімічних речовин і явищ. Спостереження й експеримент у хімії

Завантажити презентацію

Фізичні та хімічні властивості речовин. Способи вивчення хімічних речовин і явищ. Спостереження й експеримент у хімії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фізичні та хімічні властивості речовин. Способи вивчення хімічних речовин і явищ. Спостереження й експеримент у хімії

Слайд 2

Лабораторний дослід 2. Ознайомлення з фізичним властивостями речовин Дослід 1. Роздивіться прості речовини мідь, цинк, алюміній, сірку. Порівняйте їхні фізичні властивості та запишіть у таблицю. Зробіть висновок. № з/п Властивість Мідь Цинк Алюміній Сірка 1 Агрегатний стан 2 Колір 3 Запах 4 Блиск 5 Твердість

Слайд 3

Деякі складні речовини для дослідів (цукор, вода, сіль)

Слайд 4

Деякі прості речовини для дослідів (залізо, алюміній, мідь, сірка)

Слайд 5

Дослід 2. Роздивіться складні речовини цукор, сіль, воду, крейду, кварц. Опишіть фізичні властивості кожної речовини за планом: агрегатний стан; колір; запах; розчинність у воді. Зробіть висновок про ознаки подібності та відмінностей фізичних властивостей речовин.

Слайд 6

Дослід 3. Оцініть температуру плавлення (легкоплавка або тугоплавка речовина). З допомогою шпателя помістіть у три пробірки одну дрібку цукру, солі або парафіну відповідно. Закріпіть пробірку в пробіркотримачі й, дотримуючись правил техніки безпеки й нагрівання, по черзі нагрійте кожну пробірку і потримайте на вогні 1–2 хв. Що спостерігаєте? Зробіть висновок.

Слайд 7

За фізичними властивостями речовини можуть відрізнятися одна від одної або бути подібними. 1)Згадайте з курсу природознавства, що таке властивість. 2)Які властивості ми знаємо? 3)Які властивості називаються фізичними? Наведіть приклади за результатами наших спостережень. 4)Які властивості називаються хімічними? 5)Якими способами можна їх досліджувати?

Слайд 8

Усі наукові відкриття відбувалися завдяки людям, які вміли спостерігати за явищами навколо себе, аналізувати, робити висновки. Сміливці наважувалися на небезпечні експерименти, що допомагали зрозуміти явища, які вони спостерігали. Спостереження - цілеспрямоване, спеціально організоване сприйняття предметів і явищ.

Слайд 9

Гіпотеза - наукове припущення, що висувається для пояснення визначених явищ. Експеримент - цілеспрямований і контрольований вплив на досліджуваний об’єкт за певних умов. Закон - теоретично обґрунтоване і практично доведене наукове твердження. Теорія - вища досконала форма наукового відбиття дійсності.

Слайд 10

????? Наведіть приклади використання спостережень для вивчення природних явищ. Що таке експеримент? Наведіть приклади дослідження фізичних і хімічних властивостей експериментально. Які методи проведення експерименту ви вивчали в курсі природознавства? ?????

Слайд 11

Підбиття підсумків уроку 1) Для чого люди досліджують різні речовини та явища? 2) Якими методами ми користуємося для вивчення властивостей речовин? 3) Спробуймо розробити план проведення експерименту з вивчення розчинності речовин у воді. Наприклад, дослідження розчинності у воді речовин: пісок, сода, рослинна олія, сіль.

Слайд 12

Домашнє завдання Прочитати параграф, відповісти на запитання. Творче завдання. Скласти план проведення експерименту з вивчення забруднення водопровідної води або вивчення фізичних і хімічних властивостей харчової соди.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія