Сульфатна кислота. Фізичні й хімічні властивості
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Здійсніть перетворення. Обчисліть масу сульфатної кислоти, яку можна одержати з 1 т піриту, що містить 10 % домішок, якщо вихід продукту реакції становить 87 %.
1) Сильний електроліт, у розчині практично повністю дисоціює на йони: 2) Утворює два ряди солей: кислі й середні. Які саме з них утворяться, залежить від кількісного співвідношення реагентів:
Якщо цукор змішати з концентрованою H2 SO4, маса чорніє й розігрівається й незабаром зі стаканчика починає виповзати пориста чорна маса (за технічної можливості демонструємо дію концентрованої сульфатної кислоти на цукор):
Концентрована H₂SO₄ за кімнатної температури не взаємодіє з деякими металами. Це дозволяє перевозити кислоту (≥ 75 %) у сталевих цистернах.
Умовно можна прийняти, що сульфатна кислота відновлюється: з малоактивними металами — до SO2: результаті взаємодії з більш активними металами можуть виділятися SO2, H2 S і S. Наприклад, узаємодія з Zn (залежно від умов — температури й концентрації):
Завдання 1. Як концентрована H₂SO₄ діятиме на індикатори? Відповідь обґрунтуйте. Завдання 2. Напишіть рівняння реакцій узаємодії концентрованої сульфатної кислоти з натрієм, цинком, алюмінієм, вуглецем у молекулярній формі й розставте коефіцієнти методом електронного балансу (самостійна робота зі взаємоперевіркою):
Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Творче завдання: підготувати повідомлення (презентації) про сульфати та їх застосування. Домашнє завдання
Схожі презентації
Категорії