X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сульфатна кислота. Фізичні й хімічні властивості

Завантажити презентацію

Сульфатна кислота. Фізичні й хімічні властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сульфатна кислота. Фізичні й хімічні властивості

Слайд 2

Установіть відповідність.

Слайд 3

Здійсніть перетворення. Обчисліть масу сульфатної кислоти, яку можна одержати з 1 т піриту, що містить 10 % домішок, якщо вихід продукту реакції становить 87 %.

Слайд 4

1) Сильний електроліт, у розчині практично повністю дисоціює на йони: 2) Утворює два ряди солей: кислі й середні. Які саме з них утворяться, залежить від кількісного співвідношення реагентів:

Слайд 5

Може витісняти більш слабкі кислоти в процесі взаємодії з їхніми солями:

Слайд 6

Якщо цукор змішати з концентрованою H2 SO4, маса чорніє й розігрівається й незабаром зі стаканчика починає виповзати пориста чорна маса (за технічної можливості демонструємо дію концентрованої сульфатної кислоти на цукор):

Слайд 7

Концентрована H₂SO₄ за кімнатної температури не взаємодіє з деякими металами. Це дозволяє перевозити кислоту (≥ 75 %) у сталевих цистернах.

Слайд 8

Умовно можна прийняти, що сульфатна кислота відновлюється: з малоактивними металами — до SO2: результаті взаємодії з більш активними металами можуть виділятися SO2, H2 S і S. Наприклад, узаємодія з Zn (залежно від умов — температури й концентрації):

Слайд 9

Завдання 1. Як концентрована H₂SO₄ діятиме на індикатори? Відповідь обґрунтуйте. Завдання 2. Напишіть рівняння реакцій узаємодії концентрованої сульфатної кислоти з натрієм, цинком, алюмінієм, вуглецем у молекулярній формі й розставте коефіцієнти методом електронного балансу (самостійна робота зі взаємоперевіркою):

Слайд 10

Слайд 11

Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Творче завдання: підготувати повідомлення (презентації) про сульфати та їх застосування. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія