X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Цікаві факти з життя Менделєєва"

Завантажити презентацію

"Цікаві факти з життя Менделєєва"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РЕФЕРАТ з хімії Тема: Цікаві факти з життя Д.І. Менделєєва Юркевич Максим 8-Б клас «Науку просувають не науковці, не вчені, а просто люди...» Д.І. Менделєєв Київ 2014

Слайд 2

Дмитро був сімнадцятою дитиною у сім’ї. До часу його народження в сім'ї Менделєєвих з дітей залишилися в живих два брати і п'ять сестер. Дев'ятеро дітей померли ще в дитячому віці, а трьом з них батьки навіть не встигли дати імена.

Слайд 3

Хлопець навчався старанно, але гарно вчився лише в початкових класах. Потім навчання перестало його цікавити й добре він навчався ише з деяких предметів. Йому дуже одобалися математика, фізика, історія. І лише загроза залишитися на повторний рік навчання змушували його «підтягуватися» з інших предметів.

Слайд 4

Учений, науковець, філософ, енциклопедист, модельєр, знавець науки й мистецтва, просто ВЕЛИКА ЛЮДИНА. За життя Менделєєва називали енциклопедистом, за його знан- ня з різних наук. Він перший сконструював модель сучасного холодильника. У 1885 році винайшов фор- мулу цемен- ту.

Слайд 5

У 1895 році Менделєєв осліпнув, але продовжував керувати Палатою мір і вагів. Ділові папери йому зачитували вголос, розпорядження він диктував секретарю, а удома всліпу продовжував клеїти чемодани. Професор І. В. Косте- ніч за дві операції видалив катаракту, і незабаром зір повернувся.

Слайд 6

Менделєєв, як звичайна людина, дуже любив млинці. «Люблю я их, проклятых, хоть они мне и вредны». Але найбільшою слабкістю в нього були чай і тю- тюн. Менделєєв виписував чай з Китаю на багато років уперед. Коли отримували посилку, уся сім'я займалася його перероб- кою й упакуванням. На підлогу клали чисті скатертини і змішу- вали чай за особливим рецептом Менделєєва. Він пив чай тільки своєї рецептури й ніякого іншого не визнавав.

Слайд 7

Знайомі вченого знали, як Дмитро Іванович любить шахи. Із самим Чигори- ним він зіграв 13 партій і виграв. У вченого були й інші захоплення: сільське господарство, виготовлення добрив для нього, архітектура, благоустрій бу- динку та інші.

Слайд 8

У 1863 році Менделєєв на шість мі- сяців їде в Баку, на нафтопереробні заводи. Там він розробив і впрова- див у життя свій проект добування та переробки нафти. Дмитро Івано- вич заклав основи крекінгу нафти, яким й досі користуються в сучасно- му світі.

Слайд 9

27 січня 1904 року відбувся святковий бенкет. У хімічній лабораторії всіх при- сутніх пригощали шоколадом, розли- тим «по-хімічному», у хімічних склян- ках зі скляними трубочками. Замість серветок подали фільтрувальний папір. Д. І. Менделєєву виповнилося 70 років.

Слайд 10

Коли розпочалася російсько-японська війна, Менделєєв став другим після Альберта Нобеля вченим, який винайшов порох. Відмінність полягала в тому, що російський учений створив порох без диму.

Слайд 11

Незвичайний пам’ятник Дмитру Івановичу Менделєєву і періодичній системі, Знаходиться перед хімічним факультетом Словацького технологічного університету в Братиславі

Слайд 12

У 2012 році острови Кука випустили мо- нету «Дмитро Менделєєв». Монета номіналом 5 долара, срібло 925 проби, маса 20 г, діаметр 38,61 мм, якість карбування «пруф», тираж 1834 шт. Монета поміщена в бліс- тер і в подарунковий фут- ляр. Додат- ком до неї йде сер- тифікат достовірності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія