Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті Підготувала Бегерська А.В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”
Форму правильних восьмикутних пірамід мають гострокінцеві дахи на баштах Московського Кремля, що чудово його прикрашають.
Пам'ятник Вічної Слави, який споруджено в м. Києві, в парку на схилах Дніпра, - це обеліск, верхня частина якого має форму правильної чотирикутної піраміди, а нижня – зрізаної чотирикутної піраміди. Висота цього пам'ятника 27 м.
Форму правильної шестикутної піраміди (повної і зрізаної) часто мають бетонні стовпчики, які ставлять уздовж проїзної частини шляху в небезпечних для транспорту місцях.
У формі правильної чотирикутної піраміди роблять ковпаки над димовими трубами, щоб атмосферні опади не потрапляли всередину труби.
Бункери для піску або розчину, що застосовують на будівництві і в промисловості, часто роблять у формі зрізаної чотирикутної піраміди.
В живописному березовому гаї Підмосков'я збудований комплекс молодіжного олімпійського табору. Його корпуси мають форму тригранних пірамід, дві бічні грані яких перпендикулярні до основи.
У вигляді шести- та восьмигранних пірамід (повних та зрізаних) будують каплички (невеликі церкви) та великі церковні храми.
Багато предметів з навколишнього оточення мають призматичну форму. Це будинок, цеглина, шафа, олівець у вигляді шестикутної прямої призми, кузов автомашини, сірникова коробка, предмети побуту тощо.
За допомогою електронного мікроскопа було встановлено, що деякі віруси мають форму правильних многогранників. У живій природі віруси СНІДУ, лейкозу, герпесу мають форми правильних многогранників.
Кухонна сіль має кристали кубічної сингонії у вигляді тетраедрів. Алмаз найчастіше кристалізується октаедрами, лід – тетраедрами.
Отже: “Навколишній світ – це світ геометрії, чистий, істинний, бездоганний в наших очах. Усе навколо геометрія.” Ле Корбузьє
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА: Геометрія 10-11 кл. О.В. Погорєлов Наука, винаходи, техніка Київ, Торнадо, 2003р. ЩО? ЯК? ЧОМУ? Світ дивовижного та загадкового, Харків Стародавній світ Харків, 2003р. Елементи цікавої математики на уроках математики А.І. Черватюк, Г.Д. Шиманська
Схожі презентації
Категорії