X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті

Завантажити презентацію

Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті Підготувала Бегерська А.В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”

Слайд 2

Тіла многогранної форми досить поширені в архітектурі, в будівництві.

Слайд 3

Форму правильних восьмикутних пірамід мають гострокінцеві дахи на баштах Московського Кремля, що чудово його прикрашають.

Слайд 4

Частина даху Набатної башти має форму правильної зрізаної чотирикутної піраміди.

Слайд 5

Пам'ятник Вічної Слави, який споруджено в м. Києві, в парку на схилах Дніпра, - це обеліск, верхня частина якого має форму правильної чотирикутної піраміди, а нижня – зрізаної чотирикутної піраміди. Висота цього пам'ятника 27 м.

Слайд 6

Дахи пірамідальної форми прикрашають різні кіоски, альтанки, “грибочки” на пляжі тощо.

Слайд 7

Форму правильної шестикутної піраміди (повної і зрізаної) часто мають бетонні стовпчики, які ставлять уздовж проїзної частини шляху в небезпечних для транспорту місцях.

Слайд 8

У формі правильної чотирикутної піраміди роблять ковпаки над димовими трубами, щоб атмосферні опади не потрапляли всередину труби.

Слайд 9

Бункери для піску або розчину, що застосовують на будівництві і в промисловості, часто роблять у формі зрізаної чотирикутної піраміди.

Слайд 10

В живописному березовому гаї Підмосков'я збудований комплекс молодіжного олімпійського табору. Його корпуси мають форму тригранних пірамід, дві бічні грані яких перпендикулярні до основи.

Слайд 11

У вигляді шести- та восьмигранних пірамід (повних та зрізаних) будують каплички (невеликі церкви) та великі церковні храми.

Слайд 12

Багато предметів з навколишнього оточення мають призматичну форму. Це будинок, цеглина, шафа, олівець у вигляді шестикутної прямої призми, кузов автомашини, сірникова коробка, предмети побуту тощо.

Слайд 13

За допомогою електронного мікроскопа було встановлено, що деякі віруси мають форму правильних многогранників. У живій природі віруси СНІДУ, лейкозу, герпесу мають форми правильних многогранників.

Слайд 14

Кухонна сіль має кристали кубічної сингонії у вигляді тетраедрів. Алмаз найчастіше кристалізується октаедрами, лід – тетраедрами.

Слайд 15

Отже: “Навколишній світ – це світ геометрії, чистий, істинний, бездоганний в наших очах. Усе навколо геометрія.” Ле Корбузьє

Слайд 16

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА: Геометрія 10-11 кл. О.В. Погорєлов Наука, винаходи, техніка Київ, Торнадо, 2003р. ЩО? ЯК? ЧОМУ? Світ дивовижного та загадкового, Харків Стародавній світ Харків, 2003р. Елементи цікавої математики на уроках математики А.І. Черватюк, Г.Д. Шиманська

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія