ШОС: Шанхайська організація співробітництва
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Шанхайська організація співробітництва (ШОС) є субрегіональною міжурядовою міжнародною організацією. . До ШОС входять шість країн-членів - Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Таджикистан і Республіка Узбекистан. . Вона була утворена 15 червня 2001 року в місті Шанхай (КНР).
Попередницею ШОС була так звана "Шанхайська п'ятірка" (Росія, Казахстан, Киргизія, Китай і Таджикистан), яка утворилася в результаті підписання мирних угод у 1996 і 1997 роках. Причиною зближення цих країн стала, загроза безпеці їхнім прикордонним територіям з боку Афганістану. Першу з цих двох угод було підписано в Шанхаї, що дало підставу для появи терміну "Шанхайська п'ятірка".
Поступово коло питань розширилося до сфер зовнішньої політики, економіки, охорони навколишнього середовища, включаючи використання водних ресурсів, культури тощо. Згодом виникла необхідність зміни системи самітів і консультацій на нове регіональне об'єднання.
14-15 червня 2001 року в Шанхаї відбулася шоста зустріч "Шанхайської п'ятірки" на вищому рівні, на якій до організації в якості повноцінного, рівноправного члена приєднався Узбекистан. Глави шести держав оголосили про утворення Шанхайської організації співробітництва.
7 червня 2002 року в Санкт-Петербурзі відбулася друга зустріч глав країн-членів ШОС, на якій була підписана Хартія ШОС, і тим самим були закріплені правові основи для розвитку організації в майбутньому. В документі чітко визначені основна мета, принципи, напрямок співробітництва та принципи зовнішніх зв'язків організації.
ШОС не став військовим блоком, як НАТО або відкритим регулярною радою з безпеки, як АРФ АСЕАН, він займає проміжну позицію. Згідно хартії, головними завданнями організації проголошені зміцнення стабільності і безпеки на широкому просторі, що об'єднує країни-учасників, боротьба з тероризмом, екстремізмом , наркотрафіком, розвиток економічного співробітництва, енергетичного партнерства, наукового і культурного взаємодії.
Схожі презентації
Категорії