X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ШОС: Шанхайська організація співробітництва

Завантажити презентацію

ШОС: Шанхайська організація співробітництва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шанхайська організація співробітництва Фетіщева Поліна 10-В |

Слайд 2

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) є субрегіональною міжурядовою міжнародною організацією. . До ШОС входять шість країн-членів - Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Таджикистан і Республіка Узбекистан. . Вона була утворена 15 червня 2001 року в місті Шанхай (КНР).

Слайд 3

Країни-члени - 6 Країни-спостерігачі - 5 Країни «Партнери по діалогу» - 3

Слайд 4

Попередницею ШОС була так звана "Шанхайська п'ятірка" (Росія, Казахстан, Киргизія, Китай і Таджикистан), яка утворилася в результаті підписання мирних угод у 1996 і 1997 роках. Причиною зближення цих країн стала, загроза безпеці їхнім прикордонним територіям з боку Афганістану. Першу з цих двох угод було підписано в Шанхаї, що дало підставу для появи терміну "Шанхайська п'ятірка".

Слайд 5

Поступово коло питань розширилося до сфер зовнішньої політики, економіки, охорони навколишнього середовища, включаючи використання водних ресурсів, культури тощо. Згодом виникла необхідність зміни системи самітів і консультацій на нове регіональне об'єднання.

Слайд 6

14-15 червня 2001 року в Шанхаї відбулася шоста зустріч "Шанхайської п'ятірки" на вищому рівні, на якій до організації в якості повноцінного, рівноправного члена приєднався Узбекистан. Глави шести держав оголосили про утворення Шанхайської організації співробітництва.

Слайд 7

7 червня 2002 року в Санкт-Петербурзі відбулася друга зустріч глав країн-членів ШОС, на якій була підписана Хартія ШОС, і тим самим були закріплені правові основи для розвитку організації в майбутньому. В документі чітко визначені основна мета, принципи, напрямок співробітництва та принципи зовнішніх зв'язків організації.

Слайд 8

ШОС не став військовим блоком, як НАТО або відкритим регулярною радою з безпеки, як АРФ АСЕАН, він займає проміжну позицію. Згідно хартії, головними завданнями організації проголошені зміцнення стабільності і безпеки на широкому просторі, що об'єднує країни-учасників, боротьба з тероризмом, екстремізмом , наркотрафіком, розвиток економічного співробітництва, енергетичного партнерства, наукового і культурного взаємодії.

Слайд 9

Так у червні цього року спецальні антитерористичні підрозділи ШОС провели підготовчі вчення

Слайд 10

Пізніше зустрічі відбувалися в 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012 та 2013 роках.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія