Перспективи й альтернативні шляхи розвитку
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Існує дві групи джерел енергії: І - відновлювальні – енергія сонця, вітру, припливів, геотермальна енергія; ІІ – не відновлювальні – мінеральне паливо, ядерна енергія, термоядерна.
Світові витрати енергії в 1925 р Споживання кам’яного і бурого вугілля -1235 млн.тонн Споживання нафти ---------------233 млн. тонн Використання водяної енергії-----120 млн. тонн Запасів вугілля при такому рівні споживання вистачило б на 4500 років.
До нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії будемо відносити гідроелектростанції (великі, середні та малі) Міні – ГЕС вироблятиме 630 кіловат електроенергії на годину
На даний час на відновлювані джерела енергії (ВДЕ) припадає близько 14 % у світовому споживанні первинної енергії, на спалювані види і відходи біомаси - 11 %, гідроенергію – 2,3 %, енергію вітру – 0,026 %, сонячну енергію – 0,039 %, геотермальну енергію 0,442 %.
До країн, які найбільш інтенсивно розвивають технології і ринки НВДЕ, слід віднести: США, країни ЄС (в першу чергу, Швецію, Австрію, Фінляндію, Німеччину, Португалію, Іспанію), Японію, Китай. Останнім часом активізувалися в цьому напрямі Бразилія і Індія.
Геотермальна енергетика . Ісландія є прикладом країн, де широко використовується геотермальна енергія.
Схожі презентації
Категорії