X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Завантажити презентацію

АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Затенко Надія Пантелеймонівна учитель географії Орловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Слайд 2

Транспорт (від лат. trans — через і portare — нести) — сукупність засобів, призначених для переміщення людей, вантажів, сигналів та інформації з одного місця в інше. Автомобільний транспорт — вид транспорту, що здійснює перевезення вантажів і пасажирів автомобілями безрейковими шляхами. Автомобільний транспорт - галузь транспорту, яка забезпечує задоволення потреб населення та суспільного виробництва у перевезеннях пасажирів та вантажів автомобільними транспортними засобами.

Слайд 3

Автомобільний транспорт зародився в кінці 19 століття. Перші автомобілі: Паровий візок Жозефа Кюньо 1770 рік. Автомобіль Бенца 1885 рік. Автомобіль Даймлера 1889 р. Автомобіль «Форд-Т» 1908 р. Укравтогаз 1947, завідує бензиновими станціями. Історія автомобільного транспорту

Слайд 4

Автомобільний транспорт зараз — найпоширеніший вид транспорту. Автомобільний транспорт молодше залізничного і водного, перші автомобілі з'явилися в наприкінці XIX століття. Після Другої світової війни автомобільний транспорт почав складати конкуренцію залізниці. Вантажні автомобілі перевозять нині практично всі види вантажів, але навіть на великих відстанях (до 5 і більше тис. км) автопотяги (вантажівка-тягач і причіп або напівпричіп) успішно конкурують із залізницею при перевезенні цінних вантажів для яких критична швидкість доставки, наприклад швидкопсувних продуктів. Автомобільний транспорт найбільш розвинутий в США, де на початок 1957 було 64 601 тис. автомобілів, у Великобританії  — 5 421 тис,Франції  — 5 002 тис, Канаді  — 4 323 тис. автомобілів.

Слайд 5

Шляхи з твердим покриттям - 90%, знаходиться в західних областях (Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька), в Криму. Близькі до них за цим показником також Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Вінницька, Одеська, Тернопільська та Львівська області. На Поліссі рівень забезпечення шляхами з твердим покриттям значно нижчий. Найкраще забезпечені автомобільними шляхами Донбас, Придніпров'я, Передкарпаття, Закарпаття, Поділля, Автономна Республіка Крим, Київська область. 

Слайд 6

Автомобільні дороги

Слайд 7

ОСНОВНІ АВТОМАГІСТРАЛІ Київ – Львів; Київ – Харків; Київ – Брест; Київ – Дніпропетровськ – Донецьк; Харків – Сімферополь; Дніпропетровськ – Нікополь; Харків – Ростов-на-Дону; Київ – Одеса; Одеса – Миколаїв – Херсон; Біла Церква – Вінниця – Хмельницький; Дніпропетровськ – Запоріжжя; Луганськ – Стаханов – Первомайськ; Слов'янськ – Костянтинівка – Донецьк та ін.

Слайд 8

ОСНОВНІ ВАНТАЖОПОТОКИ Основні вантажопотоки здійснюються автомобільними шляхами, що сполучають сусідні обласні центри, а також між Києвом, Харковом, Львовом, Донецьком, Дніпропетровськом та іншими великими промисловими вузлами. Вантажні перевезення за маршрутами Київ-Львів, Донецьк-Луганськ, Київ-Одеса, Дніпропетровськ-Запоріжжя, Київ-Харків, Сімферополь-Харків, Донецьк-Дніпропетровськ-Кіровоград є найбільш значними.

Слайд 9

Слайд 10

ВАЖЛИВИМИ АВТОМАГІСТРАЛЯМИ, ЩО СПОЛУЧАЮТЬ УКРАЇНУ З СУСІДНІМИ ДЕРЖАВАМИ Київ-Москва; Одеса – Київ – Санкт-Петербург; Харків – Москва; Донецьк – Ростов-на-Дону; Київ – Брест; Одеса – Кишинів; Кіровоград – Кишинів та ін. Україна досить добре інтегрована в європейську мережу автомобільних доріг з виходами в Ужгороді в Словаччину і Чехію, в Чопі – в Угорщину і Австрію, в Порубному – в Румунію, в Мостиськах і Любомлі – в Польщу.

Слайд 11

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ Переваги: маневреність; гнучкість; швидкість.  Недоліки: Легкові автомобілі — найвитратніший транспорт у порівнянні з іншими видами транспорту в перерахунку на одного пасажира. Основна частка (63%) екологічної шкоди планети пов'язана з автотранспортом. Значна екологічна шкода завдається навколишньому середовищу і суспільству на всіх стадіях виробництва, експлуатації і утилізації автомобілів, палива, масел, покришок, будівництва доріг та інших об'єктів автомобільної інфраструктури. Зокрема, оксиди азоту і сірки, що викидаються в атмосферу при спалюванні палива, викликають кислотні дощі.

Слайд 12

АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ ПОДІЛЯЄТЬСЯ: Особистий автомобільний транспорт – абсолютна більшість нині існуючих автомобілів — автомобілі індивідуального користування (легкові). Їх використовують, як правило, для поїздок на відстані до двохсот кілометрів.

Слайд 13

Громадський автомобільний транспорт – широко поширені також автобуси (багатомісні пасажирські автомобілі з місткістю від 8 пасажирів). Для експлуатації в містах і передмістях нині використовуються переважно міські автобуси з низькою підлогою, а для міжміських і міжнародних рейсових і туристичних перевезень — міжміські і туристичні лайнери (кочі). Останні відрізняються від міських моделей компоновкою з підвищеним рівнем підлоги (для розміщення під ним багажних відсіків), комфортабельним салоном тільки з сидячими місцями, наявністю додаткових зручностей (кухні, гардероба, туалету). У зв'язку з підвищенням в кінці XX століття комфортності туристичних автобусів, вони цілком успішно конкурують в області перевезення туристів із залізницею.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Вантажні перевезення (щомісячна інформація); Пасажирські перевезення (щомісячна інформація). – Державна служба статистики України. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua Географія. Економіка. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 6 - 11кл./ П.Г.Шищенко, В.М.Бойко. К.: „Перун”- 2005. Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. Географія: довідник для абітурієнтів та школярів загальноосвітніх навч. закл.: навчально – методичний посібник/ за ред.С.Г.Коберніка. – Видання третє, доповнене. – К.:Літера ЛТД, 2009. – 592 с. Комплексний атлас України. Укргеодезкартографія, ДНВП. Картографія. 2005р. – 96 с. Масляк П.О. Економічна і соціальна географія Україна: Підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Зодіак – ЕКО,2006 с.: іл., карти. Пестушко В.Ю. Географія: Підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / В.Ю. Пестушко, Г. Ш. Уварова. – К.: Генеза, 2009. – 288 с.: іл.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія