"Прості механізми. Важіль"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Різновиди простих механізмів. Будова важеля та умови його рівноваги. Широке застосування простих механізмів в природі і техніці
Прості механізми Важіль і його різновиди Похила площина та її різновиди блок коловорот клин гвинт
О – точка опори важеля О плече сили плече сили Плече сили – найкоротша відстань від точки опори важеля до лінії дії сили. Щоб знайти плече сили, треба з точки опори опустити перпендикуляр на лінію дії сили.
За будовою можна виділити важелі трьох типів. Важіль першого типу Важіль другого типу (тачка, лом) Важіль третього типу (ложка).
Важіль перебуває в рівновазі в тому випадку, якщо плечі сил обернено пропорційні значенням сил:
Відкрив закони важеля. Йому належить крилатий виcлів "Дайте мені точку опори, і я переверну Землю". (287 до н.е. - 212 до н.е.)
Архіме дів гвинт — один з перших типів насосів, водопідйомна машина, вал із гвинтовою поверхнею, встановлений у похилій трубі, нижній кінець якої занурений у воду.
При обертанні (наприклад, вітряного чи іншого двигуна) гвинтова поверхня вала переміщає воду по трубі на висоту до чотирьох метрів. Гвинт дотепер використовується для підйому води в дельті Нілу в Єгипті.
Інженерний геній Архімеда з силою проявився при облозі Сіракуз, багатого торгового міста на острові Сицилія. Воїнів римського консула Марцелла було надовго затримано біля стін міста небаченими машинами.
Схожі презентації
Категорії