ергономіка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст дисципліни Мета опанування дисципліни – формування необхідних теоретичних знань про сутність системи “людина – машина” та принципи її організації; ознайомлення з методами оцінки функціонування системи “людина – машина”; формування вмінь і навичок розробки та обґрунтування заходів щодо вдосконалення системи “людина – машина”.
Мунипов В.М., Зинченко В.П. Эргономика: человекоориентированое проектирование техники, программных средств и среды: Учебник. - М.: Логос, 2001, 356с. Поплавська О.М. Ергономіка: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2006, 320 с. Іваськевич І.О. Ергономіка: Навчальний посібник. – Тернопіль: Економічна думка, 2002.
Практичне застосування Знання та вміння, набуті при вивченні даної дисципліни, використовуються при організації роботи систем „людина – машина – середовище” в будь-яких сферах економічної діяльності та при розробці раціональних шляхів вдосконалення роботи систем, в т.ч. покращення фондоозброєності, підвищення рівня автоматизації виробництва, покращення умов праці, підвищення продуктивності праці із збереженням високої працездатності і здоров’я працюючих тощо.
Взаємозв’язок з іншими дисциплінами Ергономіка пов’язана з циклом гуманітарних, технічних та природознавчих наук: економіка праці, соціологія праці, інженерна психологія, кібернетика, системотехніка, гігієна праці, охорона праці тощо і слугує для них базою при виробленні практичних рекомендацій і стандартів.
Відгуки Студенти сходяться на думці, що дисципліна є доволі нескладною у засвоєнні. Безумовна більшість студентів погоджується з тим, що «Ергономіка» розширює кругозір і є цікавою та корисною дисципліною як в професійному, так і в особистому житті.
Схожі презентації
Категорії