X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вступ до екологічної етики

Завантажити презентацію

Вступ до екологічної етики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міністерство освіти і науки України ЗОШ 1-3 ступенів №3 м. Жмеринки Вінницької області Вступ до екологічної етики Виховний екологічний захід 6клас Вчитель біології вищої категорії ТИШКО Л.В.

Слайд 2

Счастлив тот, кто любит все живое, Жизни всей трепещущий поток. Для кого в природе все родное, Человек, и птица, и цветок…

Слайд 3

вступ Сьогоднішні політичні, військові й екологічні кризи недвозначно додають людям зрозуміти: душа людини визначає динаміку навколишнього світу і без краси душевної досягти краси зовнішнього життя - краси справжньої, просто не можливо. Пращури чудово розуміли цю своєрідну “ психоекологічну аксіому”, описуючи її словами: “ Якщо миру немає у твоїй душі, його немає ніде!” Не розум і освіченість, а доброта є найвищою за цінністю якістю. Освічений і розумний може бути негідником. Добрий – ніколи. Покладаючись лише на науки й новітні технології, без урахування етичних положень, людина може створити собі більше проблем, ніж знайде розв’язань. Тому наукова, правова, економічна та інші оцінки екологічної ситуації слід доповнювати етичною оцінкою. Екологічна етика навчає, що людина не має моральної переваги над іншими видами й не є кульмінацією еволюції. Формування в молодих людей нового, етичного становлення до природи, доброти і жалості до живого допоможе створити умови для перетворення майбутнього людського суспільства на суспільство без насильства, і рівною мірою шануються й захищаються права як людини, так і природи.

Слайд 4

Слайд 5

У суспільстві, де домінує економічна залежність, пріорітетним вважається можливість більше заробити , а духовність відходить на другий план, не залишається місця і часу для життя в гармонії з природою.

Слайд 6

Нам жизнь дана, что бы любить Любить без меры, без придела, И всем страдальцам посвятить Свой разум, кровь свою и тело. Нам жизнь дана, чтоб защищать Униженных и оскорбленных, И согревать, и насыщать Нуждой и скорбью угнетенных. Нам жизнь дана, чтоб до конца Бороться с тьмою, злой и дикой И сеять в братские сердца Один лишь правды свет великий. А правда в том, что бы любить, Любить без меры, без предела, И всем страдальцам посвятить Свой разум, кровь свою и тело.

Слайд 7

Покормите птиц зимой, Пусть со всех концов К вам слетится, как домой, Стайки на крыльцо Не богаты их корма - Горсть зерна нужна, Горсть одна – и не страшна Будет им зима. Сколько гибнет их – не счесть, Видеть тяжело. А ведь в нашем сердце есть И для птиц тепло…

Слайд 8

Екологічна етика – це етика смиренності, обережності,турботи, поваги природи й екологічного самозбереження.

Слайд 9

У 1982 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Всесвітню хартію природи – перший міжнародний документ, що затверджує етичний принцип, відповідно до якого всім формам життя має бути забезпечена можливість існування. В Аргентині, Словаччині, Ізраїлі існують закони про неприпустимість препарування тварин під час навчання, в Італії діє право відмови від участі в експериментах на тваринах. У багатьох країнах ЄС заборонено використовувати тварин на шкільних уроках. У Великій Британії у 2005 р. заборонено спортивне полювання на лисиць і відпрацювання хірургічних прийомів на тваринах. Навесні 2005 року латвійська влада заборонила продаж живої риби у зв'язку з порушенням прав тварин. Радянський союз залишався однією з небагатьох великих держав у світі ( разом з Китаєм і Туреччиною), де до 1988 р. так і не було створено Всесоюзного товариства захисту диких тварин, єдиною країною в Європі, яка не підписала Страсбурзької конвенції 1959р. Про безболісний забій сільськогосподарських тварин і де не був прийнятий закон про захист тварин від жорстокого ставлення.

Слайд 10

21 лютого 2006 року Верховна Рада України затвердила, а 13 березня 2006 р. Президент України В.Ющенко підписав Закон України “ Про захист тварин від жорстокого ставлення”.

Слайд 11

Люби природу не как символ, с собою схожий, Не для себя люби природу, а для нее же … М. Рильський

Слайд 12

За живими істотами визначаються такі права: 1. Право на життя 2. Право на природну свободу і благополуччя в природному середовищі існування. 3.Право на необхідну для життя частку земних благ. 4. Право на захист від страждань із вини людей. 5. Право на захист закону. 6. Право на процвітання. 7. Право на відсутність відповідальності перед людиною. 8. Право на відшкодування збитку з вини людини.

Слайд 13

За екосистемами, ландшафтами, ділянками не живої природи та природою космосу визначаються такі права: 1. Право на існування. 2. Право на свободу від людини. 3. Право на захист закону. 4. Право на процвітання. 5. Право на відсутність відповідальності перед людиною. 6. Право на відшкодування збитку з вини людини.

Слайд 14

Світові приклади роботи законів із захисту прав природи Нова Зеландія – перша у світі країна, в якій людиноподібні мавпи мають свої юридичні права, тому що там у 1999 р. був прийнятий відповідний закон. У 2002 році в Німеччині було прийнято поправку до Конституції країни, що зобов'язує державу водночас із гідністю людей поважати гідність тварин, тобто вперше в Європі тварини визнані як моральні партнери і суб'єкти права. Всесвітня Декларація прав тварин урочисто оголошена в 1978 р. в Парижі, у штаб-квартирі ЮНЕСКО,

Слайд 15

От имени природы говоря… От имени природы и во славу Природе возвратим ее права, Пока Земля на Солнце не упала. О. Осмолова

Слайд 16

Людина – єдина на Землі істота, що має моральні обов'язки. Людина має моральні обов'язки не лише перед своїми близькими, друзями, співгромадянами, майбутніми поколіннями людей, але й перед природою. Не винищувати види живих істот. Не ставитися жорстоко до живих істот. Не руйнувати ділянки живої природи. Створювати заповідники. Захищати права природи.

Слайд 17

Благодарю леса и горы за вольность вашу и мою! Для всей природы непокорной свободу жизни – признаю. Я признаю природы право. Жить так, как нужно только ей– хоть прямоствольно, хоть коряво. Зато отдельно от людей! Быть разуму – не подчиненной, Пусть жизнь иного бытия течет по собственным законам со мною или – без меня. В. Федорчук

Слайд 18

В. Шекспір писав : « Бідна роздавлена комаха страждає так само, як гігант, який помирає.»

Слайд 19

Бернард Шоу гостро сприймав жорстокість, учинену щодо тварин: він відмовився від уживання м'яса з етичних мотивів. Повага до природи відрізняється від почуття любові до природи, оскільки гарні дії щодо неї є етично обов'язковими незалежно від наших почуттів і схильностей

Слайд 20

У світі стає все більше прихильників рухів за звільнення тварин. Методи боротьби захисників природи різноманітні й сміливі. Їх об'єднує спільність поглядів і загальна мета – змінити споживацьке ставлення до природи, визначити її право на свободу. Їхнє гасло цілком конкретне : “Не залишилося більше дикої природи, щоб іти на компроміси!” Свобода дикої природи та свобода людей мають нерозривні зв'язки.

Слайд 21

Україна підтримала міжнародну конвенцію про захист тварин. Вилов і утримання без спеціального дозволу всіх диких тварин у нашій країні тепер заборонені й переслідуються законом.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Екологія