Викиди парникових газів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
“Скарбничка” Дослідницька робота “Енергозбереження в моїй оселі” учня 7 класу Затурцівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.К. Липинського Локачинського району Волинської області Коляди Андрія
Перемогти труднощі можна лише тоді, коли про них знаєш. Л.М. Гумільов Ми можемо зменшити викиди парникових газів
Мета роботи: Я хочу зменшити використання енергії удома, навчитися бережливості. Результатом моєї роботи буде економія сировинних ресурсів Землі, зменшення викидів парникових газів. Я приверну увагу членів моєї сім’ї, однокласників до цієї проблеми.
Я досліджував: Види електростанцій в Україні і їх вплив на глобальне потепління; Як в сільській оселі можна зменшити використання енергії і таким чином внести свій вклад у вирішення проблеми парникового ефекту.
ТЕС, АЕС використовують вичерпні природні ресурси: вугілля, нафту, газ, уранові руди. Альтернативна енергетика використовує невичерпні природні ресурси: енергію вітру, сонця, морських хвиль.
Екологічні особливості електростанцій Для отримання електроенергії на ТЕС, АЕС корисні копалини видобуваються і транспортуються, що створює додаткові витрати енергії та вплив на навколишнє середовище: забруднення атмосферного повітря, води, ґрунту, зміна форми рельєфу – утворюються кар’єри, терикони; змінюється рослинний і тваринний світ, а також відбувається теплове забруднення, яке є одним із факторів створення парникового ефекту.
Для отримання енергії на альтернативних електростанціях подається природна енергія (наприклад, вітру, сонця), яка перетворюється безпосередньо на електричну.
Електроенергія проникла в усі сфери нашого буття. Вона дає силу й точність усім машинам, механізмам. Немає такої галузі де не працювали б електричні двигуни. Зростання споживання електроенергії породжує проблему навколишнього середовища. У зв’язку з цим у світі активізувалися пошуки шляхів економії електроенергії та екологічно чистих способів її одержання. Запроваджувати їх варто на всіх рівнях: у промисловості, сільському господарстві, у повсякденному житті кожного громадянина.
Як саме на буденному рівні ми можемо сприяти вирішенню проблеми, пов’язаної з нераціональним використанням електроенергії?
Мої дослідження: Побутові електроприлади в моїй оселі мікрохвильова піч праска пилосос холодильник DVD програвач телевізор радіоприймач фен електрична плита міксер 12 електролампочок
Шляхи економії енергії в будинку, що не потребують витрат сімейного бюджету: переконатися, що всі віконні засувки справні, а вікна щільно зачиняються; міцно зачиняти за собою двері; не вмикати без потреби електричні прилади і перевіряти, чи не горять зайві лампи, чи виключені газові пальники на кухні. використання пічного опалення
Шляхи економії енергії, що потребують витрат сімейного бюджету: Металопластикові вікна і двері, які є сучасними засобами збереження тепла в будинку; Штори з товстої тканини на вікнах ( але не закривати радіатори!) не випустять тепле повітря; Килими: знижують витрати тепла через підлогу і додають відчуття комфорту; Енергозберігаюче сучасне опалення; Використання люмінесцентних енергозберігаючих ламп, корисна віддача яких до 80 % ( для порівняння: лампи розжарення перетворюють на світло лише 5-8% енергії)
Правила енергозбереження в будинку: Заради однієї чашки чаю не кип’яти повний чайник води. Вимикай світло, коли останнім виходиш із кімнати. Вимикай телевізор, не залишай його в режимі очікування. Відчиняй холодильник у разі необхідності. Приймаючи душ виключай воду під час намилювання. Не використовуй під час обігрівання будинку газову плиту.
Отже, завдяки додержанню правил енергозбереження в будинку ми зекономили 11кВт на місяць, що становить 4,87 грн. за місяць. За 6 місяців заощадимо 29,22 грн. За рік – 58,44 грн.
Висновок Економити електроенергію може кожна людина. Якщо ми не скоротимо використання електроенергії і не будемо її берегти, то в найближчому майбутньому назавжди втратимо невідновлювальні природні ресурси такі як нафта, газ, вугілля і не уникнемо глобального потепління на планеті.
Схожі презентації
Категорії