X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тиск газів і рідин

Завантажити презентацію

Тиск газів і рідин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тиск газу на стінки посудини обумовлено ударами молекул і залежить від їх числа (густини газу) і швидкості руху (температури).

Слайд 3

Тиск газу в замкнутій посудині всюди однаковий. Пояснюють це хаотичністю руху молекул, що обумовлює однакову густину газу в повному обсязі й однакову в середньому загальну силу їхніх ударів на одиницю площі.

Слайд 4

При постійній температурі газу його тиск збільшується при зменшенні об’єму й зменшується при збільшенні об’єму. При постійному об’ємі газу його тиск збільшується при збільшенні температури й зменшується при зниженні температури.

Слайд 5

Рідина завжди набуває форми посудини, у якій перебуває, зберігаючи свій об’єм. Налита в посудину рідина тисне не тільки на дно посудини, але й на її стінки.

Слайд 6

Рідина перебуває під дією сили ваги, й на нижні шари діє вага верхніх її шарів. Чим глибше розміщений шар рідини, тим більшим виявляється тиск, зумовлений дією ваги вище розташованих шарів рідини. Найбільший тиск буде біля дна. Сили тиску в рідинах — це сили пружності, що виникають у результаті деформації шарів, які розташовані нижче, шарами, що перебувають над ними.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Питання 1. Які спостереження вказують на те, що газ тисне на стінки посудини, у якій він міститься? 2. Чому гази створюють тиск? 3. Як залежить тиск газу від його об’єму й температури? 4. Яка причина виникнення тиску рідини на дно й стінки посудини? 5. Від яких величин й як залежить тиск рідини на дно посудини?

Слайд 10

Задачі 1. На якій глибині створюваний водою тиск дорівнює атмосферному? Для розрахунків прийміть атмосферний тиск рівним 105 Па.

Слайд 11

Таким чином, десятиметровий шар води створює приблизно такий самий тиск, як оточуючий Землю шар повітря, що має десятки кілометрів у товщину. Розв’язок

Слайд 12

2. Акваріум, що має форму куба, повністю заповнений водою. У скільки разів відрізняється сила тиску води на дно акваріума й на бічну стінку?

Слайд 13

Слайд 14

Поміркуй 1. Опишіть простий спосіб видалення вм’ятини на кульці для настільного тенісу. 2. Чому не можна допускати нагрівання газових балонів? 3. Занурте палець у склянку з водою, не торкаючись дна. Чи зміниться при цьому сила тиску на дно склянки?

Слайд 15

Слайд 16

Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: fizika.ru Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика