ТИСК СЕРЕДОВИЩА ТА ЙОГО ПІДТРИМКА
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
УРОК 25 ТИСК СЕРЕДОВИЩА ТА ЙОГО ПІДТРИМКА Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області
ПЛАН ТРЕНІНГОВОГО ЗАНЯТТЯ І. Вступ. Проголошення теми і мети тренінгу. ІІ. Очікування. Правила роботи . ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”.
ПЛАН ТРЕНІНГОВОГО ЗАНЯТТЯ ІV. Основна частина. Вправа 1. “Визначення поняття тиск”. Вправа 2. “Джерела зовнішнього тиску” Вправа 3. “Тиснуть чи впливають: в чому різниця?” V. Підведення підсумків заняття.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”. Педагог пропонує учням утворити пари та розбитися у них на “перший – другий”. Перші номери просить підвестися і вийти з класу, тихенько чекаючи своєї черги. Другі номери залишаються в аудиторії. Педагог роздає аркуші паперу формату А-4 і дає наступну настанову:
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”. “Протягом 2 хв. ви повинні намалювати будинок. Ви будете тримати в руці ручку. Ваш партер через хвилину повернеться до аудиторії й допоможе вам, поклавши свою руку на вашу, в якій ви тримаєте ручку. Розмовляти не дозволяється. За моєю командою ви починаєте втілювати задум у життя.”
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”. Далі педагог виходить з аудиторії та проводить нараду для других номерів: “Протягом 2 хв. ви повинні намалювати дерево. Ваш партнер буде тримати в руці ручку. Ви, зайшовши до аудиторії, покладете свою руку на руку з ручкою партнера. Розмовляти не дозволяється. За моєю командою ви починаєте втілювати задум у життя.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”. Після цього педагог запрошує учнів утворити пари “перший-другий”. Педагог дає команду про початок та уважно відслідковує час. По завершенні 2-х хв., він просить пари продемонструвати свої малюнки.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІІІ. Активізація групи. Вправа “Малювалки”. Питання для обговорення: Чи комфортно було Вам було працювати в парі? Що відчували перші номери? Що – другі? Ті, хто відчув на собі тиск, а, можливо, і агресію, як ви почувалися під час гри і після неї?
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: ІV. Основна частина. Вправа 1. “Визначення поняття тиск”. Зміст вправи: Учні об’єднуються у малі групи по 5-6 осіб. Кожній такій підгрупі дається завдання протягом 5 хв. написати власне розуміння поняття “тиск” та „негативний вплив”. Після цього вони представляють свої напрацювання.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: Підсумок: Тиск – це агресивна форма поведінки людини (групи людей), спрямована на примусову зміну поведінки (переконання, думку) іншої людини. Негативний вплив – це процес або результат, спрямований на зміну думки. Поведінки, уявлень або ставлення людини до якогось явища, які у подальшому призведуть до негативних для індивіда наслідків.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: Вправа 2. “Джерела зовнішнього тиску” Зміст вправи: Педагог пропонує аудиторії визначити джерела зовнішнього тиску на особистість. Усі варіанти, за правилами мозкового штурму, записуються. Вчитель, звертає увагу на дані варіанти й пропонує проранжувати їх за ступенем найбільшого тиску, тим самим підводячи учнів до наступного виду діяльності – дискусії.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: Вправа 3. “Тиснуть чи впливають: в чому різниця?” Зміст вправи: Вчитель об’єднує клас у три групи і дає завдання, над яким їм доведеться працювати упродовж 10 хв. Перша група знаходить докази того, що перераховані вище джерела тиску – це не джерела тиску, а джерела впливу на особистість.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ: Друга – знаходить аргументи, на доказ того, що ці джерела є джерелами саме тиску. Третя намагається порівняти дві позиції та показати відмінності. Наприкінці вчитель підводить до думки, що власні цінності – одна з найміцніших запорук протидії тиску.
Рекомендована література Коваль А.П. Ділове спілкування: Навч. посіб. – К., 1992. – 280 с. Культура життєвого самовизначення. Частина ІІ. Середня школа. Методичний посібник / Наукове керівництво та редакція І.Д.Звєрєвої. – К. – 2003. Снайдер Ди. Практическая психология для подростков, или Как найти свое место в жизни. – М., 2001. – 288 с. Спілкуємось та діємо /О.Безпалько, В.Гончарова, І.Авдєєва, Ж.Савич. – К., 2002. – 112 с. Томсон П. Саморучитель общения. – СПб., 2002. – 256 с.
Схожі презентації
Категорії