X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види енергії. Енергозбереження

Завантажити презентацію

Види енергії. Енергозбереження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок на тему: Види енергії. Енергозбереження. 8-А клас

Слайд 2

ПЛАН Що таке енергія. Види енергії. Використання різних видів енергії. Заходи енергозбереження.

Слайд 3

Енергія... Усе у нашому житті пов’язане з нею. Вона безперервно супроводжує усі процеси живої і неживої природи, усі наймасштабніші й наймізерніші явища, що відбуваються у Всесвіті.

Слайд 4

У перекладі з грецької мови слово «енергія» означає «дія», «діяльність». Енергія - це здатність будь-якого тіла виконувати роботу. Так, вода річок, падаючи з висоти під дією сили тяжіння, обертає турбіни гідроелектростанцій; повітряні маси, рухаючись, обертають лопаті вітряка.

Слайд 5

Найбільшим джерелом енергії для живих істот нашої планети є Сонце. Його промені доносять частину енергії до Землі, зігрівають її поверхню, забезпечують фотосинтез. Завдяки живленню цю енергію отримують тварини та люди.

Слайд 6

Слайд 7

Енергетична скарбниця України Найпоширенішим джерелом енергії в Україні є горючі корисні копалини - нафта, газ, кам'яне вугілля, торф. Спалюючи їх на теплових електростанціях, у двигунах внутрішнього згорання автомобілів, тракторів, суден, тепловозів, літаків, отримують енергію.

Слайд 8

Недоліком цього способу добування енергії є забруднення навколишнього середовища - в атмосферу потрапляє багато шкідливих речовин. До того ж запаси нафти, газу, вугілля не безмежні. І спалювати їх лише для одержання енергії економічно не вигідно, бо з них ще виготовляють тисячі цінних речовин та матеріалів, зокрема, гуму, пластмаси, пральні порошки, лінолеум, штучну шкіру тощо.

Слайд 9

Слайд 10

Інше потужне джерело енергії - вода, що падає з висоти штучної загати - греблі - і змушує рухатися механізми, які на гідроелектростанціях виробляють електричну енергію. Гідроелектростанції споруджують на повноводних річках із відповідним рельєфом місцевості. Атмосферу таке джерело енергії не забруднює, а от природним екосистемам завдає шкоди.

Слайд 11

Слайд 12

Першу в Україні гідроелектростанцію - Дніпрогес - збудовано 70 років тому на Дніпрі в районі Запоріжжя. Нині води Дніпра віддають людям свою енергію ще на 5 гідроелектростанціях. Є гідроелектростанції й на інших річках, зокрема, Дністровська та Теребле-Ріцька в Закарпатті.

Слайд 13

Дніпрогес

Слайд 14

В Україні здавна використовували енергію вітру - за допомогою вітряків мололи зерно на борошно, на човни встановлювали вітрила. А в країнах, розташованих на узбережжі морів, де дмуть постійні вітри, нині споруджено вітряні електростанції.

Слайд 15

Слайд 16

Людина намагається використовувати й таке потужне джерело енергії, як Сонце. У цьому їй допомагають спеціальні пристрої - сонячні батареї. Проте, як ви здогадуєтесь, уночі чи похмурого дня сонячні батареї не працюють.

Слайд 17

Слайд 18

Не так давно людина освоїла особливу енергію - енергію атома, або ядерну. Учені виявили, що найменшу складову молекул - атом - можна розщепити, тобто зруйнувати. При цьому виділяється енергія. Пригадайте, що у крапці, поставленій на папері графітовим олівцем, атомів Карбону більше, ніж можна бачити зір на небі. Тож атомне паливо вигідне тим, що для вироблення енергії його треба, порівняно з нафтою, газом, вугіллям, зовсім небагато.

Слайд 19

Южно-Українська атомна електростанція

Слайд 20

Енергозбереження – дії для зменшення кількості енергії, що використовується.

Слайд 21

З роками людина споживає все більше й більше електричної енергії. Чому? Насамперед тому, що вона зручна у використанні. Справді, варто злегка доторкнутися вимикача, і в оселі стає світло та затишно. Так само світло легко можна вимкнути, тобто припинити доступ електричної енергії до лампочки.

Слайд 22

Економне витрачання енергії, удосконалення машин і механізмів сприяють енергозбереженню.

Слайд 23

Слайд 24

Заходи енергозбереження: не забувайте вчасно вимикати електричні та газові прилади; утеплюйте вікна в холодну пору року; стежте, щоб вхідні двері були щільно зачинені;

Слайд 25

Заходи енергозбереження: - замініть лампи розжарювання компактними люмінесцентними лампами; не загороджуйте опалювальні прилади; провітрюйте приміщення не довго, але інтенсивно!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія