X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблеми літосфери Землі

Завантажити презентацію

Проблеми літосфери Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Літосфера – зовнішня, тверда оболонка Землі.

Слайд 3

вирубування лісів ; зменшення кількості видів флори і фауни; виснаження природних ресурсів; деградації ґрунтів.

Слайд 4

Проблеми збереження ґрунтів Грунтово-рослинний покрив планети є регулятором водного балансу, універсальним біологічним фільтром і нейтралізатором багатьох видів антропогенних забруднень. Головні забруднювачі ґрунтів: нітрати; пестициди; радіаційні відходи; промислові, сільськогосподарські та побутові відходи.

Слайд 5

Пестициди Хімічні засоби захисту рослин від шкідників та захворювань. Вони мають шкідливий вплив на живі організми. У разі застосування пестицидів дуже важливо дотримуватися строків та норм їх використання.

Слайд 6

Солі нітратної кислоти. Через використання великої кількості нітратів вони накопичуються в рослинах, в організмі тварин і людей, перетворюються на нітрати, які руйнують гемоглобін крові, спричиняють злоякісні захворювання.

Слайд 7

Проблема утилізації відходів потребує негайного розв'язання. Лише в Україні на сьогодні накопичено 25 млрд. тонн твердих відходів, які займають приблизно 160 тис. га.

Слайд 8

У деяких державах з відходів виробляють біогаз, який використовують як паливо. Так, у Нью - Йорку за добу виробляють 110 тис. м біогазу, у Лондоні на смітнику площею 20 га добувають за годину 4 тис. м біогазу. Технологію видобутку біогазу зі сміття використовують у Франції, Італії, Швеції.

Слайд 9

Зменшення кисню. Підвищення кількості вуглекислого газу. Збіднення трофічних сіток, стабільності екосистем. Вимирання рослин та тварин.

Слайд 10

Забруднення ґрунтів небезпечне для подальшого існування життя на Землі.

Слайд 11

Заходи щодо зменшення забруднення ґрунтів: дотримання норм і строків застосування мінеральних добрив і пестицидів; заміна пестицидів біологічними засобами боротьби зі шкідниками і захворюваннями рослин;

Слайд 12

упровадження нових технологій переробки сміття; правильне використання сільськогосподарських земель; збільшення площі лісів, паркових зон та лісосмуг.

Слайд 13

Г.О.Білявський. Р.С. Фурдуй. Основи екологічних знань. К.М.Ситник. А.В.Брайон. Біосфера. Екологія. А.В. Гордецький. Охорона природи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія