Проблема охорони навколишнього середовища
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У наші дні проблема охорони навколишнього середовища надзвичайно зросла у зв'язку зі значним, а дуже часто і катастрофічним впливом господарської діяльності людини на природу.
Охорона атмосфери від хімічного забруднення Атмосфера надає не тільки прямий вплив на живі організми, але і непрямий, оскільки від неї залежить характер сонячної радіації, що досягає поверхні Землі, клімат і інші фактори, що регулюють існування біосфери.
Атмосфера-регулярний механізм біосфери Природне забруднення - фактор, що сприяє її регуляторній функції. В атмосферу потрапляють гази, що виділяються в результаті горіння лісів, виверження вулканів, біохімічних реакцій. Штучне забруднення може пов'язано з попаданням в атмосферу: 1) твердих частинок 2) газоподібних речовин 3) радіоактивних речовин 4) свинцю та ін важких металів
Зміна властивостей атмосфери в результаті забруднення Штучне забруднення чинить і прямий, і непрямий вплив на живі організми. Пряму токсичну дію на організми надають, наприклад, оксиди сірки та азоту. Так само забруднення надає переносний вплив на атмосферу, змінюючи її властивості. Озоновий екран руйнується оксидами азоту, сполуками хлору і фтору, що потрапляють в атмосферу в результаті розпаду фреонів.
Щоб мінімізувати забруднення атмосфери, необхідно: проводити очищення викидів в атмосферу від твердих і газоподібних забруднюючих речовин за допомогою електрофільтрів, рідких і твердих поглиначів, циклонів; використовувати екологічно чисті види енергії; застосовувати маловідходні та безвідходні технології домагатися зменшення токсичності автомобільних вихлопних газів шляхом вдосконалення конструкції двигунів і застосування каталізаторів, а так само вдосконалювати існуючі та створювати нові електромобілі і двигуни, що працюють на водневому паливі
Охорона водних ресурсів забруднення: -твердими частинками -мінеральними речовинами (з'єднання металів, мінеральні добрива) -органічними речовинами промислового походження -нафтою і її похідними -органічні речовини біологічного походження -пестициди
Процес очищення стічних вод, що включає: очищення і знезараження побутових та тваринницьких стоків; очистку стоків від наслідків обслуговування автотранспорту і сільськогосподарської техніки; очистку стоків, що містять нафтопродукти.
Охорона земельних ресурсів Фактори понижуючі родючість землі і викликають забруднення земельних угідь: -ерозія Комплекс заходів боротьби проти ерозії: -лісонасадження -агротехнічні прийоми -грунтозахисна система землеробства -створення та впровадження грунтозахисного землеробства -недопущення забруднення грунту -правильне застосування добрив і пестицидів
Виробнича діяльність людини завдала атмосфері серйозної шкоди, порушивши склалося за час існування планети екологічну рівновагу.
Бурий пелікан, покритий товстим шаром нафти, плаває у морському прибої біля узбережжя острова Іст-Гранд-Терр, штат Луїзіана.
Біолог Менді Тамлін з Департаменту дикої природи і рибальства штату Луїзіана витягує труп дельфіна з води біля берега острова Гранд-Айл, штат Луїзіана. Труп розкриють, щоб визначити точну причину смерті.
Покрите нафтою тіло мертвого дельфіна лежить на землі у Венеції, штат Луїзіана. Цього дельфіна помітили і підібрали під час обльоту над південно-західною областю на річці Міссісіпі. «Коли ми знайшли цього дельфіна, він був буквально нашпигований нафтою. Нафта просто виливалася з нього. »- Розповідають робітники-контрактники, які допомагають нафтовикам очищати берег.
Так миють забрудненого нафтою пелікана в Бурас, Луїзіана, 3 червня. У центрі для жертв нафтового забруднення передбачені чани для миття, спеціальні сушильні кімнати і невеликий басейн, в якому заново вчаться плавати птиці, дивом уникли смерті.
Член команди з порятунку птахів зловив брудного пелікана на острові Кет в Баратарія Бей 6 червня.
Пелікани, постраждалі від витоку нафти в Мексиканській затоці, сидять разом в клітці, в Міжнародному центрі по дослідженню і порятунку птахів, в Бурас 6 червня.
Робочі очищають пелікана від нафти в центрі допомоги птахам, спеціально організованому в Бурас, штат Луїзіана, 5 червня.
Журналісти фотографують добровольців, що допомагають змивати нафту з пеліканів, спійманих уздовж узбережжя Луїзіани, в центрі реабілітації птахів в Форт Джексоні 9 червня.
Пелікани, яких нещодавно очистили від нафти, сидять у вольєрі Міжнародного центру дослідження і порятунку птахів в Бурасі
Ед і Люсі Уолтц йдуть по пляжу в Галф Шорс, штат Алабама, 7 червня. Напис на табличці: «Купатися в цих водах не рекомендується через присутність у воді нафтовмісних речовин».
Схожі презентації
Категорії