Поняття про прісну водойму
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Які рослини й тварини живуть у прісній водоймі, які взаємозв`язки між ними існують, як вони пристосувались до життя у цьому природному угрупованні. Розпізнавати рослини й тварини, які поширені в прісних водоймах рідного краю. Прісна водойма – природне угруповання
У прісних водоймах вирує життя. Тут живуть представники різних груп живих організмів: рослини і тварини, а також бактерії та гриби.
Квіткові рослини прісних водойм можна умовно розділити на 4 групи: 1. Рослини, що ростуть біля берега. Їх кореневище занурене у воду, а стебла й листки з квітами – над водою.
2. Рослини, які коренями закріплюються на дні, а на поверхні плавають великі листки і квіти на гнучких довгих стеблах.
Глибше плавають на водній гладіні великі листки й гарні квітки Це рослина незвичайної краси. Її листки у діаметрі до 30 см, А білі квітки – до 16 см. Квітує з травня по серпень. Рано-вранці за кілька хвилин до сходу сонця з’являються над водою круглі зелені пуп’янки латаття. Тільки-но перші сонячні промені торкнуться води, ці пуп’янки повільно розкриваються. І скоро вся гладінь води вкривається цими чудовими квітками. На заході сонця вони закриваються і ховаються на ніч під водою. латаття білого
Коріння цих рослин закріплюється на дні, а тонкі й гнучкі стебла виносять листки й квітки на поверхню. глечиків жовтих
Т роголисник Має маленькі жорсткі листки, які нагадують роги. Стебло виростає до 1 м завдовжки. Коренів немає, бо воду з розчиненими поживними речовинами вбирає всією поверхнею. Цвіте маленькими зеленуватими квітками, з яких утворюється плід , вкритий колючками. Тому він не тоне. Ця рослина також є кормом для водоплавних птахів.
На поверхні води плаває маленька рослина – Найменша квіткова рослина, яка плаває на поверхні стоячої води. Корені у неї ниткоподібні, або їх зовсім немає. Стебло перетворилось на маленьку зелену пластинку. Маленькі квіточки утворюються у “кишеньці” або зверху на пластинці. Ряска – добрий корм для всіх водоплавних птахів. Т ряска
У товщі води живуть кулясті мікроскопічні зелені водорості, які при надмірному розмножені викликають “цвітіння води” – тоді вода набуває зеленого кольору.
Тварини можна поділити на 3 групи: 1)тварини – постійні мешканці водойм; 2) тварини, які частину життя проводять у воді; 3) Тварини ,які селяться на березі, а живляться у водоймах.
Водойму населяють різні тварини. Хижа комаха – швидко бігає по поверхні води, бо на її довгих ніжках є волоски, змащені жиром. Вона полює за дрібними комахами. водомірка
Всеїдні: Карась лящ, короп Їх їжа- частинки рослин і личинки комах, черв’яки, дрібні рачки.
Живуть личинки бабки, які нападають на мальків пуголовків, водяних комах. Личинки бабки 3 роки живуть під водою.
річкові раки Вони живляться залишками рослин і тварин, очищаючи водойму. Ікра раків, маленькі рачки
У цьому їм допомагають молюски - Беззубка і перлівниця, тіло яких стиснуте між двома твердими стулками. Через них тварини проціджують воду, щоб виловити поживу.
Вони добре плавають і пірнають. Ці птахи всеїдні. Через дзьоб вони проціджують рідкий мул, затримуючи все їстівне. гуси
Видра полює на риб, раків, жаб, водоплавних птахів. З водою пов’язане життя деяких звірів: видри
Вчені виявили таку закономірність: тільки-но у будь-якій водоймі знищать видр, зростає кількість риб. Але згодом риби стає значно менше. Чому ?
Живуть у водоймах і бактерії. Вони перетворюють залишки живих організмів на мінеральні солі - поживні речовини для рослин.
Схожі презентації
Категорії