Поняття про парниковий ефект
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Жозеф Фурьє Французький фізик зробив припущення, що атмосфера Землі виконує функцію свого роду скла в парниках: повітря пропускає сонячне тепло, але не дає йому випаровуватись знову в космос. Такий ефект досягається завдяки деяким парниковим газам. Вони пропускають видиме та «найближче» інфрачервоне світло, яке випромінюється сонцем, але поглинає «далеке» інфрачервоне випромінювання, яке має більш низьку частоту та утворюється під час нагрівання земної поверхні сонячними променями.
Що таке парниковий ефект? Парнико вий ефе кт — явище в атмосфері Землі, при якому енергія сонячних променів, відбиваючись від поверхні Землі, не може повернутися в космос, оскільки затримується молекулами різних газів.
Парникові гази Водяна пара – основний природний парниковий газ, який відповідає більш ніж за 60 % ефекту. Вуглекислий газ(CO2)- джерелами вуглекислого газу в атмосфері Землі є вулканічні викиди, життєдіяльність організмів, діяльність людини. Метан (CH4)- основними антропогенними джерелами метану є травна ферментація у тварин, вирощування рису, горіння біомаси. Озон (О3). Флуорохлорні вуглеводні (фреони). Оксиди Нітрогену.
Відкіля беруться парникові гази? Кількість СО2 в атмосфері постійно зростає вже більше століття, тому що в якості джерела енергії почали широко застосовувати різні види викопного палива (вугілля,нафта). Крім того, як результат діяльності людини в атмосферу потрапляють і інші парникові гази. Не дивлячись на те, що вони проізводяться в менших об'ємах, деякі з газів куди більш небезпечні з точки зору глобального потепління, ніж вуглекислий газ. За останні сто років середньорічна глобальна температура піднялась на 0,3 - 0,6 градусів Цельсія.
Негативні наслідки парникового ефекту для органічного світу Дуже рідко будуть йти дощі в посушливих районах, які поступово перетворяться у пустелі, внаслідок чого людям і тваринам прийдеться їх покинути. Якщо температура на Землі підвищиться, більшість тварин не зможе адаптуватись до кліматичних змін.
Скорочуватимуться землі внаслідок затоплення частин суші, тому що: а) вода, нагріваючись стає менш густою та розширюється, розширення морської води приведе до загального підвищення рівня моря. б) підвищення температури може привести до танення багатолітніх льодовиків, які вкривають деякі райони суші, наприклад, Антарктиду або високогірні ланцюги.
Багато рослин загине від нестачі вологи і тваринам прийдеться переселитись в інші місця в пошуках їжі та води. Якщо підвищення температури приведе до загибелі багатьох рослин, то за рослинами загине і багато видів тварин.
Знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур, внаслідок хвороб, викликаних шкідливими комахами, тому що підвищення температури прискорить їх розмноження. Ґрунти в деяких областях стануть непридатними для вирощування основних культур. Глобальне потепління прискорить розклад органічних речовин в ґрунті, що приведе до додаткового потрапляння в атмосферу вуглекислого газу і метану, що прискорить парниковий ефект.
Позитивні наслідки парникового ефекту Збільшення тривалості вегетативного періоду в середніх і високих широтах. Збільшення концентрації діоксиду вуглецю може прискорити фотосинтез.
Рішення проблеми парникового ефекту Відновлення грунтового і рослинного покрову з максимальними запасами органічної речовини. Заміна викопного палива іншими джерелами енергії – екологічно безпечними, які не потребують розходу кисню. Використання водневої та вітрової енергії. Боротьба із скороченням рослинного покриву Землі (тому що більшість рослин очищують повітря від парникових газів).
Схожі презентації
Категорії