X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні антропогенні джерела забруднення

Завантажити презентацію

Основні антропогенні джерела забруднення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні антропогенні джерела забруднення навколишнього середовища

Слайд 2

План Забруднення.Види забруднень. Найбільш забруднені території України. Джерела антропогенного забруднення природного середовища. Вплив шкідливих факторів забруднення на організм людини. Шляхи вирішення екологічних проблем у навколишньому середовищі.

Слайд 3

Забруднення – привнесення надмірної кількості хімічних елементів та їхніх сполук у природне середовище.

Слайд 4

Слайд 5

Види забруднень: - механічні(тверді тіла); - хімічні(тверді,рідкі,газоподібні хімічні елементи і їхні сполуки); - фізичні(теплові,радіаційні,шумові); - біологічні(віруси,бактерії,органічні рештки)

Слайд 6

Медико – картографічний аналіз забруднення довкілля Як виявилося, найгірша екологія у 24 населених пунктах. Переважно це промисловий схід України. Центри металургії та енергетики, а отже, осередки забруднення атмосфери — це міста Макіївка, Маріуполь, Алчевськ, Харцизьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Дніпродзержинськ.

Слайд 7

Медико – картографічний аналіз забруднення довкілля

Слайд 8

Джерела антропогенного забруднення Промислові підприємства

Слайд 9

Слайд 10

Транспорт

Слайд 11

Слайд 12

Комунальне господарство

Слайд 13

Слайд 14

Сільське господарство

Слайд 15

Слайд 16

Вплив забруднення атмосфери на життя і здоров'я людей Усі забруднюючі атмосферне повітря речовини в більшому чи меншому ступені впливають на здоров'я людини. Ці речовини потрапляють в організм людини переважно через систему дихання. Органи дихання страждають від забруднення безпосередньо, оскільки близько 50% часток домішок радіусом 0,01-0.1 мкм, що проникають у легені, осідають в них. Проникаючі в організм частки викликають токсичний ефект, оскільки вони: а) токсичні (отруйні) по своїй хімічній чи фізичній природі; б) служать перешкодою для одного чи декількох механізмів, за допомогою яких нормально очищується респіраторний (дихальний) тракт; в) служать носієм поглиненої організмом отруйної речовини.

Слайд 17

Кислотні дощі і здоров'я населення Природно, атмосферні кислотні мікроелементи не щадять і людини. Однак, тут мова йде не тільки про кислотні дощі, але і про ту шкоду, що приносять кислотні речовини (двоокис сірки, двоокис азоту, кислотні аерозольні частки) при диханні. Вже давно встановлено, що існує тісна залежність між рівнем смертності і ступенем забруднення району. Фізіологічні дослідження показали, що ступінь шкідливого впливу прямо пропорційний концентрації забруднюючих речовин. Однак, існує граничне значення, нижче якого навіть у самих чуттєвих людей не виявляються які-небудь відхилення від норми.

Слайд 18

Біологічна дія різних видів випромінювання У людини основну масу тіла складає вода (75%), первинні процеси багато в чому визначаються поглинанням випромінювання водою клітин, іонізацією молекул води з утворенням високоактивних у хімічному відношенні вільних радикалів і наступними ланцюговими реакціями (в основному окислювання цими радикалами молекул білків). Це непряма дія випромінювання.Пряма дія іонізуючого випромінювання може викликати розщеплення молекул білка і молекул нуклеїнових кислот, розрив найменш міцних зв'язків, відрив радикалів і інші денатураційні зміни.Надалі, під дією первинних процесів у клітинах виникають функціональні зміни, що підкоряються вже біологічним законам життя і ведуть до загибелі клітин.Зміни на клітинному рівні, загибель клітин призводять до таких порушень у тканинах, у функціях окремих органів і в межах взаємозалежних процесів в організмі, що викликають різні наслідки для організму чи загибель організму.

Слайд 19

Слайд 20

Вплив звуків на людину Звуком називають такі механічні коливання зовнішнього середовища, що сприймаються слуховим апаратом людини (від 16 до 20 000 коливань за секунду). Коливання більшої частоти називають ультразвуком, меншої - інфразвуком. Звуки і шуми великої потужності вражають слуховий апарат, нервові центри, можуть викликати болючі відчуття і шок. Так діє шумове забруднення. Тривалий шум несприятливо впливає на орган слуху, знижуючи чутливість до звуку. Він призводить до розладу діяльності серця, печінки, до виснаження і перенапруги нервових клітин. Ослаблені клітини нервової системи не можуть досить чітко координувати роботу різних систем організму.

Слайд 21

Питання Що таке забруднення?Коротка характеристика. Перелічити найбільш забруднені центри України. Які джерела антропогенного забруднення природного середовища? Охарактеризувати вплив шкідливих факторів забруднення на організм людини. Які шляхи вирішення екологічних проблем у навколишньому середовищі? Які екологічні умови склалися в Україні?

Слайд 22

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія