Екскурсія до Київської метеорологічної станції
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Екскурсія до Київської метеорологічної станції Знайомство з метеорологією Автор презентації Коритова Ганна Анатоліївна, учитель ШДС “Євроленд” Європейського університету м. Києва За матеріалами сайту http://for-ua.com
Колись погоду передбачали за діями рослин і тварин. Та й тепер люди користуються цими старими, перевіре-ними методами. Ви знаєте такі прикмети? Як передбачають погоду?
Яка буде погода? Вчені ведуть постійні спостереження за погодою. Вони складають прогнози (тобто передбачення) погоди - на завтра, на кілька днів або тижнів вперед. Як ти думаєш, для чого це потрібно?
Наука про погоду – метеорологія. У космосі працюють метеорологічні супутники (метео-супутники). У морі встановлюють спеціальні метеобуї, на яких знаходяться прилади для спостереження за погодою. Є навіть спеціальні метеорологічні літаки і кораблі, оснащені необхідним обладнанням.
Київська метеорологічна станція У багатьох місцях на Землі є метеорологічні ста-нції (метеостанції), де ведуться спостереження за погодою. Ми запрошуємо вас на Київську метеостанцію. Вона працює близько 150 років.
Метеомайданчик Метеомайданчики повинні знаходитися далеко від висотних будівель і доріг, щоб не було впли-ву на температуру, вітер, склад повітря.
Жалюзійні будки Перше, що привертає увагу, - невеликі ящички, схожі на шпаківні з жалюзі, на висоті близько двох метрів. Це - жалюзійні будки.
Прилади У будках знаходяться термометри для вимірю-вання температури і прилад для вимірювання вологості повітря (в ньому використовуються волосся натуральної блондинки - вони найкра-ще реагують на зміни вологості).
Жалюзійні будки Такі будки встановлені на метеомайданчиках у всьому світі. Білі - щоб не нагрівалися на сонці, з отворами в корпусі - щоб вимірювати температуру навколишнього повітря, а не температуру всередині будки.
Прилади для вимірювання опадів А цей прилад, схожий на залізну квітку, збирає опади. Усередині відро, а навколо пелюстки - щоб відсікати зайву вологу, яку може навіяти вітер.
Прилади для вимірювання опадів Потім з відра опади переливаються в колбу і нам повідомляють їхній рівень.
Ґрунтові термометри А термометри в землі вимірюють температуру ґрунту. Ця інформація використовується в сільському господарстві, по ній визначають, коли садити насіння, а коли збирати врожай.
Глибинні термометри Є і техніка, що вимірює температуру ґрунту на різних глибинах: від 20 см до більш як півтора метри. Це термометри, заховані під землю в спеціальні трубки.
Забір повітря Всередині какої будки знаходяться забірники повітря. Спеціальні шприци закачують повітря, яке потім відправляється до лабораторії на дослідження.
Унікальні прилади Є на майданчику і прилади, що вимірюють показники, про які не говорять в звичайних прогнозах погоди по телевізору. Наприклад, вимірювач забрудненості повітря.
Вимірювач висоти хмар Він складається з лампи і приймача. Лампа постійно посилає спалахи в небо, промінь світла відбива-ється від хмар і потрапляє на приймач. Чим більше часу потрібно променю, щоб потрапити на приймач тим вище хмари. Висоту розраховує комп'ютер.
Вимірювач обмерзання А товстий дріт, розтягнутий на спеціальному кріпленні, сигналізує про обмерзання - якщо на ньому утворюється шар льоду, таким же він буде на дротах і деревах.
Унікальні прибори І це далеко не всі прилади, встановлені на метеостанції. Розповідати про них можна ще довго.
Метеорологічний зонд Але найцікавіше відбувається двічі на добу: о 13.30 та о 01.30. На станції запускають метеорологічний зонд.
Метеозонд Він являє собою величезну (близько метра в діаметрі) білу повітряну кулю, до якої на довгій мотузці прикріплений бокс з датчиками.
Метеозонд Кулю надувають воднем в спеціальному приміщенні, подалі від будівлі метеостанції. Процедуру проводять з особливою обережні- стю – газ надзвичайно вибухонебезпечний.
Запуск метеозонда Один запуск коштує дуже дорого – 700 гривень. Але для метеорологів дуже важливо знати температуру на різних висотах, щоб завчасно скласти прогноз погоди.
Інфоцентр Зонд не менше години передає дані на антену-локатор, встановлену на даху метеостанції. Ме-теорологи збирають інформацію як від датчиків на метеомайданчику, так і від метеозонда.
Прогноз погоди Потім ці дані після обробки надходять у Гідро-метцентр, де їх використовують для складання прогнозу погоди.
Схожі презентації
Категорії