X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екологічні проблеми річки Удай

Завантажити презентацію

Екологічні проблеми річки Удай

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми річки Удай

Слайд 2

Довжина річки 327 км, площа басейну 7030 км². Загальні відомості Бере початок з болота, що на схід від села Рожнівки. У верхів'ї тече на захід, далі круто повертає на південь і південний схід. Впадає до річки Сули

Слайд 3

Притоки Удаю Ліві: Буримня Іченька Смож Утка Лисогір Варвиця Многа Праві: Галка Ющенкова Линовиця Перевід Вільшанка

Слайд 4

В 1654 році,під час подорожі в Росію, Павло Алепський,зупинився в Прилуках та записав: « З південного боку цієї кріпості знаходиться величезне,як море,озеро,в яке впадає багато річок. Тут багато росте білих і жовтих махрових водяних лілій. На озері довгий міст з великою кількістю млинів. На початку його знаходиться скрита водойма кріпості. Біля цього місця стоїть дерев`яний дім,що служить банею для громадського користування…»

Слайд 5

За комплексною оцінкою якості води на основі ІЗВ, води річки Удай можна віднести до ІІІ класу якості - помірно-забруднені. Та з того часу Удай помітно змінився… Розорювання берегів і заплави річки майже до зрізу води, вирубування деревної рослинності у прибережних смугах та балках, знищення трав’яного покриву - досягли критичної межі. У результаті неорганізованої діяльності людей Удай опинився у небезпеці.

Слайд 6

Забруднення води - це основний процес, що викликає деградацію річок, водосховищ, озерних систем і погіршення якості води.

Слайд 7

Основними екологічними проблемами Удаю є: 1. Забруднення промисловими та сільськогосподарськими підприємствами. Недостатньо очищені води з Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд по органічних забруднювачах, фосфатах та амонію. Стічні води, які надходять із заводу «Білкозин».

Слайд 8

2. Забруднення синтетичними миючими засобами. Сприяє бурхливому розмноженню у воді синьо-зелених водоростей, «цвітінню» води, що супроводжується зниженням у воді рівня кисню, утворюють токсичні речовини і викликають масову загибель гідрофауни. В більшості розвинених країн світу були прийняті міри: заборона на використання фосфатних пральних порошків; будівництво спеціальних очисних споруд для видалення фосфору і азоту із стічних вод.

Слайд 9

3. Встановлення великої кількості загат. Гатка - це місце лову, напівострівець, який виступає з берега на три-чотири метри. Негативно впливає на життя риби: сприяє масовому вилові риби; Перешкоджає міграцію.

Слайд 10

Справжнім сюрпризом для жителів міста Прилуки стала презентація багатофункціональної самохідної платформи класу "амфібія", що випускається під торговою маркою "Truxor" у Швеції.

Слайд 11

Висновок: Удай здавна був місцем відпочинку людей - вода була чиста, водилися раки, риба.Та,побудова дамб, щоб прокласти дороги, осушення боліт, спорудження залізобетонного потужного мосту - усе це призводить до негативних наслідків. Поселення людей біля самої водойми, захаращення сміттям та відходами - фактори переродження цієї водойми у болото. Хоча забрудненість води річки Удай ще не досягла критичної межі, та результати можемо спостерігати самі, без хімічних досвідів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія