Екологічні проблеми річки Удай
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Довжина річки 327 км, площа басейну 7030 км². Загальні відомості Бере початок з болота, що на схід від села Рожнівки. У верхів'ї тече на захід, далі круто повертає на південь і південний схід. Впадає до річки Сули
Притоки Удаю Ліві: Буримня Іченька Смож Утка Лисогір Варвиця Многа Праві: Галка Ющенкова Линовиця Перевід Вільшанка
В 1654 році,під час подорожі в Росію, Павло Алепський,зупинився в Прилуках та записав: « З південного боку цієї кріпості знаходиться величезне,як море,озеро,в яке впадає багато річок. Тут багато росте білих і жовтих махрових водяних лілій. На озері довгий міст з великою кількістю млинів. На початку його знаходиться скрита водойма кріпості. Біля цього місця стоїть дерев`яний дім,що служить банею для громадського користування…»
За комплексною оцінкою якості води на основі ІЗВ, води річки Удай можна віднести до ІІІ класу якості - помірно-забруднені. Та з того часу Удай помітно змінився… Розорювання берегів і заплави річки майже до зрізу води, вирубування деревної рослинності у прибережних смугах та балках, знищення трав’яного покриву - досягли критичної межі. У результаті неорганізованої діяльності людей Удай опинився у небезпеці.
Забруднення води - це основний процес, що викликає деградацію річок, водосховищ, озерних систем і погіршення якості води.
Основними екологічними проблемами Удаю є: 1. Забруднення промисловими та сільськогосподарськими підприємствами. Недостатньо очищені води з Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд по органічних забруднювачах, фосфатах та амонію. Стічні води, які надходять із заводу «Білкозин».
2. Забруднення синтетичними миючими засобами. Сприяє бурхливому розмноженню у воді синьо-зелених водоростей, «цвітінню» води, що супроводжується зниженням у воді рівня кисню, утворюють токсичні речовини і викликають масову загибель гідрофауни. В більшості розвинених країн світу були прийняті міри: заборона на використання фосфатних пральних порошків; будівництво спеціальних очисних споруд для видалення фосфору і азоту із стічних вод.
3. Встановлення великої кількості загат. Гатка - це місце лову, напівострівець, який виступає з берега на три-чотири метри. Негативно впливає на життя риби: сприяє масовому вилові риби; Перешкоджає міграцію.
Справжнім сюрпризом для жителів міста Прилуки стала презентація багатофункціональної самохідної платформи класу "амфібія", що випускається під торговою маркою "Truxor" у Швеції.
Висновок: Удай здавна був місцем відпочинку людей - вода була чиста, водилися раки, риба.Та,побудова дамб, щоб прокласти дороги, осушення боліт, спорудження залізобетонного потужного мосту - усе це призводить до негативних наслідків. Поселення людей біля самої водойми, захаращення сміттям та відходами - фактори переродження цієї водойми у болото. Хоча забрудненість води річки Удай ще не досягла критичної межі, та результати можемо спостерігати самі, без хімічних досвідів.
Схожі презентації
Категорії