ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖИНА ПРИРОДООХОРОННОЇ ТЕРИТОРІЇ ПЕТРОПАВЛІВСЬКОГО КАНЬЙОНУ (МАЛИЙ КРИМ)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПЕТРОПАВЛІВСЬКА ЗОШ І-ІІ СТ. ВІДДІЛ ОСВІТИ БРАТСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖИНА ПРИРОДООХОРОННОЇ ТЕРИТОРІЇ ПЕТРОПАВЛІВСЬКОГО КАНЬЙОНУ (МАЛИЙ КРИМ)
У світі збави не малі, Цікава стежка кожна. Але до рідної землі Збайдужіти не можна. Настояна на липових медах І виплекана сонцем променистим, Рідна земле, я – маленький птах, А ти – моє гніздо, моя колиска. У світі збави не малі, Цікава стежка кожна. Але до рідної землі Збайдужіти не можна. Настояна на липових медах І виплекана сонцем променистим, Рідна земле, я – маленький птах, А ти – моє гніздо, моя колиска.
Екологічна стежина створена колективом Петропавлівської ЗОШ І-ІІст. у 2005 році. Вона розташована на території Петропавлівського каньйону, що є природним комплексом Національного ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», створеного у 1994 році і затвердженого Миколаївською обласною Радою.
Дана місцевість є природним комплексом лісової та водної екосистеми, поєднаний із комплексом скель і гранітних валунів, розташовується на одній із найстаріших ділянок суші Євразії. Ця місцевість не занурювалася у морські глибини протягом 60 млн. років. Своєю течією р. Мертвовід створила унікальний каньйон – провалля “ Серед степу широкого ”, гранітну прірву в кристалічному щиті, на дні якої дзюрчить струмок Ексампей. Екологічна стежина включає 7 зупинок на яких розташовані об’єкти достойні уваги. Кожен, хто відвідує екологічну стежину, залишає собі на згадку чудові враження, емоції.
Наш шлях екологічною стежиною починається річкою Мертвовід. Свій початок вона бере в Кіровоградській області. Впадає в велику ріку Південний Буг. Довжина річки 144км. Ця річка особлива тим, що спочатку має рівні пологі береги, але далі можна побачити кам’яний масив.
Поляна квітів. На цій зупинці, у березні-квітні, можна помилуватися першоцвітами. В кущах терену знайшли собі місце проліски дволисті. Ці рослини є справжньою прикрасою нашої місцевості. Англійці називають його «краплинкою, яка впала на сніг», у французів «проткни сніг», у німців «Сніговий дзвіночок».
Під камінням, в зеленій траві, синіють прекрасні квіточки гадючої цибульки. Ця рослина квітне у квітні. Вона - декоративна і з давніх часів приваблює до себе увагу. Свою назву вона отримала через те, що в період її цвітіння, після зимової сплячки, з’являються змії.
Тільки-тільки розтанув сніг, повільно прокидається від довгого зимового сну природа, аж ось на землі з'являються чудові ніжні пухнасті бутончики. Через тиждень-другий вони перетворяться на чарівні квіти з поникаючими головками чаруючого фіолетового кольору, з казковою назвою сон-трава .
Ще є одне місце на екологічній стежині – це «Валуни Геракла» Прекрасне творіння природи, гігантський ансамбль з трьох кам’яних глиб. Це каміння утворює багато печер і гротів. Тільки міфічний герой Геракл міг підняти такі каміння і створити таку красу.
Ця зупинка на нашій екологічній стежині нова. Створили ми її у 2009 році після того, як у наших скалах впала величезна скеля. Коли падала, то потягла за собою багато дрібного каміння, поламала великі і старі липи.
Однією із зупинок є “ Джерело Надія ”. Джерельна вода – безцінний дар природи. Віками стверджувалась глибока повага народу до джерел. «Ключ», «джерело» - ці слова нерозривно пов’язані з такими поняттями, як «природа», «батьківщина». В них закладений великий зміст нашої єдності з природою. Пам’ятайте, люди, назавжди, Неможливо жити без води Це життя, колиска, це – дощі, Це роса і квітка на межі, Це тумани, ріки і моря, Джерело у спеку, це – життя.
Можна також зустріти на екологічній стежині і тварин. У нашому каньйоні живуть плазуни: ящірки, змії, черепахи. З птахів можна побачити навіть пташенят сокола.
Нарешті ми підходимо до останньої зупинки екологічної стежини «Кам’яний язик». Звертаємо увагу на це кам’яне утворення. Воно виступає з-під скали і направлене до води, як язик величезного дракона. Цей камінь гладенький і рівний. Його таким зробила вода.
Схожі презентації
Категорії