X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ

Завантажити презентацію

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок позакласного читання «Пані Метелиця”

Слайд 2

Мета уроку: відпрацьовувати навички переказу тексту з використанням власних малюнків, розвивати усне мовлення, творчу уяву, виховувати чемність, милосердя, любов до праці, рідного краю.

Слайд 3

Брати Якоб і Вільгельм Ґрімм— німецькі вчені, найбільш відомі казкарі Європи.

Слайд 4

Заслуга братів Грімм полягає не тільки в тому, що вони зібрали німецькі казки. Прагнучи зберегти своєрідність народної фантазії та мови, вони першими в історії літератури почали серйозно, по-науковому вивчати усну народну творчість.

Слайд 5

Слайд 6

Головна думка в цій казці – хвала працелюбності та осуд лінощів і неробства, жорстокого ставлення до близьких людей.

Слайд 7

Перегортаємо першу сторінку і потрапляємо в чарівний світ вигаданих, але дуже схожих на звичайних людей героїв. Найбільше приваблює до себе головна героїня — маленька дівчинка, яку обставини змусили пізнати дорослі проблеми. Позбавлена материнської любові, дівчинка покірно зносила всі знущання мачухи і сестри, виконувала непосильні завдання. Життя героїні викликає співчуття і бажання допомогти, а у декого — навіть покарати вдову.

Слайд 8

Щоранку пасербиця вислуховувала докори за виконану роботу. Мачусі не подобалося, як пасербиця справлялася з хатньою роботою. Дівчина мовчки слухала її, а потім ішла до криниці і гіряла. За роботою вона забувала про всі негаразди. До роботи вона звикла, виконувала все старанно, сумлінно. Коли стався нещасний випадок і їй треба було стрибати в криницю за починком, пасербиця була у відчаї. Що станеться з тією, якщо повернеться додому без починка? Мачуха її з’їсть. Але вона потрапила у дивовижний світ. Там вона допомогла хлібу, яблуні, старенькій. Дівчина виконувала звичну роботу легко, радісно, і ніхто їй не дорікав. їй подобалося працювати. Пані Метелиця була задоволена дівчиною, і пасербиця отримала винагороду за свою сумлінну працю, може, вперше за життя.

Слайд 9

Бесіда за запитаннями. - Якою була падчерка? - Якою була мачушина дочка? - Як ставилися дівчата до праці? - Знайдіть і зачитайте епізод про службу падчерки в пані Метелиці. Які слова вживаються для характеристики дівчини? - Як характеризують дівчину такі слова : негайно стала до роботи , в усьому догоджала старій? - Як бабуся віддячила дівчині за працю? - Як служила мачушина дочка? - Чому пані Метелиця змушена була сказати ледарці, що її служба закінчилася? - Якими словами характеризується мачушина дочка?

Слайд 10

Користуючись текстом, заповніть таблицю, в якій відображено риси головних героїнь.

Слайд 11

ГАРНА ГИДКА Любить працю, допомагає тим,хто просить,сумлінно виконує доручене. Не звикла працювати і не бажає нікому допомагати Працьовита, добра, щедра Лінива, зла, сварлива, жадібна Пасербиця Рідна донька ЗОВНІШНІСТЬ ВЧИНКИ ГЕРОЇВ РИСИ ХАРАКТЕРУ

Слайд 12

Пасербиця — нерідна дочка для одного з подружжя; гидка — негарна;

Слайд 13

попелюшка — та дівчинка, яка виконує найбруднішу роботу в домі; починок — намотані на паличку нитки;

Слайд 14

мачуха — нерідна мати, дружина батька; лаяти на всі заставки — сварити дуже голосно й образливо;

Слайд 15

знепритомніла — утратила свідомість; відлягло від серця — заспокоїлася;

Слайд 16

пряжене — тушковане, приготоване на слабкому вогні; бракує — не вистачає;

Слайд 17

брама — ворота з надбудовою; цямрина — частина колодязя, що виступає над землею;

Слайд 18

терен — колючий чагарник; загадувати роботу — давати завдання щось зробити; гадаючи — думаючи.

Слайд 19

Назвати епізоди, під якими можна написати прислів’я. „ Рідний край кожного до себе вабить». „ Заздрість роз’їдає людину, як іржа залізо”. „ Праця не ганьбить, а звеличує” „ Помагай іншим і тобі поможуть”

Слайд 20

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання