М. Вінграновський «Теплий дощик» Т.Коломієць «Бусел» П.Воронько «Чапля зшила черевички»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВПРАВЛЯННЯ СКОРОМОВЦІВ Чимчикує черепаха. Бачить – чапля-бідолаха Один чобіт зодягла, Другий чобіт не знайшла.
Який звук повторюється найчастіше? Яку особливість чаплі підкреслено в скоромовці? Що ви знаєте про цього птаха?
ЧИСТОМОВКА Чі-чі-чі, чі-чі-чі – сидить Оля на печі. Чів-чів-чів,чів-чів-чів – напечу калачів. Чу-чу-чу, чу-чу-чу – я сама їх напечу. Ча-ча-ча, ча-ча-ча – дала Олі калача.
МАТЕРІАЛ ДЛЯ ЧИТАННЯ М. Вінграновський «Теплий дощик» Т.Коломієць «Бусел» П.Воронько «Чапля зшила черевички».
ЗАВДАННЯ формувати вміння сприймати зміст віршів; вдосконалювати навички виразного і правильного читання та навички літературного аналізу творів; викликати бажання обирати краще з літературних джерел для самовиховання.
ЗВУКОПИС - це художній прийом, який відтворює у мовленні почуті в природі звуки. Наведіть приклади слів, в яких використано цей прийом
СЛОВНИКОВА РОБОТА Мочар – багно, драговина, трясовина. Купина – горбок на болоті, порослий травою або мохом. Трясовина – грузьке болото, поросле травою чи мохом
ДО ТВОГО СЛОВНИЧКА Бусел – лелека білий, чорногуз, бусол, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер
ХВИЛИНКА ІНФОРМАЦІЇ Чорногузи харчуються переважно дрібними тваринами — дощовими черв'яками, комахами, жабами, мишами, рибами. птах неспішно ходить полями й болотами, а побачивши здобич, миттєво хапає її дзьобом. Чорногузи гніздяться на скелястих підвищеннях, деревах, будівлях та електричних опорних стовпах.
ПЛАТОН ВОРОНЬКО Народився 1 грудня 1913 року в селі Чернеччина поблизу Охтирки на Сумщині. Виховувався в Охтирському дитячому містечку-інтернаті. Потім навчався в Харківському автодорожному інституті, після закінчення якого працював за фахом в Таджикистані. Працював вчителем української мови в селі Хухра на Сумщині. А в 1937 році вступив до Літературного інституту імені Горького. Брав участь у Великій Вітчизняній війні з перших днів добровольцем. Після війни Платон Воронько займається літературною творчістю. Він автор понад тридцяти збірок віршів і поем та великої кількості книжок для дітей. Водночас він був відомим громадським діячем. Помер поет 10 серпня 1988 року в Києві.
ПІДСУМОК УРОКУ З якими віршами ознайомились? Який художній прийом вивчили? Хто автори віршів? Які ці вірші за настроєм? Що найбільше сподобалось?
Презентацію підготувала Цимбал Інна Олександрівна Оформлення: ресурси Інтернету Література: Н.О.Ковальчук, А.І.Настенко. Літературне читання 2 клас Харків «Основа» 2013
Схожі презентації
Категорії