X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Довідкова література

Завантажити презентацію

Довідкова література

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Довідкова література

Слайд 2

Запрошуємо щиро в місто Книгоград, Вам тут і великий, і маленький рад. Бо у цьому царстві з року в рік Все людство у ладу живе повік!

Слайд 3

Реклама уроку Яким має бути наш урок? Урок має бути: Цікавим, незвичним, навчальним. Ми будемо: Уважними, активними.

Слайд 4

Книжка завжди поряд. Книжка – добрий, милий друг. Книжка знає все навкруг – Що, до чого, звідки, як. І про що писав Маршак. З нею знаєш 100 країн І сягнеш морських глибин. Долетиш за мить одну В міжпланетну далину. Друг твій книжка відповість, Що верблюд в пустелі їсть, Скільки літ живуть кити. З нею все узнаєш ти.

Слайд 5

ТЕМА УРОКУ Довідкова література Довідкова література – це видання, які допомагають нам про щось дізнатися, уточнити, розтлумачити якесь поняття, перекласти слово, з однієї мови на іншу.

Слайд 6

Сьогоднішній урок навчить нас: Читати виразно, швидко; працювати в групах, парах; розвивати уміння працювати з довідковою літературою; бути відповідальним за доручену справу.

Слайд 7

Слайд 8

ВИДИ СЛОВНИКІВ

Слайд 9

ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ У школу завітали ми, Щоб здобувать знання. А книжечка, як зірочка, Чистенька й нова. Ой книжко, книжко, книжечко, Чистенька і нова, Усім нам, книжко-книжечко, Знання ти принесла. Книжки всі бережемо ми, Щоб чистими були, Щоб дітки інші вчитися З них також тут могли. Ой книжко, книжко, книжечко, Чистенька і нова, Усім нам, книжко-книжечко, Знання ти принесла.

Слайд 10

ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ Вліво, вправо повертали, Різні вправи починали. Натомили ручки й ніжки І побігли всі до книжки.

Слайд 11

НАШІ ДОВІДНИКИ

Слайд 12

“АКВАРІУМ” Крок 1 – читання членами групи своєї частини тексту. Крок 2 – дати письмові відповіді на запитання одним чи двома словами. Крок 3 – перевірка.

Слайд 13

ЕНЦИКЛОПЕДІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ УНІВЕРСАЛЬНІ ГАЛУЗЕВІ ДИТЯЧІ

Слайд 14

“АКВАРІУМ” Крок 1 – читання членами групи своєї частини тексту. Крок 2 – дати письмові відповіді на запитання одним чи двома словами. Крок 3 – перевірка.

Слайд 15

ТЕСТ 1. Хто ти в бібліотеці? а) школяр, б) читач. 2. Де в бібліотеці розміщені книги? а) на стелажах; б) на партах. 3. Назвіть книги, які знають усе? а) підручники; б) енциклопедії. 4. Назвіть відділ, де видаються книги додому. а) абонемент; б) читальний зал. 5. Для того, щоб правильно писати й говорити, щоб розширювати свої знання, яка література має завжди бути у вас на столі? а) навчальна; б) довідкова. 6. Що належить до довідкової літератури? а) газети, журнали, підручники; б) словники, енциклопедії, довідники. 7. Що треба добре знати, аби швидко знайти потрібне слово в словнику чи енциклопедії? а) алфавіт; б) зміст. 8. Як називається заклад, у якому зберігаються та видаються для тимчасового користування книги? а) школа; б) бібліотека. 9. Де створюється довідкова література? а) на заводах; б) у друкарнях. 10. Як називається людина, яка працює в бібліотеці? а) бібліотекар; б) учитель. 11. Яка мета словників? а) вказати правильне написання слів, пояснити значення слів; б) познайомити із невідомими словами. 12. Чим же відрізняються словники від енциклопедій? а) у словниках міститься більш стислий матеріал, більш стислі відомості; б) у енциклопедіях – більш стислий матеріал, відомості.

Слайд 16

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Відшукати цікаву інформацію з енциклопедій, довідників, словників.

Слайд 17

ПІСНЯ “ПРО КНИГУ” Серед книг всім стане нам світліш, Даші , Маші, Колі, Валі, Каті, Кості. Тож приходьте, друзі, чим скоріш Ви до книг приходьте чим скоріше в гості. І тоді хмарки вгорі Засміються дітворі, І на полках затанцюють ваші книжки. Знань струмочок задзвенить, Ми знання здобудем вмить, Бо знання дарують наші друзі книжки. Обіцяєм з книгою дружить, Щоб побільше ми змогли у них дізнатись І найкращим другом книзі стать, І ніколи з нею вже не розлучатись.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання