Сови
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Вступ Жили-були дві сови: болотяна та вухата. Між ними виникла суперечка з приводу, хто має кращий зовнішній вигляд, хто більше приносить користі природі, чий ареал ширший та кого з них більше залишилося на планеті?
Вигляд сови вухатої Сова вухата - птах середнього розміру. Забарвлення досить строкате з домінуванням рудих тонів. Спина сірувато-бура з рудим відтінком, груди і черевце руді або жовтуваті з продовгуватими чорними смугами, які перекреслені плоскими поперечними штрихами. Низ черевця і підхвістя білі. Хвіст знизу жовтуватий з рівномірною темною смугастістю.
Голова сови вухатої Очі жовто-помаранчеві. Дзьоб темно-сірий або чорнуватий. Овал обличчя рудо-сіруватий, обрамлений білою і чорною смугами. Довкола очей чорні півмісяці зі сторони дзьоба. Під дзьобом чорне пір’я. Між очима білі валики у вигляді півмісяців. Пір’яні "вушка" довгі.
Вигляд сови болотяної Сова болотяна - птах середніх розмірів, схожа на сову вухату. Забарвлення з домінуванням жовтуватих або вохристих тонів. Верх рудо-бурий, низ світлий з вузькими продовгуватими плямами (без поперечних штрихів). Низ грудей, черевце і підхвістя білі. «Вушка» дуже маленькі, ледь помітні (вночі їх притискає).
Лицевий диск болотяної сови рудий з ледве помітними бурими штрихами, не обмежений, через що, часто зливається. «Лице» витягнуте, на відміну від плоского лиця сови вухатої. Очі жовті, з широкими чорними кругами довкола очей. Дзьоб темно-сірий або чорнуватий. Голова сови болотяної
Як сови сидять? Коли сови сидять, вони добре відрізняються від інших птахів своєю манерою сидіння: наприклад, сова вухата сидить стовпчиком з витягнутими вертикально вгору пір’яними вушками.
Поширення вухатої Поширені вухаті сови в Європі та Північній Азії, на північ до Охотського узбережжя, Примор'я та Японії (Хоккайдо), на південь до Іраку, Середньої Азії, Гімалаїв, Китаю. Мешкає також в Північній Африці на Канарських островах, у Північній Америці. Максимальної чисельності досягає в заплавних лісах, особливо в степовій і тайговій зоні.
Поширення болотяної Гніздовий ареал болотяної охоплює Північну Євразію, Північну Америку та частково Півд. Америку. Ця сова - мешканець відкритих просторів, через що, найбільшої чисельності досягає в степах і тундрі. У степовій зоні максималь-ної чисельності досягає у високо-трав'яному степу, часто з солончаками. У лісовій зоні тяжіє до річкових долин.
Спосіб життя вухатої Сова вухата - типовий лісовий вид. Для полювання їй потрібні відкриті простори, а тому, суцільних лісів вона уникає. Характерною рисою сов вухатих є збирання у групи на денний відпочинок. Найчастіше групи відпочиваючих сов можна зустріти у осінньо-зимовий період. Інколи у них нараховується до 100 і більше особин.
Шлюбний сигнал самця - монотонне низьке "укання". Під час токування в проміжках між звуками часто літає і хлопає крилами. Самка видає плакучий звук "няяя", часто в дуеті з самцем. Крик хвилювання - різке "квяк", "квяк-квяк". Пташенята тонко свистять, при чому інтонація свисту залежить від віку. Шлюбний період вухатої
Весною при світлі західного сонця можна побачити характерний шлюбний політ самця з різкими зниженнями і підйомами, крутими поворотами, з повільними і глибокими помахами крил, серіями ударів крильми перед собою в піке. Шлюбний сигнал самця - глуха монотонна трель, яка складається, як правило, з 18 складів. Самка видає різкі "вякаючі" звуки. При хвилюванні - уривисте "квік“. Шлюбний період болотяної
Гніздування вухатої В кладці від 3 до 9, частіше 4-6 яєць білого кольору. Під час висиджування деякі яйця забруднюються і стають брудно-білі. Відстань між гніздами різних пар в щільних гніздових угрупуваннях коливається від 100 до 800 м, в менш насичених - від 0,8 до 3 км.
Гніздування болотяної Гнізда болотяна сова влаштовує виключно на землі. Розташовує вона його серед високої трави або під прикриттям куща. На відміну від вухатої, болотяна зрідка будує гніздо самостійно. В залежності від зволоження ґрунту гніздо представляє собою витоптану в траві площадку або ямку в ґрунті.
Пташенята в першому пуховому вбранні білі, мають білий дзьоб з легким сірим нальотом, який з віком темніє, в другому пуховому вбранні - світло-сірі з рудим відтінком і деякою рябизною, великими чорними полями довкола очей, що з’єднуються під дзьобом, білим пір’ям між очима над наддзьобком, сірим дзьобом і добре вираженими пуховими "вушками". Пташенята вухатої
Пташенята болотяної Пташенята в першому пуховому вбранні білі з рожевим відтінком і сіруватим дзьобом. Довкола очей великі чорні поля. Між очима над наддзьобком чорне пір'я, обрамлене по боках вузькими білими смугами. Під дзьобом досить довга і вузька біла пляма. Дзьоб чорний. Пухові вушка відсутні.
У порівнянні з іншими птахами, сови часто гинуть від отрутохімікатів, що використовуються в сільському господарстві. Це пояснюється тим, що сови заковтують свою здобич цілою, а нею є в основному гризуни. Якщо сова піймала гризуна, який щойно з’їв отруєну приманку, то вся отрута потрапляє сові у шлунок, разом із жертвою. Причини зменшення сов
Червона книга У 2009 р. сову болотяну було включено до Червоної книги України, до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори та до Бернської конвенції. Разом з іншими птахами охороняється в заповідниках та національних природних парках України. Треба охороняти придатні для гніздування виду водно-болотні біотопи, проводити роз'яснювальну роботу серед мисливців.
Схожі презентації
Категорії