X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сади і парк Версаля"

Завантажити презентацію

"Сади і парк Версаля"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сади і парк Версаля Виконала учениця 11 класу Сидоряк Алла

Слайд 2

Сади і парк Версаля знаходяться на частині території колишніх Королівських володінь у Версалі і є частиною Палацово-паркового ансамблю Версаля. Розташовані на захід від палацу, сади займають площу 815 гектарів, велика частина якої упорядкована в класичному стилі регулярного французького парку, який тут був доведений до досконалості знаменитим ландшафтним архітектором Андре Ленотром.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Сади мають статус юридичної особи публічного права і працюють під егідою Міністерства культури Франції, при цьому сади є частиною Національного надбання Версаль і Тріанон і одним з найбільш відвідуваних туристичних об'єктів Франції, приймаючи в рік понад 6 мільйонів відвідувачів. Окрім ретельно підстрижених газонів і галявин, скульптур і партерів квітів, по всій території садів розташовані фонтани, які надають особливої унікальності садам Версаля. Фонтани датуються епохою Людовика XIV і в наші дні їх роботу забезпечує гідросистема, яка була встановлена ще в дореволюційній Франції. Щорічно з кінця весни до початку осені кожні вихідні влаштовуються грандіозні вистави — Grandes Eaux або Свята фонтанів — під час яких усі фонтани в парку працюють в повну силу

Слайд 6

У 1979 році сади Версаля, разом з палацом, були внесені до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Слайд 7

Часи правління Людовика XIII Перші сади у Версалі були розплановані за Людовика XIII. Після того, як Людовик XIII у 1632 році остаточно викупив ці угіддя у Жан-Франсуа де Гонді і надалі взяв на себе у Версалі феодальну роль, на захід від палацу були створені регулярні сади. Того ж 1632 року перед вікнами невеликого шато висадили 6 квадратів вічнозеленого самшиту, а також влаштували терасу і сходи, що вели до партеру з круглим басейном. У західному напрямку вздовж центральної осі парку була прокладена довга алея, оточена живоплотом. Вона вела до найбільшої водойми парку, яка пізніше стане Басейном Аполлона. З цього часу в садах був створений знаменитий королівський панорамний вид. Це раннє планування, відоме в наш час за так званим планом Дю Буса 1662 року, показує встановлений рельєф місцевості, на якій розвивалися алеї саду. Планування саду вже було чітко прив'язане до осей північ-південь і схід-захід. З архівних записів видно, що сади, які проектувалися в ті часи Клодом Молле та Іларієм Массоном, існували без особливих змін до їх розширення, замовленого Людовиком XIV у 1660-х роках.

Слайд 8

Часи правління Людовика XIV У 1661 році, після арешту королівського суперінтенданта фінансів Ніколя Фуке, Людовик XIV став приділяти Версалю більше уваги. Силами наближених до Фуке — архітектора Луї Лево, художника Шарля Лебрена і ландшафтного архітектора Андре Ленотра — Людовик почав реалізацію проектів, спрямованих на розширення і оздобелння Версаля, і ці проекти зайняли решту епохи його правління. Починаючи з цього часу, розширення палацу супроводжувалось розширенням садів Версаля. Відповідно, будівельні кампанії Людовика XIV поширювались також на сади, проходячи на кожному етапі під його наглядом.

Слайд 9

Часи правління Людовика XV Після від'їзду короля та його двору з Версаля одразу після смерті Людовика XIV в 1715 році, в житті палацу і парків настав час невизначеності. У 1722 році Людовик XV і його двір повернулися до Версалю. Мабуть, з огляду на застереження свого прадіда не починати дорогих будівельних кампаній, Людовик XV не затівав у Версалі будівельних робіт, зрівняних з кампаніями Людовика XIV. Під час правління Людовика XV єдиним істотним внеском в розвиток садів було завершення спорудження Басейну Нептуна (1738–1741 рр.) Замість витрачання коштів на реконструкцію садів Версаля, Людовик XV — пристрасний ботанік — зосередив свої зусилля на Тріаноні. На ділянці, яку нині займає Ферма Королеви, Людовик XV влаштував і утримував ботанічні сади. Ботанічні сади були облаштовані в 1750 році і садівник-флорист Клод Рішар (1705–1784) став їх управителем. У 1761 році Людовик XV доручив Анж Жаку Ґабріелю спорудження Малого Тріанона, оскільки йому була потрібна резиденція для проведення часу поблизу від ботанічних садів. Саме в Малому Тріаноні Людовик XV захворів смертельною віспою; 10 травня 1774 король помер у Версалі.

Слайд 10

Часи правління Людовика XVI Після сходження на трон Людовика XVI парк і сади Версаля зазнали змін, схожих на Четверту будівельну кампанію Людовика XIV. Під впливом нових ідей, пропагованих Жан-Жаком Руссо і філософською партією, взимку 1774–1775 років сади були повністю пересаджені. Дерева й кущі, висаджені в епоху Людовика XIV, зрубали або викорчували для того щобфранцузький сад Ленотра і Ардуен-Мансара перетворити на парк англійського стилю. Спроба перетворити шедеври Ленотра в пейзажний парк англійського стилю закінчилася невдачею. Поставленої мети досягти не змогли. Значною мірою через топологію ландшафту від англійської естетики відмовилися і сади пересадили знову в стилі регулярного парку. Однак, маючи намір заощадити, Людовик XVI доручив замінити палісадники — підстриженийживопліт, що утворює стіни боскетів і дуже трудомісткий у виконанні — на ряди лип і каштанів. Крім цього кілька боскетів, створених в епоху Короля-Сонця, зруйнували або значно перебудували. Найбільш істотним внеском в сади в епоху правління Людовика XVI став Грот Аполлона. Печера з грубого каменю, споруджена як боскет англійського стилю, стала шедевром Гюбера Робера. Там розмістили статуї зі зруйнованого Грота Фетіди.

Слайд 11

Французька Революція

Слайд 12

Епоха Наполеона I

Слайд 13

Період Реставрації

Слайд 14

Період Липневої Монархії; Друга Імперія

Слайд 15

П'єр де Нолак

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія