X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рослинні жири"

Завантажити презентацію

"Рослинні жири"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослинні жири Підготувала учениця 11-А класу Бойко Наталія

Слайд 2

Рослинні жири надзвичайно корисні, оскільки містять багато простих ненасичених і поліненасичених жирних кислот. Вони дарують нам енергію. З їх допомогою організм краще засвоює такі вітаміни, як A, D, Е і К.

Слайд 3

Вітамін А необхідний нам для збереження зору. Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій і фосфор, що потрібні для формування кісток і зубів. Вітамін Е захищає від анемії, сприяє профілактиці атеросклерозу, підвищує фізичну працездатність і витривалість. Вітамін К покращує згортання крові, відіграє значну роль в обміні речовин.

Слайд 4

-сказав про оливкову олію фахівець з питань харчування Ансель Кейз в доповіді, представленій сенатській комісії США. "Це найкращий з усіх існуючих харчових жирів і, якби його не було, його слід було б вигадати"

Слайд 5

Втім, будь-яке рослинне масло не просто приправа, а незамінний продукт харчування. У чому ж його цінність?

Слайд 6

Дві основні поліненасичені жирні кислоти - лінолева і ліноленова знижують ризик розвитку серцево -судинних захворювань , зміцнюють наші судини , активно беруть участь в обміні речовин , сприяють росту організму і зачаттю. Прості ненасичені кислоти , серед яких найвідоміша - олеїнова , хороші тим , що менше за інших " навантажують " органи травлення , особливо кишечник , і тим самим полегшують обмін речовин в організмі. Щоб задовольнити потребу нашого організму в поліненасичених і простих ненасичених жирних кислотах , достатньо однієї столової ложки будь-якої рослинної і однієї столової ложки оливкової олії на день. СМАЧНОГО!

Слайд 7

Яку рослинну олію вибрати ? Рослинна олія , особливо свіжа , корисна незалежно від того , де зібране насіння - у спекотній Аргентині або рідний Воронезькій губернії. Цікаво тільки , що чим північніше вирощений урожай , тим більше в маслі , отриманому з нього , поліненасичених жирних кислот. Лляна , рапсова і соєва олія містить обидві поліненасичені жирні кислоти в найбільш вдалому для нашого обміну речовин співвідношенні , а соняшникова і кукурудзяна - чемпіони за вмістом лінолевої кислоти. Між іншим , напис на етикетках деяких рослинних масел "не містить холестерину " безглузда. Холестерину в них і бути не може - він є тільки в продуктах тваринного походження.

Слайд 8

Чому оливкова олія настільки корисна ? Оливкова олія легко засвоюється. Крім того, дослідження показали, що воно має жовчогінну та легку послаблюючу дію. Тому її рекомендують при порушеннях функції печінки, а також при запорах і високому рівні холестерину в крові. Чудо-масло уповільнює процес старіння. До такого висновку прийшли дієтологи, обстеживши декілька сотень європейців 65-84 років. Найменше скаржилися на недуги, погіршення пам'яті ті, чия дієта була багата овочами, фруктами і включала в себе оливкова олія.

Слайд 9

Яка оливкова олія краща ? Так звана "надчиста" - тільки вона має лікувальні властивості. Отримують таку олію після механічної переробки та першого віджиму олив, тобто відділення, що міститься в ягодах, рідкої маси від твердої.

Слайд 10

Секрети кулінарії 100%-ву оливкову олію використовуйте в натуральному вигляді, додаючи до готових страв - ви збережете всі її корисні властивості. Зберігайте будь-яку рослинну олію в пляшках з темного скла або в шафі при температурі +10-15 ° - на світлі і в теплі якість масла погіршується. При покупці масла звертайте увагу на дату виготовлення. Термін зберігання рослинної олії-6-12 місяців, оливкової в пляшках - рік з дня випуску, в металевих банках - 3-4 роки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія