X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рейтинг найбільш небезпечних продуктів харчування"

Завантажити презентацію

"Рейтинг найбільш небезпечних продуктів харчування"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рейтинг найбільш небезпечних продуктів харчування

Слайд 2

У десятку "гірших" потрапили всім знайомі шоколадки, газована вода, майонез і навіть білий хліб. Про результати (а вони виявилися досить несподіваними) розповіли на симпозіумі "Харчування. Здоров'я. Життя". Багато "учасників" рейтингу часто стають причинами отруєнь і важких алергічних реакцій, але для здорових людей цілком безпечні. На думку лікарів, все залежить від дозування. У невеликих кількостях прийом такої їжі може бути цілком нешкідливим.

Слайд 3

Чіпси Про те, що чіпси шкідливі, ми чули не раз. Але чому? А тому, що чіпси - це суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. Через особливості приготування в чіпсах утворюється безліч канцерогенів - речовин, що провокують рак. А гідрогенізовані жири ведуть до збільшення рівня холестерину в крові, що підвищує ризик інфарктів та інсультів.

Слайд 4

Газована вода Солодкі газовані напої - суміш цукру, хімії і газів. Як правило, містять аспартам (Е951), синтетичний цукрозамінник. Фелатанін, що міститься в аспартамі змінює поріг чутливості, при вживанні у великих дозах сприяє розвитку маніакальною депресії, нападів паніки, люті і насильства. Але найголовніше - газована вода з аспартамом не тамує спрагу. Слина погано видаляє залишковий підсолоджувач зі слизової рота, тому після вживання напоїв в роті залишається відчуття нудотності, яке хочеться зняти новою порцією напою. У результаті, напої з аспартамом стають напоями для порушення спраги, а не для її угамування. Тому газовані напої краще взагалі не вживати, але якщо Ви все-таки п'єте колу , то обов'язково запивайте її звичайною водою. Крім того, бензоат натрію (Е211) використовується як консервант, пригнічує ферменти, що призводить до порушення обміну речовин і ожиріння.

Слайд 5

Фастфуд Найшвидша їжа - біляші, чебуреки, картопля фрі, шаурма і взагалі все, що смажиться - дуже шкідлива. Тому що смажать все це найчастіше в одному і тому ж маслі, яке можуть не міняти кілька діб. Результат - все ті ж канцерогени. З роками подібне харчування призводить до порушення в області травлення - до коліту, гастритів, печії, запорів і тощо .

Слайд 6

Ковбаса, копченості Сосиски, ковбаси, пельмені і т.д. Продукція, яку ми найчастіше з вами купуємо, містить більше ароматизаторів та барвників, ніж м'яса. Відзначимо, що копчені м'ясо і риба теж потрапили в рейтинг за високий вміст канцерогенів. Вони утворюються в процесі обробки в вигляді речовини бензопірену. Крім цього, все більше виробників переходить на генно-модифіковану сировину. Наприклад, сосиски, ковбаси на 80% (!) складаються з трансгенної сої. А один шматочок копченої ковбаси містить стільки фенольних сполук, скільки людина вдихає в місті за рік! Фенол вкрай токсичний.

Слайд 7

Овочі та фрукти, продукти з консервантами Навіть найбільш корисні і натуральні продукти можуть стати шкідливими, якщо вирощені, наприклад, біля шосе або заводу. Скуштувавши такі овочі, можна отримати неабияку частку бензопірену і інших, що викликають рак речовин. Що стосується консервантів, вони можуть містити глютамат натрію. Отруєння цією речовиною з'являється у вигляді головного болю, спазмів судин і навіть порушення обміну речовин.

Слайд 8

Майонез Майонез містить безліч транс-жирів, які є канцерогенними, до того ж викликають підвищення рівня холестерину. Майонези їсти не можна, особливо в пластикових упаковках. Чи знаєте ви, що оцет виділяє з пластику самі канцерогенні речовини, які непомітно разом з салатами або пельменями потрапляють у наші шлунки. Майонез містить величезну кількість консервантів і стабілізаторів. До числа шкідливих продуктів належать також і кетчупи, різні соуси і заправки, в широкому асортименті представлені на прилавках магазинів. Вони містять величезну кількість барвників та замінників смаків.

Слайд 9

Інший різновид фастфуду. Інший різновид фастфуду - сухарики, горішки, шоколадно-горіхові батончики та інші улюблені дітьми продукти - також приводять з роками до різних хвороб і ожиріння. Дієтологи всього світу впевнені, що харчування визначає тривалість і якість життя дитини. А смакові звички залишаються з людиною на все життя. Так що намагайтеся з самого дитинства привчати дітей до здорової та корисної їжі, не дозволяючи дитині зловживати шоколадками.

Слайд 10

Домашні заготовки та морозиво Якщо крутити банки за всіма правилами - дотримувати дозування продуктів і не нехтувати елементарною харчовою безпекою (правильною стерилізацією, приготуванням розсолу), солоні огірочки та помідорчики можна їсти без побоювання. Проте в іншому випадку людині може загрожувати серйозне отруєння цвіллю або іншими бактеріями. Морозиво в свою чергу містить загусники і ароматизатори, які можуть уповільнювати обмін речовин. А це, щонайменше, підвищений ризик появи зайвої ваги.

Слайд 11

Маргарин, тістечка та злакові Маргарин - це суцільний трансгенний жир ( найшкідливіший). Для людини небезпеку представляють такі продукти з їхнім вмістом. Це тістечка, торти з кремом, вироби з листкового тіста. Надмірна любов до цих насичених цукром і жиром продуктів практично гарантує порушення обміну речовин і зайву вагу. Злакові, зокрема, білий хліб, потрапили до списку через те, що часто викликають симптоми, які коливаються від проблем з кишечником до діабету та безпліддя. Молоко, як і хліб, також часто є шкідливим продуктом. Отруєння молочними білками у важких випадках може призвести навіть до летального результату.

Слайд 12

Кава та енергетики. Дві-три чашки в день, не більше. Стільки може випивати доросла людина, не ризикуючи виснажити свою нервову систему. Кава підвищує тиск сердечне, викликає серцебиття і навіть головний біль. А вже енергетичними напоями взагалі краще не зловживати. До цих пір вченими не з'ясовано повний склад енергетиків, якими так люблять балуватися молоді люди. Крім того, за останні кілька років лікарями зареєстровані десятки випадків летального результату від зупинки серця після прийняття декількох енергетиків.

Слайд 13

Жувальні цукерки, пастила в яскравій упаковці, чупа-чупс Містять величезну кількість цукру, хімічні добавки, барвники, замінники і т.д. Одним словом, ніякої користі. Ці цукерки можуть спровокувати гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту, а також різні хвороби зубів і ясен, про що не перестають нам нагадувати виробники зубної пасти по телевізору.

Слайд 14

Шоколадні батончики Згадайте прямо зараз Snikers або Mars. З чого вони складаються? Ви скажете, що з горіхів, карамелі, нуги та шоколаду. Зовсім ні. Насправді - це гігантська кількість калорій у поєднанні з хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, фарбниками та ароматизаторами. Так що користь від батончиків сумнівна ...

Слайд 15

Слайд 16

Виконали: учениці 8 класу ЗСШ № 78 м. Львова Хомишин Ольга і Кулинич Надія Керівник: Бавдис Галина Михайлівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія