X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мутації в природі

Завантажити презентацію

Мутації в природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мутації в природі Сергієнко Єлизавети 10 клас

Слайд 2

Мутації

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Мутації тварин Команда документального серіалу про вимираючі види тварин «Династії» зняла на відео імператорського пінгвіна з повністю чорним оперенням. Автори проекту припускають, що герой їх ролика може бути єдиним подібним пінгвіном на Землі.

Слайд 6

Двоголова змія Ми Ми - гримуча змія з рідкісною генетичною мутацією. У неї не тільки дві голови, але і два повноцінних комплекту статевих органів - чоловічих і жіночих. Треба сказати, подібні мутації у змій спостерігалися не раз, при цьому зафіксовано випадки, коли одна з голів намагалася зжерти іншу. Цей конкретний екземпляр, який отримав ім'я Ми, був придбаний акваріумом в Сент-Луїсі за 15 тисяч доларів. Вісім років по тому акваріум спробували продати за 150 тисяч. Але аукціон провалився, і Ми дістався за безцінь лабораторії біотехнологій. При цьому Ми прожив набагато довше, ніж звичайні змії, що стало для вчених вражаючим відкриттям: адже в природі тварини з подібними фізичними деформаціями зазвичай гинуть дуже швидко.

Слайд 7

Ротвейлер з вітиліго Цей пес страждає вітиліго - генетичним захворюванням, що призводить до втрати фарбувального шкіру пігменту. Це генетична хвороба, заснована, по суті, на мутації. Вона час від часу зустрічається у собак, як і у інших тварин (у людини в тому числі), проте ротвейлери їй особливо схильні. По суті, при цьому захворюванні власні імунні клітини тваринного атакують пігмент меланін, відповідальний за забарвлення шкіри. Вчені ще не все знають про вітіліго, проте відомо, що розвиток хвороби може підштовхнути стрес і ще ряд факторів. На щастя, хоча лікування від цієї хвороби поки не існує, життя вона не загрожує, на розумових і фізичних здібностей не відбивається. Все обмежується дивацтвами зовнішнього вигляду.

Слайд 8

Кішка-химера Цю кішку звуть Венера, і у неї навіть є власний аккаунт в інстаграме. Вона стала світовою знаменитістю завдяки своїй зовнішній особливості, яка, як вважають багато експертів, є проявом хімерізма - тобто, простіше кажучи, наявності в організмі генетично різнорідних клітин. Вченим, вивчав співіснування генетично різного матеріалу в одному організмі, вдавалося відтворювати цей стан у піддослідних тварин, але в природних умовах, так і ще виражене в настільки явною і ідеально симетричній формі, воно поки спостерігалося лише у Венери. Істинний хімерізм трапляється, коли два різних ембріона чомусь зливаються в процесі розвитку, утворюючи єдиний організм. Втім, деякі експерти вважають, що у випадку з Венерою мова йде не про хімерізме, а про мозаїчності або навіть про простий збіг і незвичайної забарвленням. Але, так чи інакше, Венера - тварина незвичайна.

Слайд 9

Слайд 10

Ель чупакабра - козячий вампір Чупакабра - істота, що займає почесне місце в міфології селян Мексики і країн Центральної Америки. За переказами, цей страшний хижак полює на домашніх тварин і висмоктує з них кров до останньої краплі, залишаючи м'ясо недоторканим. Чупакабру можна було б прічімсліть до міфологічним істотам - якби в Мексиці кілька разів не знаходили трупи незвичайних і страшних звірів, яких селяни вважають представниками цього таємничого вигляду. Правда, деякі вчені вважають, що мова йде всього лише про койота, які страждають на коросту і позбулися через це можливості ловити дику здобич. Але трупи чупакабр, при найближчому розгляді, спростовують це припущення. Шипи на спині, довгий хвіст, що нагадує щурячий, і незвичайні пропорції нітрохи не нагадують койота. Найбільш ймовірне на сьогодні припущення свідчить, що чупакабри - це м'ясоїдні мавпи, що потрапили в Мексику з більш південних країв і перехресні з якимось місцевим видом. Втім, феномен чупакабри ще чекає досліджень генетиків.

Слайд 11

Змія з однією лапою Це не ящірка, а справжнісінька змія. Її знайшли в китайському селі і вбили при спробі заповзти в будинок. Пізніше, розгледівши її дефект, змію вирішили зберегти. Так вона потрапила в руки вчених. Так що в існуванні цієї тварі сумніватися не доводиться - матеріальні докази наявності. А ось що зробило її такою? Більшість вчених відносять цей дефект на рахунок мутації, інші вважають, що лапа з'їденої цією змією ящірки якимось чином прижилася у неї в організмі і навіть зуміла прорости крізь шкуру.

Слайд 12

Жаби "три в одному" Така жаба-мутант була зустрінута лише одного разу в США. У неї було три повністю сформованих голови на загальному тілі і шість кінцівок. У 2004 вона була спіймана студентом-біологом, який відніс її в лабораторію для вивчення. Але, на жаль, вченим не вдалося дослідити феномен. Жаба якимось чином зуміла вибратися з тераріуму і зникла. За розповідями очевидців (з якими цілком узгоджується історія її чудесного порятунку), жахливо роздуте тулуб і три голови не заважали її рухливості, і виглядала вона такою ж здорового та активного, як і жаби зі звичайним набором голів і кінцівок. Втім, не факт, що людству одного разу вдасться дізнатися таємницю цієї моторошної мутації: більше такі жаби нікому в світі не траплялися.

Слайд 13

Монтокський монстр Це дивне і жахливе тварина, труп якого був викинутий океанськими хвилями на берег в Нью-Йорку в 2008 році, змусило багатьох здригнутися від страху і відрази. Роздуте безволосе тіло, довгі зуби, шкура в синювато-сірих плямах, короткі вуха і потужні задні лапи - це створення немов стало прямо з пекла. Знімок монстра миттєво розійшовся по мережі, породивши масу здогадок про те, що це за тварина, і як вона потрапила в наш світ. Найбільш скептично налаштовані вчені, втім, стверджували, що монтокскій монстр - всього-на-всього великий єнот, чиє тіло було позбавлене вовни і деформовано внаслідок тривалого перебування у воді. Однак ця гіпотеза, як і інші, не знайшла свого підтвердження. Залишається лише сподіватися, що мова йде про разову мутації, і подібні монстри більше не з'являться погляду наляканого людства.

Слайд 14

Восьминоге козеня У 2014 році у звичайнісінької кози, що належала хорватському фермеру Зорану Папарічу, народилося троє козенят. Двоє з них були звичайними козенятами, а ось третій з'явився на світло з вісьмома ногами. В іншому козеня був повністю нормальний. Хоча ветеринари стверджували, що він навряд чи проживе і тиждень, восьминогий козлик простягнув кілька років. Правда, ноги його залишалися слабкими, і він довше, ніж інші козенята, не міг встати на них, та й потім пересуватися йому було виразно незручно. На думку експертів, мутація, швидше за все, стала наслідком близькоспорідненого схрещування.

Слайд 15

Френк-і-Луї Досі незрозуміло, чи слід вважати Френка і Луї двома котами або ж все-таки одним. На двох у них - три очі, два роти, два носи і два вуха, а вуса ростуть, здається, де доведеться. Вони - не єдині в історії коти, постраждалі від "синдрому Януса" - генетичної мутації, в результаті якої на одному черепі розвивається відразу дві особи, найбільш характерною саме для кішок. При цьому з двох котячих ротів працює всього один (у другого відсутня нижня щелепа), а третій, центральний очей нічого не бачить. Стан здоров'я Френка і Луї не назвеш хорошим, і це дійсно диво, що тварині (або твариною) вдалося дожити до дорослого віку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія