X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Цитологічні методи дослідження"

Завантажити презентацію

"Цитологічні методи дослідження"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цитологічні методи дослідження Виконала: студентка 1-го курсу 102-б групи Нечипорук Олександра

Слайд 2

Цитологічне дослідження вивчає структуру клітин для виявлення злоякісних, доброякісних пухлин і поразок непухлевої природи.

Слайд 3

Методи цитологічного дослідження засновані на вивченні під мікроскопом будови клітин, клітинного складу рідин і тканин.

Слайд 4

Слайд 5

Світлова мікроскопія

Слайд 6

Електронна мікроскопія

Слайд 7

Метод мічених атомів (авторадіографія) Мічені атоми широко застосовуються в цитології для вивчення різноманітних хімічних процесів, що протікають в клітині, наприклад для вивчення синтезу білків і нуклеїнових кислот, проникності клітинної оболонки, локалізації речовин в клітині і т. д. Для цих цілей застосовуються з'єднання, в які введені радіоактивна мітка.

Слайд 8

  Методи прижиттєвого забарвлення Прижиттєві барвники - це органічні сполуки ароматичного ряду, що мають відносно невелику токсичність для живих клітин.  Розрізняються основні і кислі барвники. Проникаючи в клітину, вони з'єднуються головним чином з білками, і спочатку уся цитоплазма придбаває дифузну забарвлення, після чого деякі барвники відкладаються в цитоплазмі у виді гранул.Забарвлення живих клітин дає можливість виявляти зміни, що відбуваються у клітинах і тканинах при різних зовнішніх діях.

Слайд 9

Методи мікрургії (мікрохірургія) Експериментальні методи, і різноманітні операції на клітинах (мікрооперації), стали застосовуватися цитологами вже в другій половині минулого століття. Перші мікрооперації проводилися на порівняно великих об'єктах, наприклад, на клітинах різних тварин, без використання яких-небудь спеціальних пристосувань і при невеликих збільшеннях лупи або препаровального мікроскопа. Мікрооперації на великих клітинах і досі проводяться вручну без яких-небудь складних приладів.

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія