X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Біологічний прогрес і біологічний регрес"

Завантажити презентацію

"Біологічний прогрес і біологічний регрес"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біологічний прогрес і біологічний регрес.

Слайд 2

Основне: Біологічний прогрес Показники біологічного прогресу і регресу Існування на Землі організмів різного ступеня складності Напрямок біологічної еволюції Причини вимирання видів

Слайд 3

Біологічний прогрес. Біологічний прогрес - це напрям еволюції, в ході якого таксон оптимально адаптується до умов навколишнього середовища, а його чисельність і ареал ростуть. Біологічний прогрес — переважання народжуваності в популяціях над смертністю в них (високий потенціал виживання). Характеризується зростанням чисельності особин, розширенням площі проживання, підвищенням внутрішньовидової мінливості. Результат успіху виду в боротьбі за існування. Біологічний прогрес призводить до процвітання таксона і зазвичай супроводжується ускладненням організації: поява теплокровності у птахів і ссавців, насіння у квіткових рослин і т. д. Однак спрощення організації також може сприяти біологічному прогресу. Прикладом служать багато паразитичні організми, а також тварини-біофільтратори (двостулкові молюски та ін.)

Слайд 4

Показники біологічного прогресу: розширення ареалу проживання; збільшення чисельності особин; прогресивна диференціація — збільшення числа систематично тих груп, що складають даний таксон.

Слайд 5

Біологічний регрес. Біологічний регрес — це зниження рівня пристосованості до умов, зменшення чисельності виду і площі видового ареалу. Біологічний регрес настає через неспроможність певної групи організмів пристосуватись до змін довкілля. Він проявляється у зменшенні чисельності популяцій, звуженні ареалів та може призвести довимирання певної групи. Наприклад, із колись процвітаючого ряду хоботних у наш час лишилось тільки два види - африканський та індійський слони, які перебувають під загрозою повного вимирання.

Слайд 6

Показники біологічного регресу: зменшення чисельності особин таксона; звуження ареалу проживання; зменшення числа підлеглих систематичних груп.

Слайд 7

В даний час основним чинником, що викликає біологічний регрес безлічі видів, є антропогенний вплив, тобто вплив людини на біосферу. У стані ж біологічного прогресу перебувають переважно види, існування нерозривно пов'язане з людиною (домашні тварини та культурні рослини, паразити і бур'яни, види-квартиранти начебто тарганів та ін.)  В даний час основним чинником, що викликає біологічний регрес безлічі видів, є антропогенний вплив, тобто вплив людини на біосферу. У стані ж біологічного прогресу перебувають переважно види, існування нерозривно пов'язане з людиною (домашні тварини та культурні рослини, паразити і бур'яни, види-квартиранти начебто тарганів та ін.) 

Слайд 8

Існування на Землі організмів різного ступеня складності. Вершинами еволюції на нашій планеті є вищі рослини , членистоногі , теплокровні хребетні . Однак існує безліч інших набагато простіше організованих таксонів . Причина цього пов'язана з тим , що ускладнення будови зовсім не є обов'язковою метою еволюції. Мета полягає в досягненні максимальної пристосованості до умов навколишнього середовища , яка може наступити і на відносно низькому рівні організації . Цьому сприяють стабільні , « монотонні » умови проживання, наявність постійного , що не дуже інтенсивного джерела енергії (їжі ) . Прикладами служать багато організми - редуценти (бактерії , черви , гриби) , кишковопорожнинні та губки , бактерії - хемосинтетики

Слайд 9

Напрямок біологічної еволюції. Основні напрямки еволюції охарактеризовані в класичних роботах російських вчених А. Н. Северцова та І. І. Шмальгаузена . У числі іншого вони виділили зміни , які ведуть до загального підйому організації живих істот , підвищують інтенсивність їх життєдіяльності і не є вузькими пристосуваннями до певних умов проживання. Такі зміни назвали ароморфозами . Ароморфози , як напряму еволюції , ведуть до виникнення великих систематичних груп - класів і типів; як правило , вони дозволяють живим організмам освоїти принципово нові області проживання . Так , значне число ароморфозов зумовило вихід рослин і тварин з океану на сушу.

Слайд 10

Причини вимирання видів. Вимирання видів може відбуватися з кількох причин. По-перше , вид може не витримувати конкуренції з подібними видами ( бичок- ротан витісняє інших риб з водойм середньої смуги Росії). По-друге , в результаті адаптації вид може стати високоспеціалізованих ( пристосуватися до екстремальних умов проживання або строго певної їжі ) . При швидкій зміні умов він може не встигнути змінитися , що особливо справедливо по відношенню до видів - ендеміками . Вимирання може бути також результатом епідемії чи глобальних природних катаклізмів. В даний час основний фактор вимирання - антропогенні дії , що призводять як до зміни умов проживання , так і до прямого винищення виду ( тюлені -монахи ) .

Слайд 11

Слайд 12

Великий бамбуковий лемур (Greater Bamboo Lemur)

Слайд 13

Чубатий (чорний) павіан (Celebes Crested Macaque)

Слайд 14

Рівнинна горила (Lowland Gorilla)

Слайд 15

Мадагаскарський орлан-рибалка (скопа) (Madagascar Fish Eagle)

Слайд 16

Ванкуверский бабак (Vancouver Island Marmot)

Слайд 17

Чорний носоріг  (Black Rhino)

Слайд 18

Іберійська (іспанська) рись(Iberian Lynx)

Слайд 19

Китайський річковий (озерний) дельфін(Baiji Dolphin)

Слайд 20

Сибірський журавель (Стерх) Siberian Crane)

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія