X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Батьки і діти"

Завантажити презентацію

"Батьки і діти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автор Бойко Юлія Володимирівна 9-В клас Новогуйвинської гімназії Педагогічний керівник Ярова-Боровик Марія Яківна Вчитель біології Новогуйвинської гімназії «Батьки і діти»

Слайд 2

Генетика ( з стард.грец. γενετικός genetikos – породжувати та γένεσις genesis –походити) – галузь біології; наука про гени, спадковість та варіативність організмів. ДНК - молекулярна основа спадковості. Кожна молекула ДНК є подвійним ланцюгом з нуклеотидів (полінуклеотид), що з’єднуються посередині, утворюючи подвійну спіраль.       Гени є ділянками в ДНК - молекула, що складається з ланцюга чотирьох різних типів нуклеотидів - послідовність яких власне і є генетичною інформацією, яку успадковують організми.

Слайд 3

Зв'язок між послідовністю нуклеотидів і послідовність амінокислот називається генетичним кодом. У більшості випадків відбувається зміна лише одного нуклеотиду. Часто це спричиняє якесь певне генетичне захворювання, яке може передаватися по спадковості.

Слайд 4

 Підвалини сучасної генетики були закладені Грегором Іоганном Менделем - німецько-чеським монахом-августином і вченим, який вивчав природу успадкування ознак у рослин. Головні положення законів Грегора Менделя: Перший закон або «Закон одноманітності гібридів першого покоління» Другий закон або «Закон розщеплення» Третій закон або «Закон незалежного успадкування ознак»

Слайд 5

Менделюючі ознаки людини – це ознаки, які підпорядковуються або успадковуються за закономірностями, встановленими Г.Менделем. Генетика статі, успадкування, зчеплене зі статтю.

Слайд 6

Біологічне значення “розподілу” має дві сторони: позитивну та негативну. Наприклад, у людини близько 60 генів успадковуються в зв'язку з Х-хромосомою, у томучислі гемофелія, дальтонізм (колірна сліпота), м'язова дистрофія,потемніння емалі зубів, одна з форм агаммглобулінеміі та інші. Спадкування таких ознак відхиляється від закономірностей, встановлених Г. Менделем. Х-хромосома закономірно переходить від однієї статі до іншої, дочка успадковує Х-хромосому батька, а син Х-хромосому матері. Успадкування, при якому сини успадковують ознаку матері, а доньки - ознаку батька отримало, назву хрест-навхрест.

Слайд 7

Відомі порушення колірного зору, так звана кольорова сліпота. В основі появи цих дефектів зору лежить дія ряду генів. Один з зчеплених з статтю рецесивних генів викликає особливий тип м'язової дистрофії (тип Дюмена). Ця дистрофія проявляється в ранньому дитинствіі поступово призводить до інвалідності і смерті раніше 20-річного віку. Тому чоловіки з дистрофією Дюмена не мають потомства, а жінки гетерозиготні за геном цього захворювання, цілком нормальні.

Слайд 8

Y-хромосома передається від батька всім його синам, і тільки їм. Патологічні ознаки успадковуються по паралельній схемі успадкування (100%-не прояв по чоловічій лінії). До них відносять: 1) облисіння; 2) гіпертрихоз (оволосення вушної раковини у зрілому віці); 3) наявність перетинок на нижніх кінцівках; 4) іхтіоз (плямисте потовщення шкіри).

Слайд 9

Але біологічне значення такого розподілу є й позитивне. Воно полягає у чіткому визначенні статі і особливостей, пов'язаних із нею (статеві органи, статура, голос…)

Слайд 10

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія