X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Білий Гриб

Завантажити презентацію

Білий Гриб

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Білі гриби зустрічаються по всій Україні. Ростуть у листяних: під дубом, буком, грабом, березою, ліщиною і хвойних лісах на добре дренованих, але не перезволожених грунтах: піщаних, супіщаних, суглинистих, але на торфяниках та болотах зустрічаються рідко. Вважаються світлолюбними, хоча в деяких лісах ростуть під густими кронами.

Слайд 3

Оптимальна температура для росту грибів влітку 15-18 °C, а восени 8-10 °C. Великі перепади денної та нічної температур, а також велика кількість опадів перешкоджають розвитку плодових тіл. Найкращими метеорологічними умовами масової появи білого гриба вважаються короткочасні грози і теплі ночі з туманом.

Слайд 4

Плодові тіла боровиків щільні, соковито-м’ясисті, у старих екземплярів волокнисті. За кольором у молодого гриба вони білі, а з віком злегка жовтіють. Після розрізання кольору майже не змінюють. Під темною шкіркою може бути шар бурого або червоно-коричневого відтінку.

Слайд 5

Шапка гриба діаметром 7—30 см, опукла, у старих грибів плоско-опукла. Поверхня гладенька або зморшкувата, блискуча або матова. В суху погоду може розтріскуватись. У вологу погоду поверхня злегка слизька.

Слайд 6

Колір шапки червоно-, сірувато-, рудувато- коричнюватий чи кольору горіха або майже білий, що з віком темніє. Може також бути лимонно-жовтих, оранжевих, пурпурних тонів, часто забарвлення нерівномірне, зі світлими краями, інколи з вузьким чисто-білим або жовтуватим обідком. Шкірка не знімається.

Слайд 7

Ніжка висотою 8-25 см і до 7 см товщиною, масивна, бочковидна або булавовидна, з віком витягується і може ставати циліндричною, розширеною або звуженою посередині, основа часто залишається потовщеною.

Слайд 8

Поверхня ніжки білувата, коричнева, інколи може бути така як і шапка, тільки світліша. Вкрита сіточкою із білих або світлих прожилок. Сіточка може спускатися до самої основи.

Слайд 9

Боровик - найкращий з відомих їстівних грибів. Смак білих грибів м’який, запах сирої м’якоті слабко виражений, а сильний приємний грибний запах проявляється уже при варінні. Особливо добре відчувається запах при висушуванні плодових тіл.

Слайд 10

За вмістом поживних речовин білі гриби не відрізняються від інших грибів. Виключна харчова цінність їх пояснюється здатністю стимулювати секрецію травних соків. Урожайність білого гриба досягає 64-260 кг/га за сезон.

Слайд 11

Боровики зустрічаються практично в усіх лісах України. Урожайність залежить від кліматичних умов. Зафіксовано, що найбільшого білого гриба в Україні – вагою 2,850 кілограма – зірвали на Волині, у Смідинському лісі Старовижівського району у 2000 р.

Слайд 12

Білий гриб космополіт, що широко поширений на всіх материках, крім Австралії. Основні райони поширення: майже вся Європа, Північна та Центральна Америка, Північна та Південна Африка, в Азії відомі в Турції, Закавказзі, Монголії, Китаї, Японії.

Слайд 13

Я – білий гриб, я – цар грибів, Безцінний дар грибних лісів. Росту в діброві і в гаю. І кожен каже: «їх люблю!»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія