ОСІНЬ – ГРИБНИЙ СЕЗОН
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Гриби – делікатес і отрута Гриби - це дарунок лісу, але водночас і небезпечний продукт харчування, який може призвести до отруєння, а іноді і до смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполуки важких металів, які містяться у грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь Вживання отруйних грибів. Неправильне приготування умовно їстивних грибів. Вживання старих або зіпсованих їстивних грибів. Вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння Спільні ознаки недуги: болить усередині, розлад шлунку, нудота, блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць: одна стає вужча, друга ширша. Іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцінації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігаються судоми деяких м’язів, найчастіше обличчя і пальців рук.
Перша допомога Викличте "Швидку медичну допомогу". Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте потерпілому шлунок: дайте випити 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; а коли промивні води стануть чистими, дайте випити 4-5 пігулок активованого вугілля. Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновивши тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи. Щоб установити причину отруєння, варто зберегти рештки грибів. Забороняється: Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Не можна займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Застерігаємо! 1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте. 2. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби. 3. Добре знайте відмінності їстівних і отруйних грибів. 4. Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон. 5. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів, грибну ікру, салати, пироги з грибами та інші вироби з подрібнених грибів. 6. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом. 7. Будь-яку заготівлю грибів для зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером. 8. Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність. 9. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.
Грибні міфи Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням: "Усі їстивні гриби мають приємний смак". "Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстивні -приємний". "Усі гриби в молодому віці їстивні". "Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів". "Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби". "Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні". "Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин". "Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".
Запам'ятайте! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім: не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.
Схожі презентації
Категорії