X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОСІНЬ – ГРИБНИЙ СЕЗОН

Завантажити презентацію

ОСІНЬ – ГРИБНИЙ СЕЗОН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСІНЬ – ГРИБНИЙ СЕЗОН Як вберегти себе від отруєння грибами?

Слайд 2

Гриби – делікатес і отрута Гриби - це дарунок лісу, але водночас і небезпечний продукт харчування, який може призвести до отруєння, а іноді і до смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполуки важких металів, які містяться у грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Слайд 3

Основні причини отруєнь Вживання отруйних грибів. Неправильне приготування умовно їстивних грибів. Вживання старих або зіпсованих їстивних грибів. Вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Слайд 4

Симптоми отруєння Спільні ознаки недуги: болить усередині, розлад шлунку, нудота, блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць: одна стає вужча, друга ширша. Іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцінації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігаються судоми деяких м’язів, найчастіше обличчя і пальців рук.

Слайд 5

Перша допомога Викличте "Швидку медичну допомогу". Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте потерпілому шлунок: дайте випити 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; а коли промивні води стануть чистими, дайте випити 4-5 пігулок активованого вугілля. Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновивши тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.  Щоб установити причину отруєння, варто зберегти рештки грибів. Забороняється: Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Не можна займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Слайд 6

Застерігаємо! 1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте. 2. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби. 3. Добре знайте відмінності їстівних і отруйних грибів. 4. Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон. 5. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів, грибну ікру, салати, пироги з грибами та інші вироби з подрібнених грибів. 6. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом. 7. Будь-яку заготівлю грибів для зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером. 8. Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність. 9. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.   

Слайд 7

Грибні міфи Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням: "Усі їстивні гриби мають приємний смак". "Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстивні -приємний". "Усі гриби в молодому віці їстивні". "Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів". "Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби". "Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні". "Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин". "Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".

Слайд 8

Запам'ятайте! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім: не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.

Слайд 9

Бажаю здоров’я і гарного настрою під час осінніх канікул!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)