Зміна дня і ночі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Люди вважали Землю плоским тілом. Ідея кулястості Землі виникла завдяки висновків Піфагора, у 6 столітті. Аристотель навів докази кулястості Землі. Під час місячних затемнень наша Земля відкидає круглу тінь. А круглу тінь можуть відкидати тільки кулясті тіла. Змінюються висота зір над горизонтом при русі. Розширюється дальність горизонту при піднятті вгору.
Що таке зміна дня і ночі? Зміна дня і ночі. Оскільки наша земна куля є не прозорою і освітлюється неоднаково, на тій стороні, яка освітлюється буде день, а на неосвітленому буде ніч. Це відбувається внаслідок обертання Землі навколо осі. 2)Усі тіла, які рухаються на горизонталі відхиляються праворуч, а вертикалі – ліворуч. 3) Припливи і відпливи. В океанах утворюються внаслідок притягання місяцем і сонцем води на Землю, яка оберт Рух Землі навколо Сонця. Земля рухається з швидкістю 30 км/с, долаючи шлях по орбіті 937 міліони км. Шлях по якому Земля рухається навколо сонця називається орбітою. Земна вісь нахилена до площини орбіти під кутом 66о 30 мін. Екватор нахилений до площини орбіти під кутом 23о27 мін. Зміну пір року можна поспостерігати за допомогою приладу телурія. Поставимо телурій у положення 22 червня, в цей час промені неоднаково нагрівають земну поверхню і неоднаково освітлюють. Вони падають під різним кутом на північну і південну півкулі. В північній півкулі наступає літо, а в південній – зима. Земля рухається не тільки навколо своєї осі, але й навколо Сонця.
Минають місяці – червень, липень, серпень наступає 23 вересня. В цей час в північній півкулі встановлюється – весна. Земля продовжує свій шлях по орбіті. 22 грудня – день зимового сонцестояння. У північній півкулі – це найкоротший день, тут починається астрономічна зима, тривалість дня 7 годин, а ночі 17. Землі продовжує рухатись навколо Сонця. 21 березня знову умовна лінія яка проходить через полючи відокремлює освітлену частину від неосвітленої. День = ночі. Це день весняного рівнодення. В північній півкулі починається астрономічна весна, а в південній – осінь. Нахил земної осі до площини орбіти визначає тривалість дня і ночі. Тривалість дня залежить від широти місця. У північній півкулі на північ від північного полярного кола до полюса тривалість полярного дня збільшується до 6 місяців. На південь від полярного кола в напрямі до екватора тривалість дня зменшується. А на екваторі вона становить протягом усього року 12 годин. Взимку спостерігається зовсім інше. Завдяки руху Землі навколо сонця і незмінному нахилу земної осі до площини орбіти відбувається зміна пір року і зміна тривалості дня і ночі. Тільки на екваторі протягом усього року день = ночі. 21 березня і 23 вересня Сонце знаходиться в зеніті над екватором. Сонячне проміння прямовисно падає опівдні над екватором, а на півночі кут падіння його зменшується.
Тіньова лінія проходить через полюси, тому на всіх широтах день = ночі. 12 червня опівдні сонце знаходиться в зеніті на паралелі 23 о 27 мін пн. ш. Цю паралель називають північним тропіком. Над поверхнею на північ від 66 о 33 мін. пн.ш. 22 червня сонце не заходить за горизонт, день становить 24 год. Цю паралель називають північним полярним колом. Поверхня на південь від 66 о 33 мін .пд. ш. зовсім не освітлюється сонцем, там полярна ніч. Цю паралель називають південним полярним колом. 22 грудня сонце опівдні знаходиться в зеніті на паралелі 23 о 27 мін пд.ш., яку називають південним тропіком. Сонце буває в зеніті двічі на рік над екватором по одному разу на рік над південним і північним полюсами відбувається зміна їх внаслідок обертання навколо осі.
Докази обертання Землі 1) Відхилення падаючих тіл на схід. Всяке тіло, яке падає по прямовисній лінії відхиляється від виска на схід. Це тому, що при обертанні Землі навколо осі на висоті тіла рухаються з більшою швидкістю і при падінні вони зберігають за інерцією початкову швидкість. В результаті ніби переганяють точки, які знаходяться на поверхні відхиляють від прямовисної лінії, тому Земля обертається з заходу на схід. 2) Сплюснутість Землі коло полюсів. Відцентрова сила, яка виникає в результаті обертання.
У якому столітті виникла ідея кулястості Землі? Ідея кулястості Землі виникла завдяки висновків Піфагора, у 6 столітті.
Куди відхиляються тіла, які рухаються по горизонталі? Куди відхиляються тіла, які рухаються по вертикалі? Усі тіла, які рухаються на горизонталі відхиляються праворуч, а вертикалі – ліворуч.
Навколо чого рухається Земля? Земля рухається не тільки навколо своєї осі, але й навколо Сонця.
Яку тінь можуть відкидати тільки кулясті тіла? Круглу тінь можуть відкидати тільки кулясті тіла.
Як називається шлях, по якому рухається Земля навколо Сонця? Шлях, по якому рухається Земля навколо Сонця називається орбітою.
Чи відкидає тінь наша Земля під час місячних затемнень? Земля відкидає тінь під час місячних затемнень.
Схожі презентації
Категорії