X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зміна пір року на землі

Завантажити презентацію

Зміна пір року на землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Календар. Зміна пір року на землі

Слайд 2

План: Зміна пір року на Землі Календарі Основні поняття Висновок

Слайд 3

Зміна пір року на Землі Вісь обертання Землі нахилена до площини орбіти під кутом 66,5˚, і це призводить до зміни пір року на Землі. Зараз такі дні, коли Сонце однаково освітлює дві півкулі Землі, настають тільки двічі на рік – весною 20-21 березня і восени 22-23 вересня, коли на всіх материках однакова тривалість дня – 12 годин. В інші місяці тривалість дня більша або менша за 12 годин і залежить від географічної широти місця спостереження.

Слайд 4

Поблизу полюсів Землі є області, де Сонце кілька місяців не заходить за горизонт – тоді влітку спостерігається полярний день. Узимку, навпаки,у полярних районах кілька місяців Сонце не сходить – настає полярна ніч. Границі цих областей називаються полярними колами. Найбільше сонячної енергії поверхня Землі отримує опівдні, коли настає верхня кульмінація Сонця, а найменше – вранці та ввечері.

Слайд 5

Слайд 6

Календар У сучасному календарі всіх європейських країн за основу береться 1 тропічний рік – період обертання Землі навколо Сонця відносно точки весняного рівнодення. Довгий час в Європі користувалися юліанським календарем, який був запроваджений ще Юлієм Цезарем, але мав багато неточностей. У наш час діє григоріанський календар, впроваджений в ужиток 4 жовтня 1582 року Папою Римським Григорієм XIII, і прийнятий у світі як міжнародний стандарт. Календар ділить час на календарні роки тривалістю 365 або 366 днів. Роки тривалістю 365 днів називають звичайними, а роки тривалістю 366 днів — високосними.

Слайд 7

Основні поняття Календар - система відліку днів і довших відрізків часу, що базується на 2 періодичних астрономічних явищах: циклі зміни пір року, пов'язаних із обертанням Землі навколо Сонця і зміні фаз Місяця. Тропічний рік ( 365 діб 5 год. 48 хв 46 с ) – період обертання Землі навколо Сонця відносно точки весняного рівнодення. Високосний рік має 366 діб. Цю додаткову добу вводять 29 лютого.

Слайд 8

Висновок Період обертання Землі навколо Сонця використовують при створенні календарів для відліку тривалих проміжків часу .В наш час діє григоріанський календар ,який має 365 діб. Вісь обертання Землі нахилена до площини орбіти під кутом, і це призводить до зміни пір року на Землі

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія