X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Телескопи

Завантажити презентацію

Телескопи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Заголовок Телескопи

Слайд 2

Телескоп - прилад, призначений для спостереження небесних світил

Слайд 3

Історія Роком винаходу телескопа, а вірніше зорової труби , вважають 1608, коли голландський майстер Іоанн Ліпперсгей продемонстрував свій винахід у Гаазі . Тим не менш у видачі патенту йому було відмовлено, в силу того, що й інші майстри, як Захар Янсен і Якоб Метіус , вже володіли примірниками підзорних труб, а останній невдовзі після Ліпперсгея подав у Генеральні штати (голландський парламент ) запит на патент . Пізніше дослідження показало, що, ймовірно, підзорні труби були відомі раніше, в «Додатках в Вітеллія», опублікованих в 1604 р. Кеплер розглянув хід променів в оптичній системі, з двоопуклою і двоввігнутою лінзами. Найперші креслення найпростішого лінзового телескопа (причому як однолінзового, так і двохлінзового) були виявлені ще в записах Леонардо да Вінчі датованих 1509-м роком.

Слайд 4

Історія Першим, хто направив зорову трубу в небо, перетворивши її в телескоп, і отримав нові наукові дані став Галілей . У 1609 він створив свою першу зорову трубу з триразовим збільшенням. У тому ж році він побудував телескоп з восьмиразовим збільшенням довжиною близько півметра. Пізніше ним було створено телескоп, який давав 32-кратне збільшення: довжина телескопа була близько метра, а діаметр об'єктиву - 4,5 см. Це був дуже недосконалий інструмент, тим не менше з його допомогою Галілей зробив ряд відкриттів.

Слайд 5

Типи телескопів за розташуванням: Наземні Орбітальні Підземні

Слайд 6

Типи телескопів за будовою: Оптичні телескопи Радіотелескопи Рентгенівські телескопи Гама-телескопи

Слайд 7

Оптичні телескопи це афокальна система (оптична сила дорівнює нулю), що складається з об’єктиву і окуляра. Телескоп збільшує видимий кутовий розмір і видиму яскравість  спостережуваних об'єктів.

Слайд 8

Радіотелескопи – вид телескопів, які складаються з антенної системи і радіоприймального пристрою — радіометра.

Слайд 9

Найвідоміші телескопии й обсерваторії у світі

Слайд 10

У липні 2007 р. розпочато роботу нового найбільшого наземного оптичного телескопа Gran Telescopio Canarias Має монолітнє дзеркало діаметром 10, 4 м. Збудовано його на території вже діючої обсерваторії на Канарських островах (Іспанія). Висота над рівнем моря – 2400 м

Слайд 11

Великий бінокулярний телескоп (LBT) Два дзеркала по 8,4 м. Задача: пошук екзопланет.

Слайд 12

Радіотелескоп Великий міліметровий телескоп ( Large Millimeter Telescope, LМT ) Збудовано у Мексиці на вершині згаслого вулкана Сєра Негра (висота 4500 м) Діаметр антени - 50 м і розрахована вона на реєстрацію радіохвиль довжиною 1-3 мм. Задача: дослідження ранніх етапів розвитку Всесвіту.

Слайд 13

Великий адронний колайдер ( Large Hadron Collider, LHC ) У Швейцарії закінчується його будівництво, яке входить до складу Європейської лабораторії фізики елементарних частинок. LHC, потужний прискорювач на зустрічних пучках елементарних частинок – протонів, розміщено у тунелі, що має форму кола довжиною 28 км.

Слайд 14

Космічний телескоп ім. Спітцера Від серпня 2003 р. на орбіті перебуває Космічний телескоп ім. Спітцера (спершу мав назву Космічний інфрачервоний телескоп (SIRTF)), який працює в інфрачервоному діапазоні й розрахований навивчення різноманітних обєктів Всесвіту.

Слайд 15

Galaxy Evolution Explorer (Galex) Ультрафіолетовий телескоп Galaxy Evolution Explorer (Galex) З квітня 2003 р. на орбіті працює. За допомогою Galex вивчають не лише старі обєкти Всесвіту.

Слайд 16

Космічний апарат Свіфт З листопада 2004 р. Працює на орбіті. Призначений для Дослідження гамма-спалахів.

Слайд 17

Космічний телескоп Габбл унікальна багатоцільова орбітальна обсерваторія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія