X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
телескопи

Завантажити презентацію

телескопи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Телескопи»

Слайд 2

Типи телескопів за розташуванням: Наземні Орбітальні Підземні (детектори космічних променів)

Слайд 3

Типи телескопів за будовою: Оптичні: -рефрактори(основна частина системи - лінза); -рефлектори(основна частина системи - дзеркало) Радіотелескопи (основна частина системи – антени)

Слайд 4

Наземні оптичні телескопи У липні 2007 р. розпочато роботу нового найбільшого наземного оптичного телескопа Gran Telescopio Canarias Має монолітнє дзеркало діаметром 10, 4 м. Збудовано його на території вже діючої обсерваторії на Канарських островах (Іспанія). Висота над рівнем моря – 2400 м

Слайд 5

Великий бінокулярний телескоп (LBT). Два дзеркала по 8,4 м. Задача: пошук екзопланет.

Слайд 6

Радіотелескоп Великий міліметровий телескоп (Large Millimeter Telescope, LМT) Збудовано у Мексиці на вершині згаслого вулкана Сєра Негра (висота 4500 м) Діаметр антени - 50 м і розрахована вона на реєстрацію радіохвиль довжиною 1-3 мм. Задача: дослідження ранніх етапів розвитку Всесвіту.

Слайд 7

Сучасні радіотелескопи З початку ХХІ ст. відбувається інтенсивний рзвиток електронної радіоінтерферометрії (e-VLBI) суть якої зводиться до роботи радіоінтерферометрів у квазі-реальному часі . Таку можливість надає оптоволоконне з’єднання радіотелескопів, за рахунок якого значно підвищено передачу даних. (Наприклад швидкість передачі даних в мережі e-MERLIN (Англія) складає 150 Гбіт/с) До роботи за принципом e-VLBI залучені також українські радіотелескопи в Євпаторії (на фото) та Симеїзі.

Слайд 8

Великий адронний коллайдер (Large Hadron Collider, LHC) У Швейцарії закінчується його будівництво, яке входить до складу Європейської лабораторії фізики елементарних частинок. LHC, потужний прискорювач на зустрічних пучках елементарних частинок – протонів, розміщено у тунелі, що має форму кола довжиною 28 км.

Слайд 9

Космічні телескопи та обсерваторії Від серпня 2003 р. на орбіті перебуває Космічний телескоп ім. Спітцера (спершу мав назву “Космічний інфрачервоний телескоп” (SIRTF)), який працює в інфрачервоному діапазоні й розрахований навивчення різноманітних об’єктів Всесвіту.

Слайд 10

Ультрафіолетовий телескоп Galaxy Evolution Explorer (Galex) З квітня 2003 р. працює на орбіті. За допомогою Galex вивчають не лише старі об’єкти Всесвіту.

Слайд 11

Космічний апарат “Свіфт” З листопада 2004 р. працює на орбіті. Призначений для Дослідження гамма-спалахів.

Слайд 12

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” NASA планує у 2013 р. вивести на орбіту Космічний телескоп “Джеймс Вебб” (JWST). Він має замінити телескоп ім. Габбла. Новий телескоп NASA матиме дзеркало діаметром 6,5 м, що майже у тричі перевищує розміри дзеркала Космічного телескопа ім. Габбла.

Слайд 13

Наземний, оптичний, гігантський телескоп “Магеллан” Об’єктив телескопа складуть з семи дзеркал діаметром 8,4 м кожне, що в еквіваленті відповідає монолітному дзеркалу діаметром 21 м. Роздільна здатність GMT буде на порядок вищою, ніж у Космічного телескопа ім. Габбла. Телескоп створюють на замовлення консорціуму американських університетів і планують ввести у дію в 2016 р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика