X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Що вам відомо про Космос?

Завантажити презентацію

Що вам відомо про Космос?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЩО ВАМ ВІДОМО ПРО КОСМОС? Підготувала вчитель фізики ШЗШ № Андрєєва С. Ю.

Слайд 2

Незкінченість Всесвіт Метагалактика Кульове скупчення Квазар Запитання 1 Сукупність усіх галактик разом з зорями называється...

Слайд 3

Всесвіт – весь матеріальний безмежний світ,що розвивається в часі. Вивчає Всесвіт і процеси, які в ньому відбуваються, наука астрономія. Сучасна наука малює таке уявлення про Всесвіт: Наша планета Земля належить до Сонячної системи, яка входить у склад Галактики. Астрономам відома велика кількість інших галактик, різних за розмірами. Більшість галактик об’єднуються у скупчення. Вчені вважають, що в середньому центри великих скупчень галактик рівномірно розподілені у просторі. У ядрах деяких галактик відбуваються потужні вибухи, причини яких ще не відомі. Більшість астрономів вважають, що Всесвіт, скоріше за все, безкінечний і має нескінченну кількість небесних тіл та їх систем.

Слайд 4

Запитання 2 За який час Земля здійснює один оберт навколо своєї осі? 12 годин 24 години 30 днів 12 місяців

Слайд 5

Наша Земля постійно обертається навколо своєї осі. Один такий оберт вона здійснює за 24 години – за цей час проходить одна земна доба. При оберті одна частина поверхні Землі схована від Сонця і знаходиться в тіні, а інша освітлена. Земля обертається навколо уявної лінії, яка проходить через Північний та Південний полюси. Ця лінія називається земною віссю. Крім того, Земля обертається навколо Сонця зі швидкістю 29,8 км на секунду. Один повний оберт ввона здійснює за 365 и 1/4 діб. У звичайному земному році нараховується 365 днів. Кожний четвертий рік ми складаємо чверті, що накоплються і добавляємо до року ще один день – 29 лютого. Такий рік, що складається з 366 днів, називається високосним.

Слайд 6

Запитання 3 Що можна зустріти в космосі? лілового эльфа білого карлика зеленого гнома

Слайд 7

Зірка народжується з холодної міжзоряної хмари пилу та газу з масою, що приблизно дорівнює масі нашого Сонця, а за розмірами досягає сучасної Сонячної системи. Поступово розміри зірки, що формується, зменшуються, а температура надр досягає 10 мільйонів градусів, і термоядерна реакція перетворення водню в гелій на декілька мільярдів років стає головним джерелом її енергії. В міру згоряння водню температура і тиск в надрах зірки збільшується і вона перетворюється в червоного гіганта. Витрачаючи енергію, червоний гігант за короткий термін витрачає залишки водню. Оболонка розсіюється в просторі, залишаючи невелике ядро. Так формується дуже щільна та гаряча зірка – білий карлик.

Слайд 8

Запитання 4 Відстань між зорями вимірюється в… кілометрах кроках роках літрах

Слайд 9

Відстані до зірок величезні і вимірювати їх кілометрами незручно, тому вчені ввели більшу одиницю виміру: світловий рік. Це така відстань, яку світло проходить за один рік. У скільки разів ця одиниця виміру більша, ніж кілометр? 300000 км/с потрібно помножити на число секунд в році. Отримуємо приблизно 10 трильйонів кілометрів. Отже, світловий рік більший за один кілометр в 10 трильйонів разівів (10 000 000 000 000)! Зірки можуть знаходитись від нас на відстанях, що дорівнюють десяткам, сотням, тисячам світлових років і більше.    

Слайд 10

Запитання5 Група зірок називається... компаундом колекцією сузір’ям колективом

Слайд 11

Всі зірки, що можна побачити неозброєним оком, нанесені на зіркові карти і зареєстровані в зіркових каталогах. Таким чином точно відомо, скільки зірок видно на небі. Зіркове небо поділено на окремі області, що називаються сузір’ями. В сузір’я об’єднуються групи зірок, до того ж ці групи утворюються довільно. У своїй фантазії прадавні спостерігачі знайшли спільне у розташуванні зірок та в образах тварин, предметів та різних істот. Древні греки пов’язали між собою ці фігури та ілюстрували небесними картинами свої релігіозні легенди та повір’я. У 1919 році Міжнародним астрономічним об’єднанням був остаточно затверджений список із 88 сузірь.    

Слайд 12

Ліра Великий Пес Велика Ведмедиця Південний Хрест Сиріус є однією із найяскравіших зірок на небі. У якому сузір’ї він знаходиться? Запитання 6 Система Сіріуса в рентгенівських променях

Слайд 13

Стародавня шумерська назва Сиріуса – "собака Сонця". В Єгипті його називали «захоплюючою» зіркою; ввона була зіркою богині Ізіди, її ранковий схід віщував розлив Ниву. Араби назвали Сиріуса ім’ям, що означало «найяскравіша зірка того, хто перетнув Чумацький Шлях». Греки називали Сіріус просто «собакою», а римляни – «собачкою» (Canicula, звідси літній період відпочинуку – канікули). Великий Пес – дуже давнє сузір’я, що розташоване на південному сході ввід Оріону. Має 148 зірок, видних неозброєним оком. В цьому сузір’ї знаходиться найяскравіша зірка неба – Сиріус.

Слайд 14

Орионов поясок – Три звезды наискосок як влево ты пойдешь, Чудо – СИРИУС найдешь! Он прекрасен, несомненно! щоби сей алмаз бесценный Злой воришка не унес, Сторож тут – огромный пёс! Пёс поменьше – чуть повыше В караул небесный вышел.

Слайд 15

Космічний корабель Комета Супутник Астероїд Планета Мале небесне тіло, яке обертається навколо більшого і утримується на орбіті силою його тяжіння називається… Запитання 7

Слайд 16

В астрономії супутником називається тіло, яке обертається навколо великого за розмірами тіла і утримується силою його тяжіння. Місяць – супутник Землі. Земля – супутник Сонця. Штучні супутники – це створені людиною космічні апарати, що обертаються навколо Землі або іншої планети. Їх запускають із різноманітними цілями: для наукових досліджень, для вивчення погоди, для зв’язку.

Слайд 17

Які в космосі бувають діри? Чорні Червоні Блакитні Білі Запитання 8

Слайд 18

Зірки, що мають масу більшу за Сонце у 5 і більше разівів, необмежено стискаються і перетворюються у чорну діру. Маса зірки залишається тією самою, а радіус різко зменшується. Коли «чорні діри» вибухають, вони перетворюються у білі діри. Можливість існування чорних дір довів великий вчений Альберт Ейнштейн у загальній теорії відносності.

Слайд 19

Де знаходиться Море Дощів? На Марсі На Землі На Сонці На Місяці Запитання 9

Слайд 20

Поверхня Місяця була вперше описана видатним польським астрономом Яном Гевелієм (1611-1687). Він склав перші детальні карти місячного рельєфу і надрукував їх в публікації «Селенографія, чи Опис Місяця». У 1651 році італійський астроном Дж. Річчолі також опублікував карту Місяця, складену разом з італійським фізиком Ф. Грімальді. Саме на цій карті вперше обширні низовини були названі морями, назви яких збереглись до нашого часу: Море Спокою, Море Ясності, Море Кризисів, чи Небезпек, Море Дощів, Море Хмар та інші. Їх разміри від 200 до 1100 км в діаметрі. Найбільша низовина, довжиною більше 2000 км, названа Океаном Бурь.

Слайд 21

Яка із планет Сонячної системи має два супутника, назви яких переводяться як «Жах" та "Страх"? Юпітер Венера Марс Уран Запитання 10

Слайд 22

Наявність двох супутників у Марса більше ніж за 150 років до їх офіційного відкриття випадково «передбачив» Дж. Свіфт в одній зі своїх книг про Гулівера. Фобос (страх) і Деймос (жах) були відкриті в 1877 році. Їх видно лише в сильні телескопи. Супутники Марса являють собою невеликого розміру безформні глиби, схожі на астероїди, поверхня яких покрита кратерами. Як показали фотознімки, вся поверхня Фобоса вкрита схожими на жолоб рівчаками. Вони утворились при ударі астероїда, в результаті чого на поверхні Фобоса з’явився кратер Стікні.

Слайд 23

Яка планета сонячної системи є найбільшою? Сатурн Нептун Юпітер Уран Запитання 11

Слайд 24

Юпітер — найбільша планета сонячної системи. його екваторіальний радіус дорівнює 71,4 тис. км, що у 11,2 разів перевищує радіус Землі. Маса Юпітера більше ніж в 2 рази перевищує сумарну масу всіх інших планет сонячної системи, в 318 разів — масу Землі и всього в 1000 разів менше маси Сонця. Як би Юпітер був приблизно в 70 разів масивніше, він міг би стати зіркою. Щільність Юпітера приблизно рівна щільності Сонця та значно поступається щільності Землі. Гігантська планета складається з газу і не має звичної для нас твердої поверхні.

Слайд 25

На карті цієї планети тільки жіночі імена. Тут навіть є каньйон Баби-яги! Меркурій Венера Нептун Земля Запитання 12

Слайд 26

На карті Венери – лише жіночі імена. Так вирішив Міжнародний астрономічний союз, оскільки Венера – єдина із планет, сама названа жіночим ім’ям. Назви для деталей рельєфу Венери беруться із міфології різних народів світу. Навколо північного полюсу простягаються рівнина Лоухи – хазяйки Півночі у карельських та фінських міфах – і рівнина Снігурочки. В іншій частині планети поруч з вінцем Нефертіті знаходиться кратер Потаніна, який носить ім’я російської дослідниці Центральної Азії, а поряд з ним – кратер Войніч, названий в честь англійської письменниці... Тут зустрічаються імена з міфів 195 різноманітних національностей та етнічних груп зі всіх континентів світу. При цьому назви із міфів різних народів розташовуються по планеті довільно, уникаючи утворення «національних районів».

Слайд 27

Запитання 13 На цій планеті кратери названі іменами діячів культури. Місяць Марс Сатурн Меркурій

Слайд 28

Найближча до Сонця планета  – Меркурій – менша Землі в об’ємі в 15 разів. Вона знаходиться ближче до Сонця, ніж Земля, майже в три рази. За рішенням Міжнародного астрономічного союзу, кратери на Меркурію називають в честь діячів культури: письменників, поетів, художників, скульпторів, композиторів. Так, найбільші кратери діаметром від 300 до 600 км отримали імена Бетховена, Толстого, Достоєвського, Шекспіра. Мессенджер приближается к Меркурию (2008 год) Є і виключення з цього правила: один кратер діаметром 60 км названий в честь астронома Койпера, а другий, діаметром 1,5 км, поблизу екватора, прийнятий за основу для відліку довготи, носит назву Хун Каль, що на мові древніх майя означає "двацять". Через цей кратер домовились проводити мередіан з довготою 20°. Також на Меркурії є дві рівнини, названі по їх розташуванню: Північна рівнина та рівнина Спеки.

Слайд 29

Меркурій Уран Нептун Плутон Юпітер Назвіть найбільш віддалену від Сонця планету В Сонячній системі. Запитання 14

Слайд 30

Плутон і три його відомі місяці Плутон і Харон – два яскравих об’єкта в центрі, правіше – яскраві точки – Нікта и Гідра Знято телескопом Хаббл в 2006 році Плутон (відкритий у 1930 році) – вважається дев’ятою планетою від Сонця. Проте, на початку 21 століття було доведено, що раніше астрономи сильно завищували розміри планети, і в 2006 році Плутон був переведений в статус карликових планет. В наш час він – друга за розмірами карликова планета сонячної системи (перша – Эріда) і десяте за величиною небесне тіло, що обертається навколо Сонця і напряму спостерігається.

Слайд 31

Середня відстань між Нептуном і Сонцем − 4,55 мільярда км (біля 30,1 середніх відстаней між Сонцем і Землею), і повний оберт навколо Сонця у нього займає 164,79 років. 12 липня 2011 року Нептун завершить свій повний оберт з моменту відкриття в 1846 році. В атмосфері Нептуна вирують найбільші вітри серед інших планет Сонячної системи, за деякими данними до 2100 км/год. Температура Нептуна в верхніх шарах атмосфери близька до −218 °C, ця планета найхолодніша у Сонячній системі із-за великої відстані, відділяючої її від Сонця. В центрі Нептуна температура складає приблизно 7000 °C, що дорівнює температурі на поверхні Сонця і приблизно - внутрішній температурі більшості відомих планет.

Слайд 32

Розміром Віддаленістю Температурою Наявністю планет Наявністю гелія Чим визначається колір зірки? Запитання 15

Слайд 33

Довгий час думали, що зірки світяться по-різному тому, що розміщені від нас на різних відстанях і чим більша відстань до зірки, тим менша її яскравість. Проте, було встановлено, що навіть якби зірки знаходились на рівних відстанях від Землі, то мали б різний видимий блиск. Видимий блиск зірки залежить не тільки від відстані, а і від температури зірки, розмірів її поверхні. Якщо Сонце та інші зірки розмістити на однакову відстань від нас, виявилось би, що наше Сонце далеко не сама яскрава зірка. Порівняльні розміри Сонця, гігантів і карликів

Слайд 34

2 кільця 5 кілець 7 кілець 10 кілець 1000 кілець Скільки кілець у Сатурна? Запитання 16

Слайд 35

Кільця Сатурна – система плоских концентричних утворень з льоду та пилу, розташованих у екваторіальній площині Сатурна. В невеликий телескоп видно два кільця, розділених темною щілиною. Насправді кілець сім. Всі вони обертаються навколо планети. Вчені шляхом розрахунків довели, що кільця не суцільні, а складаються із великої кількості окремих частинок, що мають структуру метеоритів, розмірами від декількох сантиметрів до одного-двох метрів, а також пилу. Через кожні 14,7 років кільця бувають повернуті до Землі ребром, тому в телескоп їх не видно: тільки їх тіло вузькою смугою перекреслює диск Сатурна.

Слайд 36

Запитання 17 Як називається найдавніший астрономічний пристрій? Астрономічний посох Гномон Секстант Астролябія

Слайд 37

Гномон –найдавніший пристрій для визначення часу Древні астрономи застосовували гномон для визначення висоти Сонця над горизонтом. Тінь від сонячного гномона скорочується, коли Сонце піднімається, і становиться довшою, коли Сонце опускається. При цьому ще й повертається. За допомогою цього найпростішого пристрою можна було відмічати дні сонцестояння, а відповідно і фіксувати тривалість року. Чим гномон вище, тим довша тінь, яку він створює, тим точніше виміри.

Слайд 38

Улугбек Т. Браге Г. Галілей Дж. Бруно Запитання 18 Хто винайшов перший оптичний телескоп?

Слайд 39

Великий італієць Галілео Галілей (1564-1642) досяг дивовижних успіхів у вивчені небесних тіл. В 1609 році Галілей дізнався, що в Голандії з’явився пристрій-дальнобачець (так перекладається з грецького слово «телескоп»). Основа цього пристрою – комбінація оптичних стекол. Галілей зібрав декілька телескопів, кожний наступний мав все краще збільшення, і як перший пристрій збільшував всього в 3,5 разів, то найкращий з галілеївських телескопів давав збільшення в 33 рази.

Слайд 40

Піфагор Птолемей Кеплер Аристотель Запитання 19 Цей вчений запропонував свою модель будови Всесвіту із Землею в центрі.

Слайд 41

Одним з перших видатних представників древніх наук був Аристотель з грецького міста Стагіри, наставник і друг знаменитого полководця Олександра Македонського. На протязі майже двох тисячоліть Аристотель вважався найвизначнішим авторитетом у любій науці. Його трактати про логіку та філософію до цих пір не втратили свого значення.

Слайд 42

Аристотель одним з перших придумав власну систему світу. В центрі Всесвіту Аристотель розташував нерухому кулеподібну Землю. Навколо Землі обертаються тверді прозорі сфери, до яких прикріплені Місяць, Меркурій, Венера, Сонце, Марс, Юпітер і Сатурн. На восьмій сфері він розмістив всі зірки, а на дев’ятій сфері був свого роду небесний двигун, який і обертав всі інші сфери. Система Аристотеля називається геоцентричною (от «геос» – земля). Вчений викреслив із світобудови богів, за це на нього розгнівались жерці й вигнали з рідного міста Стагіри.

Слайд 43

Платон Г. Галілей Дж. Бруно М. В. Ломоносов Н. Коперник Хто першим здогадався, що поверхня Сонця являє собою киплячу вогненну масу? Запитання 20

Слайд 44

Михайло Васильович Ломоносов – великий російський вчений-энциклопедист. У 1762 році Ломоносов створив телескоп-рефлектор з похилим дзеркалом, що дав яскраве зображення об’єкту. Проводячи астрономічні спостереження, він виявив, що Венера схожа із Землею, вона має атмосферу, але більш густу, ніж земна. Ломоносов цікавився природою комет, планет та інших небесних тіл. Он розв’язував задачу про "силу видимого блиску зірок", розробив для вирішення цього питання спеціальний прилад. Ломоносов стверджував, що Всесвіт безкінечеий, що, як наша Земля, так і всі існуючі в природі планети неперервно змінюється і розвивається.

Слайд 45

14 млн. градусів 1 млн. градусів 550 тис. градусів 5500 градусів 1200 градусів Сонце – это величезна газова куля. До якої температури розжарена його поверхність? Запитання 21

Слайд 46

Сонце має бути неймовірно гарячим, адже ми навіть на відстані в півтораста мільйонів кілометрів так сильно відчуваємо його тепло. Різними способами було з’ясовано, що навіть на його поверхні, Сонце нагріто до 6000°C. Ця температура приблизно втричі вище, ніж в доменній печі, з якої метал витікає вогненною розплавленою рікою. У своїх надрах, на дуже великих глибинах, Сонце ще в тисячі разів гарячіше. Вважають, що температура тут досягає двох десятків мільйонів градусів. Ще відносно недавно Сонце вважали вогненно-рідким, як би морем розплавленого металу. Але зараз, коли температура Сонця відома, не можна уявити собі стан Сонця інакше, ніж газоподібним. При температурі в 6000°C жодна речовина не може перебувати в твердому або рідкому стані.

Слайд 47

Архімед Клавдій Птолемей Ніколай Коперник Ісак Ньютон Іоган Кеплер Хто з учених довів, що всі планети обертаються навколо Сонця? Запитання 22

Слайд 48

Помилкове уявлення про рух небесних тіл існувало кілька століть, поки в XVI столітті великий польський астроном Николай Коперник не запропонував свою систему світу, названу геліоцентричною. Коперник першим дав правильний план будови сонячної системи, по якому стверджувалось, що в центрі світу знаходится Сонце, а Земля разом з іншими планетами рухаєтся навколо нього. Теорію Коперника підтримувало й розвивало багато вчених: І. Кеплер, І. Ньютон. В Росії вчення Коперника підтримував М. В. Ломоносов. У одному зі своїх віршів він писав: – что в том Коперник прав, Я правду докажу, на Солнце не бивав. Кто видел простака из поваров такого, Который би вертел очаг вокруг жаркого?

Слайд 49

Геліоцентрична система світу за Коперником У центрі системи світу знаходиться Сонце, навколо якого обертаються по круговим орбітам шість планет Сонячної системи.

Слайд 50

7,1 км на секунду 7,9 км на секунду 9,4 км на секунду 10,5 км на секунду 11,2 км на секунду Яка швидкість необхідна штучному тілу, щоб вийти на навколоземну кругову орбіту? Запитання 23

Слайд 51

Для того, щоб вийти на орбіту, тіло повинно досягнути певної швидкості. Космічні швидкості для Землі: Перша космічна швидкість – 7,9 км/с Друга космічна швидкість – 11,168 км/с. Першим, хто зрозумів, що для досягнення таких швидкостей при використанні будь-якого хімічного палива потрібна багатоступінчаста ракета, був К. Э. Ціолковський.

Слайд 52

Сила тяжіння Перегрузка Космічний політ Невагомість Втрата ваги тілами під час космічного польоту називається... Запитання 24

Слайд 53

Невагомістю називається стан, при якому діючі на тіло гравітаціЙні сили не викликають взаємного тиску його частин одна на одну.  Стан невагомості наступає при умовах, коли дія гравитації не компенсується силою, названою в класичній фізиці “реакцією опори”. Легше всього цей стан ілюструється ситуацією, виникаючою в падаючому ліфті. Його пасажири знаходяться у вільному падінні точно так , як і сам ліфт. Тому вони не тиснуть на підлогу ліфту і можуть вільно літати всередині його аж до досягнення ними дна шахти ліфта. Запущений на орбіту навколо Землі, космічний апарат постійно знаходиться в стані падіння на неї, отже присутня повна аналогія з падаючим ліфтом. Але, падаючи на Землю, космічний апарат постійно “промахується” і, не досягаючи її поверхні, рухається по орбіті навколо неї. 

Слайд 54

Н. Е. Жуковський Ф. А. Цандер К. Э. Ціолковський Я. И. Перельман С. П. Корольов Кого з основоположників космвонавтики назвали "Калужським мрійником"? Запитання 25

Слайд 55

Рівно за сто років до того, як над Землею з’явився первший штучний супутник, у вересні 1857 року народився Констянтин Эдуардович Ціолковський. Працюючи вчителем провінційної школи, у вільний час він читав, думав, вираховував, фантазував, мріяв про підкорення людиною космосу. Подумки він дивився крізь ціле століття й бачив багатоступінчаті ракети, автоматичне управління космічними кораблями, Сонячну систему, орієнтацію міжпланетного корабля в космічному просторі. Ціолковський висловив судження про мислячих істот в інших світах, висунув багато цікавих ідей. Роботами скромного вчителя з Калуги цікавились вчені всього світу, а його учні й послідовники створили перші у світі космічні кораблі. Ціолковський вперше дав опис рідинної ракети, в якій паливом є рідкий гідроген, а окисником – рідкий оксиген. Памятник К. Е. Ціолковському в Боровську (Калужська область)

Слайд 56

В 1954 році В 1957 році В 1959 році В 1961 році В якому році в навколоземному космічному просторі з’явилось перше штучне тіло, створене землянами? Запитання 26

Слайд 57

4 жовтня 1957 року вважається початком космічної ери. В цей день був зроблений запуск першого космічного апарату штучного супутника Землі. його вивела на орбіту ракета-носій, котра, розвиваючи швидкість 8 км/с, злетіла вертикально. Пролетівши 200 км, ракета поступово прийняла горизонтальний напрям, лягла на курс і відправила в путь блискучу кулю з алюмінієвих сплавів діаметром 58 см, масою 84 кг, з чотирма двохметровими вусами-антенами. На Землі приймали радіосигнали з космосу, розшифровували їх.

Слайд 58

К. Э. Ціолковский Н. И. Кибальчич С. П. Корольов Н. А. Ринін Вкажіть російського (радянського) вченого – Головного конструктора космічних апаратів з пілотуванням. Запитання 27

Слайд 59

Щоб розрахунки і формули матеріалізувались в космічні апарати, щоб людина змогла дійсно відірватися від Землі та вийти в космічний простір, потрібен генеральний конструктор космічних кораблів, людина незвичайної энергії, творчого й організаційного таланту, координуючий роботу великих колективів, що створюють ракетно-космічні системи. Таким конструктором був Сергій Павлович Корольов (1906-1966). З його іменем пов’язані всі наші досягнення в завоюванні космосу: перший космічний супутник, ракета, що доставила вимпел на Місяць, автоматична станція, що сфотографувала її протилежну сторону, космічні кораблі з пілотуванням. Корольов проводжав у політ кожного космвонавта й давав поради під час польоту, блискавично прймаючи єдино правильне рішення в за будь-яких обставин. С. П. Корольов є творцем радянської ракетно-космічної техніки, що забезпечила стратегічний паритет і зробила СРСР передовою ракетно-космічною державою.

Слайд 60

12 квітня 1957 року 3 листопада 1957 року 19 серпня 1960 року 9 березня 1961 року Першими в космос літали тварини. Вкажіть дату першого польоту собак на кораблях-супутниках. Запитання 28

Слайд 61

Памятник собаці Лайці, Що здійснила політ в космос на супутнику 3 листопада 1957 року Серед піддослідних тварин зустрічаються свої герої. У серпні 1960 року на другому радянському космічному кораблі-супутнику відправились у політ собаки-пасажири Білка та Стрілка, котрі перед цим пройшли довготривалі тренування. Собаки привчалися до життя в невеликому контейнері з обмеженими рухами. Вони носили на собі фіксуючий одяг, контрольні медичні датчики, та свій власний портативний туалет. Їх привчали живитися по командам спеціально приготованими сумішами. Після 18 витків на орбіті навколо планети корабль був переведений на траекторію спуску на поверхність Землі, а його пасажири з висоти 7-8 тисяч кілометрів благополучно катапультували. Обидві собаки почували себя добре й надалі продовжували трудитися на благо космічної медицини.

Слайд 62

12 серпня 1961 р. 12 травня 1961 р. 12 квітня 1961 р. 23 квітня 1967 р. 12 жовтня 1969 р. Вкажіть дату першого польту людини навколо Землі Запитання 29

Слайд 63

Запуск першого в світі штучного супутника Землі стало початком космічної ери, а 12 квітня 1961 року з космодрому Байконур піднявся в небо космічний корабель "Восток" з людиною на борту.

Слайд 64

12 хвилин 47 хвилин 89 хвилин 108 хвилин 180 хвилин Запитання 30 Як довго продовжувався перший в історії людства орбітальний космічний політ?

Слайд 65

Юрій Олексійович Гагарин, що відкрив дорогу в космос, облетів земну кулю за 108 хвилин і здійснив приземлення в західному районі.

Слайд 66

Олексій Леонов Герман Тітов Володимир Комаров Анатолій Соловйов Муса Манаров Запитання 31 Хто був другим радянським льотчиком-космвонавтом, що побував у космосі?

Слайд 67

Разом з Юрієм Гагариним освоював корабель "Восток" і 12 квітня 1961 року був готовий летіти в космос дублер Герман Степанович Тітов. Обидва космвонавти вийшли на космодром у скафандрах, повністю готові до старту. Тільки післе гагаринського "К старту готов!" Тітов зняв шолом і претворився на глядача. 6 серпня 1961 року з космодрому Байконур стартував корабель «Восток-2». Його політ тривав більше доби. 17 разів облетів він навколо Землі, а на його борту 34 рази змінились день і ніч. Герман Тітов робив записи спостережень, вів кінозйомку.

Слайд 68

Уолтер Ширра Олексій Леонов Володимир Комаров Джон Янг Запитання 32 Вкажіть льотчика-космвонавта, який 18 березня 1965 року вперше здійснив вихід у відкритий космос.

Слайд 69

18 березня 1965 року почався політ корабля «Восход-2», командиром якого був льотчик-космвонавт П. И. Бєляєв, а другим пілотом льотчик-космвонавт А. А. Леонов. З борту корабля велась телевізійна передача про перший вихід людини у відкритий космос, був знятий фільм під назвою “У скафандрі над планетою". Через люк шлюзового пристрою Олексій Леонов, вдягнений у м'який захисний скафандр, вийшов із корабля. За бортом він провів 12 хвилин. Ці 12 хвилин показали, що в космосі можна працювати. Над Землею на висоті майже 500 кілометрів, зі швидкістю 28000 км/год і відкритому космічному просторі летіла людина, яка на 10 хвилин стала супутником Землі.

Слайд 70

1967 1968 1969 1970 1971 Запитання 33 В якому році американські астронавти вперше ступили на поверхню Місяця?

Слайд 71

Перший політ на Місяць був здійснений американськими астрвонавтами Н. Армстронгом, М. Коллінзом та Е. Олдрином 16 липня 1969 року на кораблі "Аполон-11". Командир корабля Н. Армстронг разом з Е. Олдрином, пілотом місячної кабіни, відокремились від основного блоку й сіли в південно-західній частині Моря Спокою. Тим часом пілот основного блоку М. Коллінз знаходився на кораблі "Аполон", який на час став штучним супутником Місяця. Вихід Н. Армстронга і Е. Олдріна на поверхню Місяця здійснився 21 червня 1969 року. Астрвонавти знаходились на ній більше двох годин. Вони зібрали зразки місячного грунту (біля 400 кг), встановили сейсмометр, обстежили місцевість навколо місячної кабіни, спостерігали з Місяця зоряне небо, Сонце.

Слайд 72

N – кількість набраних балів

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія