X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Космос

Завантажити презентацію

Космос

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Океан бездонний, океан безкрайній, Безповітряний, темний і надзвичайний, У ньому живуть Всесвіти, зірки і комети, Є і жилі, може бути, планети…. Космос

Слайд 2

1.Зупинка «Сонце» -Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Так далеко, що до Землі доходить тільки частина його тепла. Сонце — потужне джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль.

Слайд 3

Це випромінювання сильно впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває їх, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло, необхідні для життя на Землі. Водночас Сонце — найближча до нас зоря, в якої, на відміну від усіх інших зірок, можна спостерігати диск, і за допомогою телескопа вивчати на ньому дрібні деталі, розміром до кількох сотень кілометрів.

Слайд 4

Навколо нашої зірки – Сонця – обертаються планети, і разом із ним вони утворюють Сонячну систему.

Слайд 5

2.Зупинка « Планети» 1) Меркурій — найближча до Сонця планета. Меркурій належить до земного типу планет. Після позбавлення Плутона статусу планети, Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи. Меркурій найшвидше обертається навколо Сонця, тому і зветься ім’ям крилатого бога, що дуже швидко пересувається за допомогою крилатих сандалій.

Слайд 6

2) Венера – планета земного типу. Венера — третій за яскравістю об'єкт на небі. Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів. Венера – найяскравіша й найспекотніша планета, та названа іменем римської богині кохання за свій яскравий блиск.

Слайд 7

3) Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної групи. Земля має супутник — Місяць.

Слайд 8

4) Марс - планета земного типу з розрідженою атмосферою. Через криваво-червоний колір його іноді називають Червоною планетою. Марс довго асоціювали з війною і кровопролиттям, і тому його назвали на честь римського бога війни. У планети є два супутники, Фобос ( грец. «Страх») і Деймос («Жах»).

Слайд 9

5) Юпітер - п'ята і найбільша планета. Класифікується як газовий гігант. Планета була відома людям з глибокої давнини. Юпітер має щонайменше 66 супутників, найбільші з яких — Іо, Європа, Ганімед і Каллісто. Юпітер – найбільша планета сонячної системи – король планет, тому її названо на честь головного бога всіх римських богів.

Слайд 10

6) Сатурн — шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі, складається переважно з рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери. Відомо про існування 62 природних супутників Сатурна, найбільший з яких — Титан. Сатурн має помітну систему кілець, що складаються здебільшого з частинок криги, меншої кількості важких елементів і пилу.

Слайд 11

7) Уран — сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів. Третя за діаметром та четверта за масою планета Сонячної системи. Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та піднебесного простору. Уран був батьком Сатурна.

Слайд 12

8) Нептун — восьма за віддаленістю від Сонця, четверта за розміром і третя за масою планета Сонячної системи, що належить до планет-гігантів. Його астрономічний символ — стилізована версія тризубця Нептуна. Має супутник Тритон, та ще 12 супутників.

Слайд 13

3.Зупинка «Зорі» Зорі — велетенські розжарені, самосвітні небесні тіла, у надрах яких ефективно відбуваються термоядерні реакції. Сонце — одна із зір, середня за своїми розмірами та світністю. Зорі поряд з іншими небесними тілами вивчає наука астрономія. Моделювання фізичних процесів, що відбуваються в зірках входить до кола зацікавлень астрофізики. Неозброєним оком на небі видно близько 6000 зір.

Слайд 14

4.Зупинка «Фізкультхвилинка» Трава - низенька-низенька, Дерева - високі-високі. Вітер дерева колише, гойдає То вправо, то вліво хитає, То вперед, то назад, То вниз пригинає. Птахи летять, відлітають, А учні тихенько за парти сідають

Слайд 15

5.Зупинка « Гра вгадай анаграми» 1) Е П Т І Р Ю 5 2 4 3 6 1 2) Р Е І Й М У К Р 3 2 7 8 1 5 4 6 3) Н У Р А 4 1 2 3 4) Е З М Я Л 2 1 3 5 4

Слайд 16

5) Т С А Р У Н 3 1 2 4 5 6 6) Е Е Н В А Р 2 4 3 1 6 5 7) Е Т Н П У Н 2 4 6 3 5 1 8) С А Р М 4 2 3 1

Слайд 17

1. Найперший у космосі Летів з величезною швидкістю Відважний російський хлопець, Наш космонавт ... 6. Зупинка «Веселі загадки» (Ю. Гагарін)

Слайд 18

2. На кораблі повітряному, Космічному, слухняного, Ми, обганяючи вітер, Мчимо на ... (ракеті)

Слайд 19

3. Є спеціальна труба, У ній Всесвіт помітен, Бачать зірок калейдоскоп Астрономи в ... (телескоп)

Слайд 20

4. Блискаючи величезним хвостом в темряві, Мчить серед яскравих зірок у пустоті. Вона не зірка, не планета, Загадка Всесвіту - ... (комета)

Слайд 21

5. Спеціальний космічний є апарат, Сигнали на Землю він шле всім підряд. Як самотній таємничий подорожній, Летить по орбіті штучний ... (супутник)

Слайд 22

6. Висвітлює вночі шлях, Зіркам не дає заснути. Нехай всі сплять, йому не до сну, У небі світить нам ... (Місяць)

Слайд 23

7. Планета блакитна, Кохана, рідна, Вона твоя, вона моя, А називається ... (Земля)

Слайд 24

Підсумок заняття - Скільки всього планет? - Що таке сонце? - Що таке зорі? - Які планети ви запам’ятали? - Чи знаєте ви хто такий космонавт? - Скільки зірок у небі?

Слайд 25

Дякую за увагу До побачення!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія