X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Планети-гіганти"

Завантажити презентацію

"Планети-гіганти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Планети-гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та їхні супутники, Плутон та його супутник Харон Підготувала: учениця 11-М класу Грідіна Вікторія Перевірив: вчитель астрономії Єфімушкін Георгій Олександрович

Слайд 2

Зміст: Планети-гіганти Юпітер та його супутники Сатурн та його супутники Уран та його супутники Нептун та його супутники Плутон та його супутник Харон Список використаної літератури Перевір себе

Слайд 3

Планети-гіганти - чотири планети Сонячної системи: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун; розташовані за межами кільця малих планет. Ці планети, мають ряд схожих фізичних характеристик, також їх називають зовнішніми планетами.

Слайд 4

Юпітер Юпітер - за розташуванням п'ята від Сонця і найбільша планета Сонячної системи. Юпітер виглядає як золотий диск, ледь сплюснутий перпендикулярно до полюсів.

Слайд 5

Ця планета знаходиться від Сонця в 5,2 рази далі, ніж Земля, і витрачає на один оберт по орбіті майже 12 років. Екваторіальний діаметр Юпітера 142 600 км (у 11 разів більший за діаметр Землі). Період обертання Юпітера навколо осі в екваторіальній області складає 9 годин 50 хв.

Слайд 6

Планету огортає шар хмар, але всі деталі на поверхні Юпітера постійно змінюють свій вигляд, тому що в цьому шарі відбуваються бурхливі пересування, пов'язані з перенесенням великої кількості енергії. Хмари Юпітера складаються з кристаликів і крапельок аміаку.

Слайд 7

Юпітер має 15 супутників. Перші 4 супутники відкриті ще Галілеєм (Іо, Європа, Ганімед, Каллісто). Вони рухаються майже в площині екватора планети. За розмірами Іо і Європу можна порівняти з Місяцем, а Ганімед і Каллісто - більші за Меркурій, але за масою значно йому поступаються.

Слайд 8

Сатурн Сатурн - друга за величиною планета в Сонячній системі. Подібно до Юпітера, він обертається навколо своєї осі дуже швидко (із періодом обертання близько 10 годин) і тому помітно сплюснутий.

Слайд 9

Сатурн оточений кільцями (завтовшки близько 3 км), які добре видно в телескоп у вигляді "вушок" з обох боків диска планети. Вони були помічені ще в 1610 р. Галілеєм. Площина кілець практично збігається з площиною екватора планети і має постійний нахил до площини орбіти, що дорівнює приблизно 27°.

Слайд 10

У Сатурна відомо 17 супутників. Найбільший супутник - Титан, він також один із найбільших за розмірами й масою супутників у Сонячній системі. Супутник Янус - найближчий до Сатурна, розташований майже впритул до планети. Один із супутників - Феба - рухається по орбіті у зворотному напрямку.

Слайд 11

Уран Уран - за розташуванням сьома від Сонця планета, за діаметром (із радіусом 25 650 км) майже вчетверо більша за Землю. Дуже віддалений від Сонця й освітлений порівняно слабко.

Слайд 12

Уран дотепер погано вивчений, тому що розглянути його вкрай складно через малі кутові розміри в полі зору телескопа. З цієї ж причини неможливо вивчити і закономірності обертання планети. Очевидно, Уран обертається навколо своєї осі, ніби лежачи на боці.

Слайд 13

Уран має 6 супутників, що обертаються по орбітах, площини яких практично збігаються між собою. Уся система загалом відрізняється незвичайним нахилом - її площина майже перпендикулярна до середньої площини всіх планетних орбіт.

Слайд 14

Нептун Нептун - восьма за рахунком планета Сонячної системи і близький аналог Урана, що має ледь більшу масу і трохи менший радіус. Середня віддаленість Нептуна від Сонця - 4,5 млрд. км, період обертання по орбіті - 164 роки і 288 днів.

Слайд 15

Екваторіальний діаметр Нептуна складає 50 200 км. Характеристики Нептуна типові для планет-гігантів, які складаються в основному з водню й гелію з домішкою сполук інших хімічних елементів. Нептун має важке ядро, що містить силікати, метали й інші елементи, що входять до складу земної групи.

Слайд 16

Нептун має всього два супутники. Перший - Тритон - за розмірами й масою більший за Місяць, має зворотній напрямок орбітального руху. Другий супутник - Нереїда - на відміну від першого, дуже невеликий, має сильно витягнуту орбіту. Тритон Нереїда

Слайд 17

Плутон Плутон - дев'ята планета Сонячної системи, найбільш віддалена від Сонця. Плутон робить оберт по орбіті дуже повільно - за 247,7 років. Діаметр Плутона приблизно 3 тис. км.

Слайд 18

Спутник Плтона – Харон. Харон був відкритий в 1978 році. Його діаметр становить близько 1200 км, що лише в два рази менше діаметра Плутона. Плутон і Харон обертаються синхронно, тобто завжди повернені один до одного однією стороною.

Слайд 19

Згідно з проектом Резолюції 5 XXVI Генеральної асамблеї МАС (2006) Харону передбачалося надати статус планети. У примітках до проекту резолюції вказувалося, що в такому разі Плутон-Харон буде вважатися подвійною планетою.

Слайд 20

Список використаної літератури: http://school.xvatit.com http://otherreferats.allbest.ru http://www.br.com.ua http://uk.wikipedia.org http://osvita.ua Перевір себе!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія