X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Нептун і його су путники

Завантажити презентацію

Нептун і його су путники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

ПЛАН. 1. Група до якої належить планета. 2. Розміри планети. 3. Відстань від Сонця. 4. Періоди обертання. 5. Характеристика атмосфери. 6. Температура. 7. Число та характеристика супутників.

Слайд 3

Група до якої належить планета Планети поділяються на дві групи, що відрізняються масою, хімічним складом (це виявляється в розходженнях їхньої густини), швидкістю обертання і кількості супутників. Чотири планети, найближчі до Сонця, планети земної групи, порівняно невеликі, складаються здебільшого із щільної кам'янистої речовини і металів. Планети-гіганти — Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун — набагато масивніші, складаються здебільшого з легких речовин і тому, незважаючи на величезний тиск у їхніх надрах, мають малу густину. У Юпітера і Сатурна основну частку їхньої маси складають водень і гелій. Вони містять також до 20% кам'янистих речовин і легких сполук кисню, вуглецю й азоту, що за низьких температур конденсуються на лід. В Урана й Нептуна лід і кам'янисті речовини складають більшу частину їхнього складу.

Слайд 4

Розміри планети Екваторіальний радіус планети 24750 км. , що майже в чотири рази переверщує радіус Землі, притім власне обертання настільки швидке, що доба на Нептунові тривають усього 17,8 часів. Хоча середня густина Нептуна, рівна 1,67 г/см3, майже втроє менше земної, його маса через великі розміри планети в 17,2 рази більше, ніж у Землі. Нептун виглядає на небі як зірка 7,8 зоряного розміру; при сильному збільшенні має вид зеленуватого диска, позбавленого яких-небудь деталей.

Слайд 5

Відстань від Сонця Його середня відстань від Сонця у 30,058 разів більше, ніж у Землі, що складає приблизно 4500 млн. км. Це значить, що світло від Сонця доходить до Нептуна деяким більш ніж за 4 години.

Слайд 6

Періоди обертання Нептун рухається навколо Сонця по еліптичій, близької до кругової (ексцентриситет 0, 009), орбіті. Тривалість року, тобто час одного повного обороту навколо Сонця 164,8 земного років.

Слайд 7

Характеристика атмосфери Атмосфера Нептуна складається з водню (приблизно 67%), гелію (31%) і метану (2%). Крім цих основних компонентів, вона містить також незначні домішки речовин, що є результатом фотолізу метану: ацетилен C2H2, діацетилен C4H2, етилен C2H4 і етан C2H6, а також чадний газ CO і молекулярний азот N2. Основний шар хмар розташовано на рівні тиску близько 3 атмосфер, він складається із замерзлого сірководню H2S, можливо, із невеликою домішкою аміаку NH3. Температура в цій області становить близько 100 К (-173 °C). Вище основного шару, у холодній прозорій атмосфері конденсуються рідкісні білі хмари із замерзлого метану CH4. Ці хмари підіймаються на висоту 50-150 км і відкидають тіні на основний хмарний покрив, як це видно на знімках Вояджера-2. Нижче першого шару хмар, на рівні тиску близько 20 атмосфер і температури близько 200 К (-70 °C), розташовано другий шар хмар з гідросульфіду амонію NH4SH. Ще глибше розташовано хмари з водяного льоду.

Слайд 8

Температура планети Температурний мінімум (тропопауза) в атмосфері Нептуна становить 50 К (-223 °C) і досягається за тиску 0,1 атмосфери. За такої низької температури конденсуються пари продуктів фотолізу метану (ацетилен, діацетілен та ін.), утворюючи тонкий надхмарний серпанок. Вище тропопаузи лежить стратосфера - область атмосфери, де температура зростає з висотою. На рівні тиску 10-8—10-7 атмосфер за температури 160 К (-110 °C) розташована мезопауза - область постійної температури, вище якої простягається термосфера. Температура термосфери досягає 750 К..

Слайд 9

У Нептуна вісім супутників.

Слайд 10

Число і характеристика супутників Перший - Тритон - відкритий у 1846 р., через двох тижнів після відкриття самого Нептуна. По розмірах і масі він більше Місяця . Має зворотний напрямок орбітального руху.

Слайд 11

Що уражає нас у Тритона, так це розміри. Світність його складає величинунезначну - усього близько 13,6 зоряної величини . Але це великаяскравість, чим у Титании й Оберона, але ж Тритон разу в півтора далівід Землі, чим вони, і сонячного світла він одержує вдвічі менше. Звідси відразу пішло припущення, що Тритон повинний бути великий. Діаметр цього супутника явно набагато перевищує4000 км, що більше поперечника нашого Місяця. Його орбіта на 20° нахилена до екватора Нептуна. І напрямок руху Тритона- протилежне тому , у якому обертається "хазяїн". Тритон покритий льодом, що добревідбиває світло , усе рівно, Сонце звідси так далеке, що нептунскую нічвін висвітлює раз у 150 тьмяніше, ніж Місяць земну . У Тритона може бути своя атмосфера, причому порівняно сфера, причому порівняно щільна. Таке велике тіло, дійсно, у стані удержати в себе газовуоболонку.

Слайд 12

Другийсупутник - Нереїда - дуже невеликий , має сильно витягнуту орбіту.Відстань від супутника до планети міняється в межах від 1, 5 до 9, 6млн. км. Напрямок орбітального руху - пряме Нереїда жте підходить до Нептуну на 1390000, то тікає від нього на 9734000 км. Напрямок , у якому Нереїда звертається навколо Нептуна, прямий. Нахил її орбіти до площини екватора планети складає 29°. Вона обігає Нептун майже за повний земний рік. Нереїда стає чемпіонкоюСонячної системи по повільності. Точні розміри Нереїди визначити важко.Звичайно називають діаметр щось між 240 і 300 км, тобто раз у 20 менший,чим у Тритона. Якщо дивитися на неї з поверхні Нептуна, то вонапредставиться усього лише зірочкою, притім не занадто яркою.

Слайд 13

Інші шість супутників -Наяда, Таласса, Галатея, Деспина, Ларисса, Протей - були відкриті в 1989р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія