Легенди
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Легенди про сузір'я Слово «сузір'я» (від лати. constellatio) означає «колекція (або група) зірок». В давнину «сузір'ями» називали групи зірок, які допомагали запам'ятовувати узор зоряного неба і з його допомогою орієнтуватися на місцевості і в часі.
Сузір'я Оріона За легендою, Оріон - син бога Посейдона - був вправним мисливцем, але мав ваду - часто вихвалявся, що немає звіра, якого він не переміг би.Це розгнівало дружину могутнього Зевса - богиню Геру. Вона наслала Скорпіона, який смертельно вжалив мисливця.Зевс забрав Оріона на небо і знайшов йому там місце якнайдалі від Скорпіона.І, справді. Ці два сузір'я ніколи не з'являються на небі одночасно. Подивившись на карту зоряного неба, можна побачити. Що мисливець і на небі не залишився без роботи: Оріона у полюванні на Тельця «супроводжують» дві собаки - Великий Пес і Малий Пес, а з-під ніг «вистрибує» Заєць.
Легенда про Малу і Велику Ведмедиці Колись давно, в незапам'ятні часи, у царя Лікаона, який правив країною Аркадією, була дочка Каллісто. Вона була дуже красивою, красивішою за Геру - богиню і дружину всемогутнього верховного бога Зевса, проте наважилася суперничати з Герою. Ревнива Гера помстилася Каллісто, зробивши її Ведмедицею.Коли син Каллісто - молодий Аркас - повернувся з полювання, він побачив у дверях свого будинку дикого звіра і захотів його вбити. Зевс, давно небайдужий до Каллісто, перешкодив Аркасу вбити свою матір. У найкритичніший момент він утримав руку Аркаса. Зевс взяв Каллісто до себе на небо і перетворив її на красиве сузір'я - Велику Ведмедицю. Улюблену собаку Каллісто Зевс перетворив на сузір'я Мала Ведмедиця. Аркаса, який був зачарований красою зоряного неба, Зевс перетворив на сузір'я Волопаса, який завжди стерегтиме свою матір на небі.
Сузір'я Ліри Зображує той музичний інструмент, на якому нібито колись грав Орфей, що змушував з її допомогою ворушитися камені і підспівувати йому. Чарівними звуками своєї ліри Орфей зумів зачепити навіть грубе серце Аїда, бога царства тіней, і той дозволив Еврідіці, дружині Орфея, повернутися у світ живих. Цю чудову ліру виготовив вісник олімпійських богів Гермес і віддав її Аполлону в якості компенсації за вкрадених у останнього корів, а Аполлон подарував її Орфею.
Південний Хрест Південний Хрест — сузір’я Південної півкулі неба. Чотири його найбільш яскраві зірки утворюють характерну фігуру ромба (або хреста), легко помітну на зоряному небі. Зображення сузір’я Південний Хрест прикрашає державні прапори різних країнах, наприклад у Південній півкулі це — Австралія та Нової Зеландія.
Легенда про сузір’ї Терези в Стародавній Греції З’явилася вона в Стародавній Греції. Греки вважали, що порядок і закон на землі встановлює Зевс, головний серед богів грецького пантеону. Тільки Зевс потребував допомоги, тому він вручив Феміді чарівні ваги, за допомогою яких вона могла зважувати добрі і погані вчинки людей. Результат визначав подальшу долю кожної окремо взятої людини. Через свою доброту, Феміда не карала людей за погані вчинки, вона тільки нагороджувала тих, хто робить добро. За таку великодушність Зевс вирішив увічнити пам’ять про богиню Феміду і помістив зображення її ваг на небо.
Сузір'я Близнюків Сузір'я Близнюків назване так на честь аргонавтів Діоскурів — Кастора й Поллукса — синів Зевса і Леди. У сузір'ї є дві яскраві й дуже близько розташовані одна до одної зорі. Брати Діоскури вважалися в давнину заступниками моряків, що потрапили в бурю.
Легенда українців про зоряний Віз. Якось давно трапилася велика посуха. Вода повисихала не лише в річках та озерах, а й у колодязях. Одна вдова захворіла без води. Тоді дочка, щоб урятувати матір взяла глечик і пішла шукати воду. Знайшла десь, набрала та й несе додому. Аж тут назустріч один спраглий чоловік, що помирав без води, а за ним другий, третій ... сьомий. Усіх напоїла дівчина, усіх урятувала, тільки води в глечику залишилося на дні. Сіла дівчина відпочити. Як ось біжить собака — та й перекинув посудину. Вилетіло звідти сім великих зірок і одна маленька, поставали вони на небі в пам'ять про щиру дівчину та врятованих нею душ — сім людських і собачу. Назвали те сузір'я Віз. А Бог послав на ту країну дощ. Так українці пояснювали форму сузір'їв на небі, прославляли милосердя й доброту.
Сузір'я Волосся Вероніки Цікава найдавніша єгипетська легенда, пов'язана із сузір'ям Волосся Вероніки. Єгипетська цариця Вероніка, провівши свого чоловіка на війну, дала клятву богам, що якщо вони збережуть її чоловіка цілим і неушкодженим, вона принесе їм у жертву своє чудове волосся. Незабаром її чоловік щасливо повернувся додому, але вельми засмутився, побачивши обстрижену дружину. Царське подружжя заспокоїв астроном Конон, заявивши, що боги піднесли волосся Вероніки на небеса, де воно буде споконвічно прикрашати весняне нічне небо
Схожі презентації
Категорії