X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міфи та легенди про сонце

Завантажити презентацію

Міфи та легенди про сонце

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Міф  — оповідання про минуле, навколишній світ, яке описує події за участю богів, демонів і героїв та історії про походження світу, богів і людства.

Слайд 3

З давніх давен людство відзначало важливу роль Сонця - яскравого диска на небі, що несе світло і тепло. Своєю життєдайною силою Сонце завжди викликало у людей почуття поклоніння і страху. Народи, тісно пов'язані з природою, чекали від нього милостивих дарів - урожаю і достатку, гарної погоди і свіжого дощу або ж кари - негоди, бурі, граду. Я пропоную 10 найбільш вражаючих міфів про Сонце.

Слайд 4

Ра - давньоєгипетський бог сонця, верховне божество давніх єгиптян. Центром культу Ра був Геліополь, де його втілювали птахи Фенікс, бик Мневіс і обеліск Бен-Бен. Але з плином часу і розвитком єгипетської цивілізації культ бога Сонця поширився на всю країну і фараони стали іменувати себе синами Ра. Згідно з єгипетськими міфам Ра пересувався по небу на кораблі і кожен день відроджувався заново.

Слайд 5

Аполлон - у грецькій міфології золотокудрий бог - охоронець світла, покровитель наук і мистецтв, віщун. Уособлював Сонце. Аполлон подорожував по небу на колісниці з вогненними кіньми кожен день і приносив світло всьому світу.

Слайд 6

Віцліпуцлі - бог сонця, бог війни Ім'я бога в перекладі означає «колібрі півдня» і пов'язане з тим, що птах колібрі уособлює сонце у багатьох племен Центральної Америки.

Слайд 7

Луг (в переклад з ірланд. "сяючий") надзвичайно популярний в ірландських сагах. Луг - це юний бог Сонця в шоломі, зі списом і з чарівним псом. Ці атрибути захищають і самого Луга і тих, хто просить його про допомогу. Луг з Божественною любов'ю допомагає людям розвивати в собі внутрішнього чарівника.

Слайд 8

Скандинавські казки розповідають, що Фрер їздив на золотисто-жовтому вепрі Гуллінбурсті ("золотощетинний"). А ще в нього був чудовий корабель Скідбландір - найкращий у Скандинавії. Цей корабель міг бути величезним і помістити на своїх палубах всю свиту Фрейра - світлих ельфів - і всіх богів скандинавського пантеону, але якщо Фрейр кораблем не користувався, то він складав його у свою кишеню. З ім'ям Фрейра пов'язана назва дня тижня п'ятниці в мовах германської групи (англ. Friday, нім. Freitag).

Слайд 9

Згідно з  Ведам Сур'ю шанували як носія світла, цілителя, а також як всевидюче око богів і небесного охоронця. Цьому божеству присвячено безліч гімнів. Атрибут Сур'ї - колісниця, запряжена семи кіньми, що втілюють сонячні промені. Сур'ю зображують або з двома руками - в обох руках лотос або з чотирма, в трьох з яких Сур'я тримає лотос, чакру і мушлю, а четвертою робить захисний знак.

Слайд 10

Народ Фон, що населяє південну частину Беніну і народ Еве, що проживає на територіях Гани, Того і Беніну - вважають Лізу, сонячне божество, і Маву, місячне божество, близнюками. Маву живе на заході, царює вночі, а Ліза живе на сході і головна вдень. Місячні і сонячні затемнення викликані відносинами Маву і Лізи. Маву уособлює мудрість світу, Ліза – силу

Слайд 11

Слайд 12

Було це давним-давно, тоді, коли в небі два Місяці ходило, а Чорне море Руським називалось. Жили тоді в цих краях наші пращури і називали вони себе ойразами. Шанували вони батька-Сонце, якого називали Ра, і матінку-Землю, яку називали Ма.

Слайд 13

І коли хтось відвідував наші землі і його питали “де ти був”, то у відповідь чули: “я був У-Ра-їні!”, в Україні. Але трапилась біда напав на Раїну космічний змій. Багато сльоз і горя він приніс ойразам. Але вони вірять , що буде переможен Змій і знову в Україні настане час “Раю”.

Слайд 14

Давня назва троянди, ружа, співзвучно стародавньою назвою Сонця - Ра. Крім того, є і староукраинское назва крові - руда. Візерунки з трояндами складалися у вишивці за законами рослинного орнаменту, що позначало нескінчений сонячний рух з вічним відродженням. Там, де троянди складені в систему геометричного орнаменту, ці рослини не просто квіти - це квіти-зірки, які втілювали уявлення народу про Всесвіту як про систему.

Слайд 15

Вода і Сонце. Сонце часто зображується восьмикутної розеткою або квіткою, а знак Води нагадує вужа, який згорнувся. Дві стихії, які створили земне життя, а тому їх треба розуміти як вологу материнську і сонячну батьківську енергії.

Слайд 16

Слайд 17

Жив був Бог і був у нього свій світ, який відрізнявся від сучасного.

Слайд 18

Але у божому світі був один чаклун,який дізнався про підступні плани Зла.

Слайд 19

Коли Бог прокинувся, то вирішив створити новий світ. Але щоб його Зло не знищіло Бог створив собі помічників: Вогонь, Землю, Воду, а сам став Сонцем.

Слайд 20

Всі вони разом створили крану Ра та нас. А символом стала троянда.

Слайд 21

І цей трояндовий світ буде існувати стільки,скільки буде існувати Сонце.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література