Сонце
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Чи можна гуляти сонцем? Вчені говорять,що поверхня сонця нагадує кашу. «Каша» бурлить, фиркає, плюється… Тільки , звичайно, це інша, газова «каша», і гуляти нею навряд чи вам захочеться. Сонячна «каша» шалено гаряча: її температуру важко уявити!
Який у сонця колір? Опівдні наше Сонце має жовтувато-білий колір. Але на сході чи заході воно буває червоним, жовтогарячим чи рожевим. Чому? Щоб відповісти на це питання проведемо нескладний дослід.
Налий в банку води. Візьми кишеньковий ліхтарик. Погаси світло. Підсвіти ліхтариком через воду. Яким ти бачиш світло? Світло звичайне, жовтувато-біле.
Додай трішки в банку молока. Знову подивись на вогник. Яким стало світло? Світло стало червоним! Зроби висновок.
Висновок: Те саме відбувається і з світлом Сонця, поки воно проходит крізь товстий забруднений шар атмосферного повітря. В дійсності Сонце не змінює свій колір. Ми дивимося на наше світило через товщу земної атмосфери. Світло, перш ніж досягнути наших очей, проходить через товстий шар повітря і ми бачимо Сонце жовтим.
Навіщо вчені вивчають Сонце? Не завжди Сонце дарує нам ласкове тепло. Іноді поверхня світила вкривається темними п’ятнами, з його надр б’ють величезні вогняні фонтаны. Сонячні промені стають небезпечними. Хоча у Землі є захист – повітря, вона відчуває, коли у світила псується «настрій». ь
Під час спалахів на Сонці на Землі порушується радіозв’язок, пcується погода, починають хаотично метатися стрілки компасів и неправильно показувати напрямок. В цей час небезпечно літати в космос, вирушатити в далекі плавання, виконувати повітряні рейси. Як бачите, людям дуже важливо знати, що відбувається на Сонці. Тому вчені ведуть спостереження. у
Схожі презентації
Категорії