X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда – втілення мрії англійського народу про захисника від несправедливості

Завантажити презентацію

Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда – втілення мрії англійського народу про захисника від несправедливості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда – втілення мрії англійського народу про захисника від несправедливості Уч.Юсипович І.В. гімназія “Троєщина” м.Київ Наташа - Письмо пришло от: Юсипович І.В. Київ irina_us@meta.ua ----------------------------------------------------------------- Куда вносить изменения: ІІІ Полные уроки В какой предмет: Зарубежная литература класс: 7 Тема: Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда – втілення мрії англійського народу про захисника від несправедливості. Урок: Опция: презентація уроку Что не так: презентація до уроку Поступившее предложение это: Дополнение к основному уроку Ссылка на лучшие учебники Юсипович І.В.:

Слайд 2

Доля сміливого любить. Англійське прислів’я

Слайд 3

Цитатна реконструкція: віднови цитату 1. “У славетному місті у Муромі…”  2. “Жив та був собі Ілля Муромець, Ілля Муромець …” 3. “ Гей же, конику богатирський мій, послужи мені …” 4. “Під Черніговом сили вражої Зачорнілося …” 5. “Що не пусткою свята Русь стоїть, Є …”

Слайд 4

Є “богатирі дужі, предужі” не тільки в билинах. У англійському фольклорі теж розповідається про народного героя, захисника бідних та знедолених, який був вправним стрілком з лука, переховувався у Шервудському лісі, а звали його …

Слайд 5

Робін Гуд Найпопулярніший герой англійських балад, “шляхетний розбійник”, що допомагав простому бідному люду. Про нього складено не тільки балади.

Слайд 6

КНИГИ ПРО РОБІН ГУДА Вальтер Скотт «Айвенго» М.А.Гершензон «Робін Гуд» Леонид Філатов «Велике кохання Робін Гуда» О. Дюма «Робін Гуд — король разбійників» О. Дюма «Робін Гуд у вигнанні» Софія Радзієвська «Тисячолітня ніч»

Слайд 7

ФІЛЬМИ про РОБІНА «Пригоди Робін Гуда» (The Adventures of Robin Hood) (1938), 3 премії «Оскар.  Мультфільм «Робін Гуд»(1973), створений студією Діснея.  «Робін и Меріан» (1976), історичний фільм, в ролі Робіна —Шон Коннері.  «Стріли Робін Гуда» (1976), історичний фільм, в ролі Робіна — Борис Хмельницький.  Телевізійний серіал «Робін з Шервуда» (1983-1985) — містика, фентезі, істория.  «Робін Гуд, принц грабіжників» (1991) — історичний бойовик з Кевіном Костнером. Телевізійний серіал «Робін Гуд»(2006), телекомпанія ВВС. У ролі Робіна - Йонас Армстронг.

Слайд 8

ІСТОРИЧНЕ ТЛО БАЛАД ПРО РОБІН ГУДА Корінним населенням середньовічної Англії були племена саксів та англів. В 1066 році військо норманів, очолюване Вільгельмом Завойовником, висадилося на півдні острова та захопило територію країни після кровопролитних боїв з корінним населенням. Володіння багатих англосаксів були захоплені норманськими лицарями, а вільні селяни (йомени) потрапили в кріпацьку залежність. Ліси були оголошені заповідними. Полювати в них мав право тільки король. Охороняли лісові угіддя королівські лісники. Країна була поділена на графства, очолювані шерифами.

Слайд 9

РОБІН ГУД – ХТО ВІН? Шляхетний розбійник жив зі своєю ватагою у Шервудському лісі, полював дичину, бенкетував, грабував багатих, допомагав бідним, завдавав прикрощів лісникам, шерифові, королю. Вчені провели ряд досліджень і вважають, що описані в баладах події дійсно відбувалися в XII – XIII – поч.XIVст. Це часи правління королів Річарда І Левове Серце, Генріха ІІІ, Едуарда.

Слайд 10

А чи був Робін Гуд насправді? У легендарного Робін Гуда є кілька історичних прототипів, що жили в різний час та в різних місцях. За однією версією Робін був саксонським дворянином, позбавленим спадку і земель внаслідок участі в бунті проти короля. Інші стверджують, що він був сином мельника чи вільним селянином. Є припущення, що шляхетний розбійник - колишній кріпак. В судових архівах Йоркшира згадується житель міста Робін Гуд, який відмовився воювати з шотландцями, а після покарання – конфіскації будинку, подався в ліс та займався браконьєрством. Є згадки про Робін Гуда і в архівах інших міст.

Слайд 11

Та ім’я Робін Гуд було поширеним і популярним в Англії. Невідомо точно місце народження, хоча традиційно батьківщиною улюбленця англійських народних балад вважається селище Локслі. В Кірклейському монастирі є могила, де похований “Той, хто називав себе Робін Гудом”. Ім’я Робін Гуд означає ковпак, капюшон або ліс. Лісова армія шляхетного розбійника складалася з кількох десятків вільних стрілків, що вправно стріляли з лука. Жили вони у Шервудському лісі, носили зелений одяг.

Слайд 12

РОБІН ГУД У АНГЛІЙСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ Всього відомо близько 40 балад про Робін Гуда. Вони об’єднані в два великих цикли “Мала пісня про діяння Робін Гуда” та “Діяння Робін Гуда”. Вже 400 років у першу неділю травня у Англії відзначають день народження Робін Гуда, вшановуючи його пам’ять стрілецькими змаганнями. Народні балади існували спочатку в усній формі, а в XIV ст. були записані. ? - Чи є в українському фольклорі образи шляхетних розбійників, захисників бідних та знедолених?

Слайд 13

РОБОТА З ТЕКСТОМ Виразно прочитайте баладу про Робін Гуда. Попрацюйте в парах: Складіть 6 запитань до тексту балади. Випишіть цитати, що вказують на вчинки героя. Визначте риси характеру героя. Аргументуйте цитатами. Складіть висновок: Чому народні співці прославляли Робін Гуда? Заповніть таблицю “Друзі та вороги шляхетного розбійника”.

Слайд 14

ФОЛЬКЛОРНА БАЛАДА Балада (від італ. ballare) – хорова пісня в середньовічній західноєвропейській поезії, пізніше – невеликий сюжетний вірш, в основі котрого частіше усього лежить якийсь незвичайний випадок; багато балад пов’язані з історичними подіями або переказами (балади про Робін Гуда), із фантастичними, таємничими подіями.

Слайд 15

Проблемне завдання: Прочитайте вислів Ч.Діккенса. Чи можна цими словами охарактеризувати Робін Гуда? Чи є він людиною “на всі часи”? Відповідь аргументуйте. Май душу, май серце і будеш людиною на всі часи. Ч.Діккенс Домашнє завдання: опрацюйте статтю підручника, дайте відповіді на запитання після неї.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література